Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol kell szülni, ha nincs...

Hol kell szülni, ha nincs fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Ha nincs sem fogadott doki,sem szülésznő,csak az SZTK-ba járok nődokihoz. Ilyenkor hol fogok szülni?

2012. ápr. 22. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ahol szeretnél.

én például debreceni vagyok,SZTK

2012. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

bocsi valamiért elküldte..

szóval,én is SZTK-s vagyok 2 babámat várom és én a klinikán szültem mert az bababarát,meg körzetileg is oda jártam,NST-re,emellett még 1 kórház van Debrecenben a Kenézy de oda vidékieket fogadnak inkább, de ha szerettem volna oda is mehettem volna, de ott nem lehettem volna a babámmal együtt..

ezért választottam a klinikát.

érdeklődd meg a védőnődet és a nőgyógyászodat hova ajánl téged hova érdemes szülni menni.

2012. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

És akkor be lehet járni előtte abba a kórházba, amit mondjuk választok? és akkor ott kivel beszélhetek?Ott akkor meg sem vizsgálnak,csak viszem a nődokitól a papírjaimat?

2012. ápr. 22. 18:17
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Tudtommal abban a kórházban, ahová területileg (lakhely szerint) tartozol.
2012. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

ÉN is úgy tudom, hogy a lakcím szerint területileg illetékes kórházban szülhetsz - kivétel, hogy ha hirtelen valahol máshol vagy, amikor beindul a szülés, akkor a legközelebbibe bemehetsz. De amúgy elküldenek.

A védőnő megmondja.

2012. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

akkor folytatom :)

nekem úgy volt hogy a SZTK-ban mikor 34 hetes lettem mondta a dokinő hogy válasszak hol szeretnék szülni, mert azután már odakell járnom vizsgálatokra, NST, AMNIOSZKÓPIA,STB..

én a klinikát mondtam, bejelentkeztem a vizsgálatokra, és hetente 1 szer odamentem szívhanghallgatásra, ennyi.

a 40 hétig még az SZTK-ba mentem, aztán terminus után (40 hét után már csak a klinikára jártam terhesgondozásra, mert ott vizsgálják naponta vagy hetente a túlhordás miatti kismamákat) így addig jártam oda naponta kétnaponta, míg be nem indult a szülés, ami majdnem a 41 héten indult be, szépen felmentünk a szülőszobára, kérdezték van e fogadott dokim, hívjanak e valakit telefonon, mondtam hogy nem, akkor szépen hívták az ügyeletes dokit, majd szülésznőt és ők vezették le a szülésemet,.

2 éve történt ez, most novemberben újra anyuka leszek, szintén a klinikára megyek, de csak azért mert ott legalább velem lehet mindig a babám, és felszereltebb mint a kenézy..


nos röviden ennyi :)

2012. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sem volt fogadott dokim a lányomnál, amikor beindult a szülés mentünk a területileg illetékes kórházba. (Jahn Ferenc kórház.) Odajártam NST-re, és CTG-re is a terhesség vége felé.
2012. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

De azt nem tudom melyik kórházba tartozom, és neten sem találom,hol lehet ezt megnézni.

2012. ápr. 22. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd meg az SZTK-s orvosod.
2012. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 porcukormókus ***** válasza:
80%

Nekem ezzel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy még az illetékesek is össze-vissza beszélnek.

Tavaly júniusban szültem, fejér megyei vagyok, mégis a Sote2-re mentem. (kocsival autópályán kb.25perc volt, 7vége). Sztk-s terhesrendelésre Budaörsre jártam végig, ami területileg a Sote2-höz tartozik, ügyeletesnél szültem. Senkit nem érdekelt, hova tartozom.

Most is ugyanígy szeretném, de azt mondták az sztk-s terhesrendelésen, hogy jan.1től államosították a kórházakat, így nincs kivánságműsor; ha nincs fogadott dokim, akkor a területi illetékesben kell szülnöm ill. terhesgondozásra járnom.

Gondoltam cselt alkalmazok; bejelentkeztem átmenetileg Budaörsre, de az az érdekes, hogy lassan félidős vagyok, és ezzel senki nem foglalkozik, ugyanúgy ellátnak, mint eddig... (lehet, felesleges volt?)

Ha meg már beindult a szülésed, nyilván nem küldenek el, akárhova is tartozzál. Legalábbis engem nem fognak tudni elküldeni! :)

Ha valamiért mentőt kell hívnod, akkor valószínüleg ismét elmarad a kivánságműsor, oda visznak ahova tarozol. Legalábbi is szerintem.

2012. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!