Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Május elején fogok szülni,...

Május elején fogok szülni, mit vigyek be a picinek, miben hozzam haza?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én áprilisba szülök.Én a mózes kosárba raktam a pólyát, egy hosszú újjú bodyt, egy rugit, egy vékonyka sapit,vékonyka kardigánt,egy zoknit biztos ami biztos,pelust, textilt egyet, eldobhatót kettőt,popsi törlöt,egy cumis üveget,egy pollár takarót.Úgy is a korházba öltöztetik majd ők tudják mit adnak rá. Mi kocsival leszünk, úgy hogy a takarót tutti le veszem róla a kocsiba.Könnyű és gyors szülét neked.38 hetes kismama
2008. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Viszont azt nem értem a cumisüveg miért kell?
2008. ápr. 14. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azért viszem mert én pesten szülök, de kb 70 km-t utazunk hazáig. Nem tudom hogy mikor fogom megkapni a záró jelentésem, az etetéshez képest, és félek nehogy éhes legyen az úton. Úgy hogy inkább viszek és fejek.
2008. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én jobban javaslom a babahordozót, mint a mózeskosarat.

EGy budy, egy hosszuujjas, hosszulábas rugi, egy közepes takaró, egy sapka elég rá szerintem. Textilpelenka a feje alá, szoptatáshoz, szája megtörléséhez.

És ha megéhezik, meg lehet állni és megszoptatni, én ezért nem adnék neki cumisüveget.

Cumit is vigyél, ha adni akarsz neki, megnyugtathatja , de a kocsiban jót szoktak aludni.-)

2008. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azért viszek mózest, mert szerintem még a hordózóba rá ér be tenni. Szerintem, ha megnézed a hordózót,abba a baba gerince nem egyenes.Egy kicsit ülő helyzetbe van. A pólyával a hordózóba be sem tudod tenni. Sokan nem pártolják már a pólyát, de azért nem rossz az ha legalább 2 hetes koráig abba van, én abba rakom tutti hiába mond bárki bármit.Persze te döntöd, el én így csinálom mindenképp.És a cumiról meg annyit, hogy azt is mindenképp viszem, mert ha nagyon meleg lessz, biztos nem fogok félre állni, hogy megfőljön a gyerek.Szerinted és ez a másik válszólónak írom, akinek még nincs teje, annak hogy etetik a babáját???????Nem mindenkinek indul be egyből.Jó babó várást mindenkinek 38 hetes kismama
2008. ápr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ápr. végén, május elején szülök. A babának összekészítettem egy rövid és egy hosszúujjú bodyt, egy vékonyabb pamut és egy vastagabb plüss rugit (ezeket időjárástól függűen jól lehet variálni) egy kis sapkát, meg egy puha gyapjú plédet. A kocsiban úgysem fog fázni, de azt se akarom, hogy túl legyen öltöztetve.


A mózeskosaras kismamától kérdezem, hogy be tudja-e kötni az autóba biztonságosan a mózeskosarat?

Bizonyos tip. babakocsiknak létezik olyan merev falú és aljú mózesa, amit a biztonsági övvel (+ magában a kosárba a babát hevederekkel) ugyanúgy be lehet kötni, mint a babahordozót, de a legtöbb még csak nem is merevfalú, nem hogy beköthető lenne.

Ha nem olyan a mózeskosár, akkor én is inkább a babahordozót ajánlom. Én rákérdeztem a dokitól, azt mondta, hogy hazaúton a kórházból, nem fog ártani a babának, hogy nem tök vízszintesen van. (az anyaméhben is kuporgott egy ideig.:)) )

Egyébként egyértelmű, hogy a babát az első 6 hónapban ajánlatos fekve "tárolni" :) , de az, hogy néha, rövid időre bekerül a babahordozóba, nem árt neki. Ráadásul sokkal biztonságosabb, mint egy hátsó ülésre tett, vagy anya ölében tartott mózes... elég csak egy hirtelen fékezés ugye.

2008. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!