Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Történt már olyan valakivel,...

Történt már olyan valakivel, hogy a vajúdás során gyorsan kitágult aztán több óra után sem jött a baba és császár lett vévül?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt,hogy nem tudtam megszülni természetes úton a kislányomat és arra gondolok,ha vártunk volna még (13 órát vajúdtnk) akkor talán kibújt volna! Az orvos szerint 3 órát lehet várni a teljes tágulás után, nem értem miért? A baba jól volt!

2hós kislány anyukája



2012. márc. 30. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert a tapasztalatok szerint 3 óra után ugrásszerűen nő a komplikációk esélye, ezért utána nem szoktak tovább várni. Ne legyenek ilyen gondolataid, inkább csodáld a végeredményt, ami így is-úgy is a te kőkemény fájdalmaid árán jött a világra. :)
2012. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sorstárs.Hasonlóan jártam, mint te.

Hajnal 1-kor ébredtem 5 perces fájásokra.3 környékén bementünk a kórházba,ekkor még nem voltam kitágulva,de a burok már nem volt meg.5 előtt már teljesen ki voltam tágulva és jöttek is szépen a tolófájások csak a baba nem.9 órakor toltak a műtőbe,amikor a doki már érzett egy púpot a baba fején.Szegénykém nem fért be a szülőcsatornába téraránytalanság miatt. 4000 grammal 54 cm-rel és 36-os fejkörfogattal született a fiam.Amikor kivette a doki ezt mondta (soha nem felejtem el): -Úristen!Ezt várhattuk volna egy hétig is, hogy megszülessen!

Már majdnem 4 hónapja történt,de engem is bánt,hogy nem tudtam megszülni.Azzal vigasztalom magam,hogy így mind a ketten egészségesek vagyunk.

Neked is téraránytalanság miatt volt?

Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan privit.

2012. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudjatok már, de az bánt, hogy nem természetes úton szültetek??????? Az mennyire bántana benneteket, ha az orvos nem jól döntött volna és nem lenne egészséges a baba ne adj isten ennél nagyobb baj lett volna? Pécsett is 12 óra vajúdás után tolnak a műtőbe, ha addig nincs gond. Mire kellene várni? Arra, hogy már késő legyen? Inkább köszönettel kellene tartozni az orvosnak, hogy mindketten egészségesek vagytok. 27 hetes kismama
2012. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk is téraránytalanságot állapított meg a doki, 3750g és 53cms volt a kislányom! Már csak azt szeretném tudni,hogy a következő terhességnél van e esély a természetes szülésre?! Vagy inkább ne is reménykedjek...
2012. márc. 31. 09:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia a 2. válaszoló vagyok.

Nekem a dokim azt mondta hogyha 1 éven belül esek teherbe akkor tuti császár a következő is.Ha később akkor van esélyem simán szülni.Nem is akartunk olyan korán kistesót,de ezek tudatában kicsit halogatjuk,hátha sikerülni fog.


3.válaszolónak:

Nagyon hálás vagyok az orvosnak,hogy így döntött és örülök,hogy mindketten egészségesek vagyunk.DE szerettem volna megtapasztalni,hogy milyen természetes úton szülni és eleinte kicsit rosszul estek a rosszalló pillantások,hogy én még szülni sem tudok!Kívánom,hogy ne legyen császárod és ne tudd meg mi játszódik le ilyenkor az ember lelkében!Boldog babavárást neked és egészséges kisbabát!

2012. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok.

Én a terhességem alatt mindkét eshetőségre felkészülök. Nem tervezek előre császárt, programozott nem lesz, ha addig ki nem derül valami. Nem tudom, miért kell egy kismamának hagynia, hogy befolyásolja ilyen baromságokkal a környezete. Biztosan személy függő, ki hogyan éli ezt meg. Nem ez dönti el, kiből milyen anya lesz, az ilyen véleményeket adó ostoba embereket pedig jobb elkerülni. Én is császárral születtem, soha nem hallottam anyukámtól, hogy emiatt valaha bánkódott volna, ugyanis a bátyám 28 napot élt, mert nem császározták meg, fogós szülés volt és megnyomták a fejét.

Mivel a családban történt ilyen női ágon (anyu, nagymamám, nagynénim)az 1. fiú gyermekeknél és én is kisfiút várok, jobban örülnék a császárnak. De van egy megbízható orvosom és szülésznőm, akik remélem a legjobb megoldást fogják választani.

2012. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ismét 2. vagyok :)

Én is készültem minden eshetőségre,de ilyenkor a hormonok úgyis erősebbek.

Tudod ez olyan,mint a szülés utáni depresszió,van akinél kialakul van akinél nem.Van akit megvisel a császár,van akit nem.Ezt csak akkor tudhatod ha átéled.

2012. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát igen! Teljesen egyetértek a 2.válaszolóval! Én sem gondoltam,hogy ennyire meg fog viselni a császár! Nekem valójában az egész szülés trauma volt elég sok komplikációval meg egy borzalmas szülésznővel! Ha nem lett volna velem a férjem meg is hülyültem volna! Tudom,hogy az a lényeg,hogy a baba egészséges és örülök is neki nagyon! CSAK nézz szét a neten, szinte mindenhol azt írják,hogy a császár az anya hibája,mert nem tudta "elengedni" a gyermekét( én alig vártam már,hogy megszülessen), vagy mert elfogyott a türelem meg hasonló baromságok és ez egyáltalán nem könnyítette a felépülésem! Szóval nekem az volt a legrosszabb, hogy nem tudtam kivel megbeszélni az érzéseimet, senki nem érti, hogy mi bajom mikor van egy gyönyörű kislányom! Ennek az érzésnek semmi köze a gyerekhez, ezt én a saját fogyatékosságomnak élem meg, hogy nem tudtam szülni!

Bocsi kicsit hosszú lett!

2012. ápr. 1. 08:44
 9/16 anonim ***** válasza:

Na ezért készülök mindkettőre. Ezért választok szülésznőt is.

Miért olvasod ezeket az oldalakat? Azért, hogy megerősítse abban, hogy te nem vagy jó anyának? Egy ismerősömék most válnak, a baba nemrég múlt 2 éves, mert a környezete elhitette vele, hogy ő semmire nem jó. Segítséget nem mert kérni, mert elhitte ezeket a baromságokat.


A terhesség alatt kellett volna jobban felkészülni, akkor most nem lennének ilyen gondolataid. Lehet fogni a hormonokra, de azért ez túlzás. Kicsit tudatosabban kellene megélni a terhességet, a szülést és a babázást is.

2012. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Remélem neked nem kell ilyesmit megélned,de hidd el hogy mondani könnyű, de nem lehet felkészülni mindenre! Én is tudatosan készültem a szülésre és én is azt hittem, hogy jöhet bármi én erős leszek! Vagy csak nekem így sikerült! Az a szomorú, hogy szeretnénk majd még egy babát, de már a gondolatától is elfog a félelem és nem tudok megbírkózni ezekkel az érzésekkel bármennyire tudatos is vagyok az érzés az érzés, nem lehet befolyásolni! Azért tettem fel a kérdést hogy megtudjam más anyukák akik így jártak hogyan tették túl magukat a dolgokon!?
2012. ápr. 1. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!