Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a babam a pocim tetejen, a...

Ha a babam a pocim tetejen, a jobbkezem oldalan nyomja ki a popsijat allandoan, akkor jol fekszik? Ha nem, nektek kellett valamit csinalni, hogy mashogy fekudjon?

Figyelt kérdés
37 het + 3napos terhes vagyok, es azt tudom, hogy lefele fordult, de a 36 hetes ultrahangon azt mondtak pont jol all, mig az egyik elokesziton azt, hogy balra kene kialljon a popsija, nem jobbra. Azt is mondtak, nem szabadna kenyelmesen ulnom, de faradt vagyok, es mindig rendesen felulni, a terdemet magasabban tartani mint a medencem hosszu tavon faraszto, es ugyan igyekszem a bal oladlamon aludni, a jobb labam folul, de attol is elgemberedek, es a jobboldal jobban esik. Mi tegyek? Tudtok segiteni?
2009. jún. 19. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már vagy 15 hete a jobb oldalamon dekkol (most vagyok 35 hetes), popsival fölfelé, eddig senki nem mondta, hogy ez gond lenne, szerintem amit mondtak neked az hülyeség!!! És úgy fekszem és ülök, ahogy jól esik.
2009. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is pontosan így állt picuri a hasamban. Nekem nem mondták, hogy bal oldalon kellett volna lennie a popsiának. Azt se mondták,hogy melyik oldalon feküdjek. Úgy feküdtem ahogyan jól esett.Szerintem feküdj úgy ahogy kényelmes. Én is azt tettem.

3 hónapos kisfiú anyukája

2009. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is pont így feküdt a babám, és semmi gond nem volt szüléskor a fekvésével. Úgy feküdj ahogy jól esik vagy ahogy tudsz. Én egy háromszögletű párnát tettem a pocim alá, ilyet: [link]

Vajúdáskor pedig, amikor az oldalamon feküdtem a szülésznő egy párnát tett a lábaim közzé. Azt mondta azért kell, hogy a baba könnyebben forduljon.

Ilyenkor már sehogy sem kényelmes de ha állás közben egyenes a tartásod sokkal később kezdesz fáradni.

:)

2009. jún. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, én is két párnával alszom, és majd igyekszem állva (guggolva, négykézláb, stb.) vajúdni, mert biológiailag a fekvő helyzet a legrosszabb (akkor nem segít a gravitáció), de persze ilyenkor jó lenne, ha minden úgy menne, mint a karikacsapás :)

Az egyenesen állás jó tanács, majd igyekszem figyelni rá (bár azt figyeltem meg, mászkálni egész jól bírok, de ha megállok, rögtön alig állok a lábamon... de lehet, hogy azért, mert görnyedek?)

Szóval köszönöm a válaszokat, jaj, már nem sok van hátra, sziasztok!

2009. jún. 20. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy alakutl szülés? baba pocidban milyen pozicioban volt?
2022. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!