Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok olyan lehetőségről,...

Tudtok olyan lehetőségről, amely ikerterhesség / ikerszülés esetében is természetesebbnek mondható a hagyományos klinikai szülésnél?

Figyelt kérdés

Hely, módszer, bába, ilyesmi? Mi a tapasztalatotok?

...nem szeretném a hagyományos módon, tervezett császárral vagy "eleve elrendelt" császárral szülni az ikreimet.



2012. márc. 27. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ikres anyuka szül természetes módon. Főleg orvos függő, hogy bevállalja e, persze, ha nincs semmi komplikáció. Nekem császárral születtek a lányaim, de több ikres ismerősöm szült hüvelyi úton. Abszolút nem alap a császár.
2012. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ikerszülés esetén a legjobb megoldás a kórházi szülés. Ha faros, vagy haránt fekszik az egyik kicsi, a kórházban tudnak segíteni, szükség esetén beavatkozni. Nagymamám 2x szült ikreket, kórházban, és ez az egy dolog mentette meg az életüket. Én nem kockáztatnám a babák egészségét, de te tudod. Bocsi, hogy kissé eltértem a tárgytól, és nem egészen a kérdésedre válaszoltam, de ez a véleményem.
2012. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én abszolút támogatom az otthonszülést bizonyos esetekben, főleg a hollandiai tapasztalataim után, és bár én nem tenném, tökéletesen elfogadom, ha valaki ezt választja. Na de ikerterhesen nem nagyon gondolhatod ezt komolyan...
2012. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ikresként már az is nagy szó és örülhetsz annak is,ha egyáltalán sikerül hüvelyi úton szülnöd.

Én tavaly szültem természetes úton az ikreimet, a terhességem végig rendben volt, 40. héten szültem, szóval úgymond semmi komplikáció nem fordult elő. Az utolsó hétre mindkét babám fejvégű lett, tehát ez is stimmelt. Viszont a második babám visszafordult lábra,ahogy kijött a tesója és ráadásul mivel gyorsan ő is ki akart jönni, ezt már csak akkor vették észre,amikor hirtelen megjelent a két kis lába! Nem is a popsija, tehát kettőzött lábtartással született. A szülésznő meg még vki úgy nyomták ki belőlem,nehogy beakadjon a kis feje. Arról nem is bezsélve,hogy alakulhatott volna úgy is,hogy nem dugja ki mindkét lábát,mert az egyik felakad neki, akkor nagyobb a baj. Nem is sírt fel rögtön, oxigénre rakták, plusz 3 órásan még apnoézott, elszürkült, de aztán szerencsére az ingerekere jól reagált.

Tehát nem is tudom mi van,ha mi nem kórházban vagyunk...a szülésznőm és a dokim ill. a csecsemősök többször is helyt álltak és kis túlzással tőlük fügött a második babám egészsége.

Dokik terén is azt tudom mondani,hogy sokan csak akkor vállalják a hüvelyi szülést,ha amellett,hogy az értékeid jók, mindkét baba fejvégű fekvésben van. Az én dokim ugyan úgy is vállalta volna,ha csak "A" baba fejvégű, akikkel kapcsolatba kerültem ikresek, pl. a szobatársam is a kórházban,mind azt mondta,hogy nekik előre közölte a dokjuk,hogy ha bármelyik baba medence vagy harántba fekszik, tuti a császár. Szóval jobb,ha bármire felkészülsz, én is természetes szülésre készültem és szerencsére sikerült is, de számba kellett vetni minden eshetőséget. A babáid helyezkedését nem Te irányítod!

2012. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, mindegyik hozzászólás segített. Ha annyit engednek, hogy eljussak a vajúdásig és nem feltétlenül programozott császár, már megnyugszom.

Ha segítenének annyiban a kórházban, hogy jó fekvés esetén esélyt adnak a természetes szülésre, az főnyeremény.

Persze örülnék, ha lehetne nem kifejezetten vízszintesben szülni, meg ilyesmi, de ez még messze van az orvosom mostani álláspontjától, ami egyenlőre programozott császár a 37. héten.

Semmiképpen nem kockáztatnám az egészségüket, ezért a születésház és az otthon szülés azóta kizárva.

Köszönöm, hogy segítettetek gondolkodni ezen.

2012. márc. 28. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, sok boldogságot Nektek, és esetleg keress olyan orvost, aki jó fekvésű gyermekek esetén segíteni fog Neked a hüvelyi szülésben is! :)
2012. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4.-dik válaszoló vagyok.

Ha az orvosod ilyen császárpárti ikreseknél, sztem nem sok esélyed van,hogy meggyőzd. Ha neked ez nagyon fontos dolog,akkor keress másik orvost. Nekem is az volt,de szerencsémre az én dokim meg inkább nem választja a császárt, ha lehet.

A vajúdási pozíciókról csak annyit,hogy nekem pl. mivel végig rajtam volt az nst, végig feküdnöm kellett. Néha ültem, de a végén az már akadályozta az első babám lejjebb jutását. Tehát muszáj volt oldalra feküdnöm. Egyetlenegyszer még vajúdás közepe táján megpróbáltam felállni, de nagyon nem volt jó, meg ugye az nst is akadályozott. Szóval a terhességem végéig még én is reménykedtem,hogy majd sétálhatok meg minden ilyesmi, de a szülésznőm közölte,hogy ne is álmodjak róla.

Neked azért sok sikert, remélem úgy alakul a szülésed, ahogy szeretnéd és amit engednek is:)

2012. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értelek.

Azt hiszem, ha ennél a dokinál maradok, akkor hozzá kell szoknom a dologhoz.

Olyan kockázatosnak érzem, hogy váltsak már a 27. héten, emiatt azt hiszem, beletörődök és majd rögtönzök.

Az élet megoldja, hátha belefér legalább egy kis vajúdás - és persze az, hogy ők akarjanak elindulni kifelé.

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 29. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!