Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés vagy sem?

Indított szülés vagy sem?

Figyelt kérdés
A választott dokim szabin lesz, ha akarom be lehet indítani a szülést. Indíttassam be vagy szüljek ha magától beindul az éppen ügyeletesnél?
2012. márc. 26. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne indíttasd be. Várd meg még eljön az ideje. Fölösleges beindítani én is ügyeletes dokinál szültem, minden rendben volt, teljesen normálisan bántak velem, figyeltek rám. :)
2012. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát, mi többek közt ezért nem fogadtunk... A férjem orvos, ő nagyon ellene van az ilyen indikációjú indításnak. Én nem tenném, de ezt neked kell eldönteni, te tudod, hogy mennyire lenne rossz érzés nem a saját orvosodnál szülni. Mindenesetre sok boldogságot! :))
2012. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Mi a fontosabb? Az, hogy az a doki álljon melletted, akit megfogadtál, vagy az, hogy a gyermeked akkor szülessen meg, amikor arra fel van készülve? Ha ez nálad felmerülő kérdés, akkor más egyéb, anyasággal és önzéssel összefüggő dolgokon is el kell gondolkodnod!
2012. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Alapból azt mondom, hogy nem jó sürgetni a gyereket. Ő érzi, hogy mikor kell kijönnie.

Viszont, megértem, hogy a saját dokidnál szeretnél szülni.

Mennyivel előbb megy szabira?

Esetleg próbáld megbeszélni a babával, hogy pár nappal jöjjön előbb. Én ezt csináltam, és így is lett. 39+0. hétre szültem, így a saját dokimnál. :)

Persze ha 2 héttel előbb megy, akkor inkább azt beszéld meg a picivel, hogy várja meg, míg vissza jön. :D

2012. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem szabad szerintem megindítatni (persze ha gond van igen). Hagy döntse el ő mikor akar jönni.
2012. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves 3! Nem 2 héttel hamarabb sürgetem a dolgot, ez már a kiírt utánra vonatkozik. Ne oktass ki az anyaságról! Dolgoztam fogyatékos gyerekekkel, akik szülés közben sérültek. Én igenis elgondolkozom azon, hogy egy olyan orvosnál szüljek akiben megbízom vagy egy rezidensnél (vagy akárki másnál)aki éppen odaesik. Persze az ügyeletes is lehet jó. Éppen ezért merült fel bennem a kérdés. Ha önző lennék akkor nem is gondolkodnék rajta. Éppen a gyermekem érdekében szeretnék megbízható, tapasztalt orvosnál szülni!
2012. márc. 26. 12:35
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. szülést indították, mivel elfolyt a magzatvíz, és nem voltak egyáltalán fájásaim. 2 órán át folyt az oxitocin, majd 2 órán keresztül fél perces fájásaim voltak. Tehát nem volt semmi átmenet. Azt mondják, hogy örüljek, hogy ilyen hamar megvolt, de én ezt az ellenségemnek sem kívánom. A végén már azt sem tudtam mi folyik körülöttem, a kitolásra nem is emlékszem.

A 2. gyerekem viszont jött magától. Annyira enyhe fájásaim voltak, hogy a dokim azt mondta, így nem is lehet szülni. Mégis meglett a baba 1,5 óra alatt. Össze sem lehet hasonlítani a 2 szülésemet.

Én nem hagynám, hogy indítsanak. Érthető, hogy a fogadott orvosodnál szeretnél szülni, de ezek szerint ő sem olyan elhivatott. A legtöbb szabiról is hazajön, ha szül nála valaki. Az ügyeletestől most már én nem félnék. Én is féltem, de amikor bementem, ők vizsgáltak meg, mindenki nagyon kedves volt. És azért nem engednek oda akárki hozzá nem értő szakbarbárt. Első gyerek? Érthető, hogy aggódsz, de szerintem ne indíttass. Annyit lehet még tenni, hogy megkéred a dokit, hogy kicsit erősebben vizsgáljon meg. Nálunk egyébként is ez a bevett szülésindítási módszer, mivel az egyéb módszereket egy nap csak 2 nőnél lehet bevetni.

2012. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

No, én tuti le leszek pontozva, de nekem mindkettő szülésem indított volt, de már nyitva voltam 2 ujjnyíra, ezért mertünk belevágni. Én is a dokimnál szerettem volna szülni, mert mindig hozzá jártam, évek óta, más dokinál nem is voltam, és szerettem volna elkerülni, hogy esetleg egy karácsonyra beosztott nem igazán tapasztalt orvoshoz kerüljek. Másodszor kevés magzatvíz és dismaturitas gyanúja miatt voltam megfigyelés alatt, és rossz lett az NST-m, ezért indítottak folyamatos megfigyelés mellett. Természetesen nem rögtön bika adag oxytocinnal kezdtük, hanem szépen fokozatosan, figyelve a baba szívműködését, hogyan reagál rá, és én hogyan tágulok, aztán fokozatosan emeltük az adagot. Mindkét babám 4 óra alatt megszületett, és nem bánom, hogy így alakult, illetve ezt választottuk. Ja, és az első babámat 40.hétre, a másodikat 39. hétre szültem.

Boldog babavárást, és könnyű szülést mindenkinek!

2012. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én sem hajlok az indítás felé, ezért kértem a véleményeteket. Mivel nincs benne tapasztalatom, fogalmam sincs, hogy ez hogyan zajlik, vannak-e veszélyei? Egyénként én is 2 ujjnyira vagyok nyitva. Bízom benne, hogy addig elindul magától.
2012. márc. 26. 13:00
 10/19 anonim ***** válasza:
Második vagyok: az, hogy idősebb, nem jelenti azt, hogy jobb. Én jobban szeretnék pl. fiatal orvosnál szülni, látva mindkét korosztály hozzáállását. De ezt senki nem fogja tudni helyetted eldönteni.
2012. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!