Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki tud mondani valami...

Valaki tud mondani valami biztatót? Nagyon elvagyok keseredve! Szülésindító praktika?

Figyelt kérdés
Holnap töltöm a 40.hetet és az utolsó CTG-re megyek.Ha addig nem indul be a szülés,akkor holnapután be kell feküdnöm a kórházba.Itt az a szokás,hogy ha nincs baj a babával,akkor várnak akár 1 hetet is az indítással.Nekem pedig itthon van 2 gyermekem,akiket nincs szivem ilyen sokáig itthon hagyni,mert nagyon fognak hiányozni.Jóslóim kb 3 hete vannak,de mindig elmúlnak.Szeretném már megszülni a babámat,de eddig semmi nem jött be,se a szex,se a csípős ,se a lépcsőzés,semmi.:(
2012. ápr. 23. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha van fogadott dokid, akkor beszélhetsz vele, hogy otthon van a másik 2 gyermeked, és most nincs aki vigyázzon rájuk. Tehát mindennap be tudsz menni(?) ctg-re, és 1 hét múlva befekszel indításra. Addig meg legyen szíves megengedni, hogy otthon maradhass a gyerekekkel. Egyik ismerősömnek megengedték. :)
2012. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott dokim,de a gyerekekre van aki vigyázzon,csak rettenetesen fognak hiányozni és nem szeretnék 5 nap helyett 10-12 napot távol lenni tőlük.
2012. ápr. 23. 16:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek arra, hogy befeküdj. Szerintem a helyedben én nem is tenném... Ahogy az előző írta, mej el ctg-re, hogy nyugodt maradhass, de a befekvésen én elgondolkodnék. Ha van szülésznőd, kérdezd meg, ismeri-e az ún. bába-koktélt (ami ricinusolajból és asszem gyógynövényekből áll. Én több lányról/asszonyról tudok, akiknek beindította, mielőtt "mesterségesen" nekik estek volna. De nyilván szakembertől kell tanácsot kérni ezzel kapcsolatban.
2012. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Gondoltam, hogy van aki vigyázzon a gyerekere, de ezt az orvos nem tudhatja. Barátnőm is ezt mondta, és neki is megengedték, hogy otthon maradhasson 1 hetet. :) Ja, és a 2. válaszolónak is igaza van. :)
2012. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az nem megoldható, hogy naponta bejárj, de ne feküdj be? Úgyse csinálnak semmit ott sem, max napi 1-2 ctg... Szerintem ezt meg lehet beszélni, nekem legalábbis volt ismerősöm, aki így volt. Persze kitöltettek vele papírt, hogy saját felelősségre, de ez csak formanyomtatvány.


Én a 3. babát, 39+6. napon szültem, másnaptól 2 naponta kellett volna ctg-re járnom. Drukk, hogy neked is beinduljon így magától.

2012. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom a szülésindító "praktikákat". Az indított szülésnek megvannak a maga kockázatai. Ha indítani kell akkor azt orvos tegye. Nekem indított szülésem volt, kis komplikációval 1 hét túlhordás után.

Megértem, hogy nem akarsz ennyi ideig távol lenni. Szerintem is beszéld meg, hogy naponta bejársz, mert nem tudod másképp megoldani.

2012. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhetnek rá, hogy befeküdj, ha nincs semmi bajod. Simán a túlhordás nem baj.

Én biztos nem feküdnék be.

Egy héttel hordtam túl a másodikat, nem is lett volna aki vigyáz rá, de amúgy se feküdtem volna be, nem volt semmi panaszom, 2 naponta jártam vizsgálatra inkább.

2012. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
be ne feküdj! old meg valahogy a mindennapi cgt-t!
2012. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem "úgy" vizsgált meg a dokim, hogy pár óra múlva elindult a szülés.

A méhszájammal csinált valamit, még reccsent is, bár nem fájt. Kérj meg egy dokit, hogy tegye meg neked is.

2012. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is be kellett volna feküdni, de én szerencsés voltam. Én március 16-ra voltam kiírva, és mivel az péntek volt (meg amúgy is hosszú hétvége), azt mondta a védőnőm, hogy ha nem indul meg és nem lesz gond, akkor ráérek hétfőn bemenni, úgyse foglalkoznának velem túlzottan (komplikációmentes voltam végig).

Semmi jelét nem éreztem, hogy jönni akarna, jóslóm is csak ritkán volt. De mondogattam Neki, hogy szülessen meg, mert nem akarok befeküdni (az a 4 nap utána épp elég rossz volt nekem, megviselt, hogy nem lehettem itthon, a Párommal). És mintha értette volna, mert vasárnap délben (ebédre sétáltunk fel anyósomékhoz), megindult a nyákdugó és elkezdődtek a fájások és aznap este 11 előtt megszületett.

Sok sikert és könnyű szülést!

5 hetes Kisfiú anyukája

2012. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!