Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár esetén a...

Programozott császár esetén a kiírás napján fognak műteni? Vagy amikor elkezdődik a vajúdás?

Figyelt kérdés

Majd pénteken megyek a dokimhoz, de nem sokat tudok erről a módszerről.

Még a 12. heti ultrahangon mondtak egy dátumot, ez a kiírás napja. Ezen a napon fognak műteni, vagy ez még változhat?


2011. febr. 22. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A programozott császár azt jelenti, hogy előre megbeszélitek a dokival, hogy mikor fog műteni. Ez nem biztos, hogy a kiírás dátuma. Persze az is előfordul, hogy hamarabb megindul a vajúdás. De akkor már nem programozott a császár.
2011. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És kérhetem én is az időpontot? Hogy mikor műtsön?
2011. febr. 22. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi miatt lesz programozott császárod? Úgy értem megbeszélted a dokiddal, hogy te így szeretnéd, vagy van vmi más oka? Én is szívesebben szülnék császárral de az én dokim csak akkor van a pártján, ha vészhelyzet van. Mindenki folyamatosan azt mondja, hogy nagy a babám és félek, hogy a tapasztalatlanságom miatt vmi baja lesz a picinek szülés közben (első baba). Bocsi, hogy beleírtam a kérdésedbe...:) 35 hetes km
2011. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta egy ismerősőm akit prog.császároztak, hogy kiírt elött 2héttel van a műtét, épp azért hogy ne induljon be elöbb a szülés.
2011. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szembetegség miatt kell császár. Én nem nagyon örülök neki, de hogy óvjam a látásomat, kénytelen vagyok. Az én nőgyógyászom sem rajong a műtétért, mert ő is a természetes szülés híve, és hát 50% esélye van, hogy extra módon megromolhat a látásom az erőlködés miatt, ezért császár lesz. Nem merném bevállalni a kockázatot.
2011. febr. 22. 12:15
 6/10 A kérdező kommentje:

Kiírás előtt két héttel?? Oh, az a héten van. :)

Remélem azért nem fektet be már a hétvégén műtétre.

Még nincs hálóingem sem.

2011. febr. 22. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első szülésem császár volt, mert 3-szor volt a kislányom nyakán a köldökzsinór. Ezért a második szülésem lett programozott császár most augusztusban. A 36. heti UH után leültünk beszélni a dokival és akkor egyeztettünk. Mivel a régi császáros heggel minden rendben volt, kaptam még pár hetet. Végül a 38. heti UH-on tűztük ki az időpontot, ami a kiírt dátum előtt 5 nappal volt csak! A programozott császár előtti nap kellett befeküdnöm és másnap reggel 9-re volt kiírva a császár. Ja, a poén az, hogy hajnal 2-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz... :-)))


Boldog babázást!

2011. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en egy hetfoi napon mentem vizsgalatra es akkor azt mondta a doki hogy a heten meg lesz a baba (mar hetekkel elobb tudtuk hogy csaszar lesz) csutortokon befekudtem es penteken megmutottek 2 hettel a kiirt idopont elott de a nyakdugo pentek reggel tavozott...mar nem sok lett volna hatra
2011. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is programpzptt császár volt eü. okok miatt, nem én kértem... 38 hét + 6 naposan császározott, és nekem is az volt a vicc, hogy 8-ra voltam beírva a műtőbe, és 7 órakor megkezdődtek a fájások. Programozott császárral nem engedik végighúzni a terhességet, nehogy éjjel, vagy hétvégén meginduljon, és akkor csak a kapkodás van...
2011. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó babázást nektek!
2011. febr. 22. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!