Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosom van. Szerinte...

Fogadott orvosom van. Szerintetek érdemes szülésznőt is fogadni? Első babás kismama

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Én nem adnék pénzt azért senkinek, mert végig velem van. Azért apás szülés. Mit tud csinálni, amit az orvos nem? Velem a doki is végig ott volt, igaz, mind a két szülésem megvolt 3 ill. 1,5 óra alatt. De ha 24 órát vajúdok, és ott ül és fogja a kezemet, attól mi lesz jobb? És ha baj van a babával, a szülésznő mit tud csinálni? Akkor jön az orvos.

Szóval én az orvost sokkal fontosabbnak tartom. Mindkettőnek pénzt adni meg felesleges. Mivel a doki, ha rendes, akkor ott van végig veled, a szülésznőnek nem sok dolga akad. Persze nem tudhatod, hogy mennyit fogsz vajúdni, én örültem, hogy nem fogadtam.

2012. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Én sajnos csak Női nőgyógyit fogattam szülésznőt nem!!Ha lesz még egy gyerköcöm biztosan nem fogok nőgyógyászt csakis szülésznőt fogadni!Délután egykor érkeztem be a kórházba a drága doktornő ötkor esett be!"Lezavartuk" a szülést mindent a szülésznő csinált!Mire fel ocsudtam a doktornő sehol sem volt én összeestem( 60)40-es vérnyomással) vért kaptam több liter infuzió után másnap belibegett a doktornő és semmit nem tudott rólam!!Nesze neked fogadott orvos................
2012. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 erzsebet.molnar válasza:
Nekem csak az orvos volt fogadott, hiszen ő kísérte végig a várandósságomat, ő tudott mindent rólam/rólunk. A szülésznővel a vajúdásig nem is találkoztam, ráadásul reggel 4-kor érkeztünk be, a dokim 1/2 5-re benn volt, a szülésznő meg 1/2 6-kor levette a gumikesztyűt, mert vége a műszaknak, és 6.10-re lett meg a fiam, új szülésznővel. Persze, ha fogadtam volna, nyilván benn marad, de így sem volt fennakadás, pedig egyik se tudott rólunk semmit. Amúgy meg a szülésznő levezeti a szülést, a gyerkőc benn úgyse marad, ha gáz van, a doki a lényeg. Bár tapasztalat kérdése. Én nem is ismerném meg a szülésznőt, ha a fényképeken nem látszana, mert nem azzal voltam elfoglalva. Különben csak annyi rémlik a részéről, hogy lassabban vegyem a levegőt, meg ne hajlítsam be a karom (ott volt az infúzió, mert a kézfejemet szétszúrkálta). A dokira összpontosítottam. Meg néha a férjemre, mert ugyan benn volt, de nem sokat foglalkoztam vele... :) a másik meg, hogy ha mindkettőt szeretnéd fogadni, akkor kérdezd a dokid, hogy kit javasol, mert te is jobban jársz, ha olyan két ember van benn, akik szeretnek együtt dolgozni.
2012. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi az orvoshoz a maszek rendelésére jártunk. Meg volt az ára hivatalosan, számlával. Egy fillérrel sem fogadott el többet. Szülés után-, ami a sote II. klinikán volt-, persze kapott, de nem holmi irtózatosan nagy összeget. Nem titok, 25 ezret. De mivel a szülőszobán a doki és a szülésznő együtt dolgoztak így a szülésznőnek is adtunk utána egy 10-est. Nagyon kedvesek, segítőkészek voltak a következő gyermek születésénél is.
2012. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tündianya ***** válasza:
Ez kórház és személyzet függő. Ahol utoljára szültem ott az összes szülésznő kedves, kivéve egyet. Reménykedtem, hogy nem ő lesz bent, bár azt mondták ,hogy szülésnél vele sincs gond. De szerencsére jó szülésznőket kaptam. Az orvosom volt fogadott. De mindenki másként érzi, valaki csak szülésznőt fogad. Ha több pénzünk lett volna, talán fogadtam volna szülésznőt is...nem tudom. Kérdezz körbe ismerősöknél, akik ott szültek, ahol te fogsz, hogy milyen a tapasztalat.
2012. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Repulniakarok válasza:

Én azt javasolom, első körben kérdezd meg az orvosodat, hogy ő mit mond. Sokan azért nem fogadnak szülésznőt, mert előfordulhat, hogy pont ledolgozott egy hosszú műszakot és akkor kell visszajönnie miattad. Na, velem pontosan ez történt. Végig azt éreztem, hogy idegesítem nagyon és már nagyon menne aludni. Még szerencse h az orvosom nagyon kitett magáért.


A legeslegfontosabb tanácsom az, hogy olvass el minden választ beszélj mindenkivel akinek adsz a véleményére, de a végén azt tegyed amit az ÖSZTÖNÖD DIKTÁL! Ez amúgy az egész anyaságra igaz. Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok!

2012. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Jason Becker válasza:
0%

Szerintem fogadj, legalább azt a bábát is jól lesittelik basszus!

Miért nem mentek a dzsungelbe szülni, a bantu négerek perfekt megoldják a születést porban, sárban!

Otthon szülni meg nem több, mintha sz@rni mennénk, nem?

A gyerek véleményét ismered?

Akkor gratulálok!

2012. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, mint te, aztán fogadtam szülésznőt is. De az élet teljesen felülírta a tervezgetéseimet.

A hetedik hónapban be kellett mennem az orvosom kórházába egy kis magnézium infúzióra, pár napra. Épp a szülésznővel való találkozást megelőző napon. Aztán onnan inkább átvittek egy másik kórházba, ahol jobb a koraszülött ellátás, ha netán megszületne. Tartottak ettől, mentővel vittek :(

Ott megismertem egy aranyos szülésznőt, aki épp műszakban volt, ő szurkált és gondoskodott rólam. Mikor elhárult a veszély, osztályra kerültem. Nem ismertem senkit itt. De nagyon foglalkoztatott ez a téma, nem akartam az a kismama lenni, akinek nincs "gazdája". Egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy nem az eredeti elképzelések szerint fogok szülni. Megismertem több orvost és szülésznőt az itt töltött egy hónap alatt, hát szimpátia és ajánlások alapján próbáltam választani. Közbeszóltak a nyári szabadságok, az első jelöltek kiestek, majd másodiknak pont azt a szülésznőt ajánlották, akivel a legelső napomon találkoztam. Meg egy doktornőt. Sikerült mindkettővel megbeszélnem az ügyemet. Aztán kiszámíthatatlanul megindult a szülés a 35. héten, a szülésznő be is jött, a doktornő meg épp nem volt a városban. Így hát az ügyeletes orvos vágta fel a hasamat, mert császár volt (farfekvés miatt), de nagyon rendes volt, vizitről ismertem őt is. Annak ellenére, hogy a műtét miatt nem a szülésznő játszotta a fő szerepet, nagyon jó volt, hogy ott volt, hogy ő volt ott, és nem más. Amikor az ember iszonyúan fél (én legalábbis), nagyon jó érzés, hogy az az ember készít fel a műtétre, aki értem van ott. Szinte minden szülésznőt megismertem, és volt olyan, aki ugyan aranyos volt, de a szurkálásban ügyetlen/gyakorlatlan, és bizony volt 1-2 goromba nő is. Az enyém meg gyakorlott, és végtelenül empatikus is egyszerre. Ha lehetne, még egyszer megkérném. Csak sajnos nem vihetem más kórházba. Az eredeti orvosomhoz ugyanis visszatértem, tehát elvileg az ő kórházában kell szülni.

Remélem én is segítettem.

2012. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!