Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány perces fájásokkal indult...

Hány perces fájásokkal indult nálatok a szülés?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Éjfélkor kezdtem el érezni, hogy valami nem okés, túl sokszor nyilallt a hasamba. Hajnal 3-kor kezdtem el mérni órával, mert addigra már gondoltam, hogy valami történni fog. Akkor mindegyik fájás kb. fél percig tartott, és 10 percenként jöttek. Hajnal fél ötkor indultunk el a kórházba, addigra már 6-8 percesek voltak.
2012. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Reggel 5 óra körül kezdődött, 5:28-kor már tudtam ez lesz az amit nem téveszthetek össze semmivel és akkor már 7perceseket mértem. Ez csak sűrűsödött, hosszabb lett és egyre erősebb. A kisbabám 20:09kor bújt ki. Szóval az első szülésem elég kemény volt.
2012. ápr. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Reggel felment a vérnyomásom, pulzusom, beküldött a védőnő a kórházba, de mire oda értünk, minden ok volt! Megvizsgált a doki, azt mondta ebből még nem lesz baba, teljesen zárt vagyok!

Hajnalban elkezdett fájni a hasam, azelőtt egy jóslóm sem volt, elkezdtem mérni az időt, de rendszertelenül jöttek. Reggel elmentem pisilni, kijött a nyákdugó, és már 10 perces fájásaim voltak, 20-30 másodpercig tartottak. Össze pakoltam, lefürödtem, délre 5 perces fájásaim lettem, 40-50 másodpercig tartottak, irány a kórház!

2 ujjnyira nyitva voltam, befektettek szülőszobára, beöntés, Oxitocin, burkot repesztettek, jöttek a durvább fájások. Kaptam gerinc érzéstelenítést, katétert mert nem tudtam pisilni, annyira durván fájt, felfelé sugárzott, 3x hánytam magam össze. 5 óra körül teljesen nyitott voltam, már nem is kaptam az érzéstelenítőt, na az volt a durva, pecenként jöttek a fájások, amik 1 percig tartottak, de hiába érezte a doki a baba fejét, nem jöttek a tolófájások!

8 óra körül próbálta 3 doki is kinyomni a lányom a hasamból , meg sem mozdult, akkor sem voltak tolófájások, csak a perces fájások, így betoltak a műtőbe, 9- re császárral meglett a babám:)

2012. ápr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

folyamatosan jöttek, de ahogy beértünk a kórházba akkor 1 percenként vagy 2 körülbelül.

5 óra alatt meglett a lányom.


novemberben érkezik a kistesó

2012. ápr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Éjjel 1:29-kor ébredtem 5 perces fájásokra!3-tól 3 perceseklettek,akkor keltettem apárom,hívtam a szülésznőm!Fél 6-ra értünk a kórházba!

9:25-re lett meg!

2012. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Éjfél után ébredtem, hogy valami nem stimmel, pisilnem kell, megmakacsoltam magam, nem mentem ki, mert már untam hogy két cseppért kell. Aztán 2 fele kimentem, de nem múlt el attól hogy pisiltem (köztes időben aludtam :-) ).

Egybefüggő volt a nyomás/fájás, fél3 fele mértem egy 4 percest, aztán már csak 3 perceseket, fél 4 fele a kórházban már 2 perceseket. 6kor lett meg a lányom.

Az ikrekkel elindultam a kórházba egybefüggő nyomással, azt hittem nem szülés, de azért nézzenek rám. Jól megjárattak mire eldöntötték ki vizsgáljon meg, aztán kiderült hogy 4 ujjnyunál járok, az autóban odafelé már gyanusan kezdett két perces periódusokban jönni a nyomás, de csak a kórházban redeződött. Fél 11 fele indultunk a kórházba, fél12kor vettek fel, negyed 2kor megvoltak a fiúk. Szóval azt hiszem 2percesekk indultam, de nekem nem volt hosszabb előtte.

2012. ápr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

A jóslóim is 3 percesek voltak és 3 percesekkel is szültem.

Nekem nem változott. Maximum be- be csúszott egy-egy 2 perces. A fájdalom a jóslók alatt 30-40 mp ig tartott, míg a szülés alatt 1 percig, a legvégén 1,5 percig. Nem is tudtam megállapítani, hogy szülési fájásaim vannak e. Csak azért mentem be a kórházba, mert 7 óra fájás, zuhany és pihenés után se múltak a fájások. Második baba volt így. Az első magzatvíz elfolyással indult.

2012. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálam elég fura volt, reggel voltam ctg-n, az már erős és rendszeres fájásokat mutatott, de összevissza. Akkor már két ujjnyira nyitva voltam. Az orvos azt javasolta, sétáljak sokat. Megtettem, délután kettőre elkezdett szivárogni a magzatvíz, irány a doki magánrendelője....nem egyértelműen magzatvíz. Várakozás, séta, séta séta és aztán séta, végig a doki rendelőjének kertjében Apával :) Este nyolc,dokival hármasban a szülészetre, vizsgálat előtt fél pillanattal elöntött a magzatvíz, négy ujjnyi méhszáj. Előkészületek, szülőágy, egyperces fájások.....iszonyat fájdalom, 22.40-re Kisbaba! :) Tehát sokpercesekkel indult, és egypercesekkel már szülés.
2012. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok. Azt nem írtam le, mert eléggé elrettentő, hogy végül másnap reggel, tehát összességében 30 órás vajúdás után végül császárral lett meg a kisfiam. :(

Kívánom, hogy Neked ne így legyen!

2012. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Reggel 6kor felébredtem,éreztem hogy enyhe fájásaim vannak.Azt gondoltam jósló fájás,mert 36 hetes voltam,de közben furcsállottam,mert 5 percenként volt.Szóval valószinű éjszaka voltak hosszabb szünetek is,de nem ébredtem fel rá.
2012. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!