Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadjak szülésznőt is 2....

Fogadjak szülésznőt is 2. babához (Szt. Imrébe kórház)?

Figyelt kérdés

2 éve dokit nem fogadtam, csak szülésznőt. Jó volt, de sokat nem is számított, mert nagyon szétrepedtem, gátvédelemre esély sem volt.

Most viszont választottam dokit, viszont nem tudom, megéri-e szülésznőt is felkérni - vagy jó lesz úgyis az ügyeletes? (Az első vajúdásom elég szép volt, férjem bent volt és most is bent lesz.)

Nem tudom, lenne-e hozzáadott értéke a szülésznő fogadásnak - ha esetleg van esélye a gátvédelemnek, még esetleg... Vagy mennyire néznek rá az emberre, ha nincs sajátja?


2012. ápr. 24. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Huh, hát nem is tudom. Én is mindkétszer a Szt. Imrében szültem, mind a két alkalommal volt fogadott orvosom és szülésznőm, mindkétszer gátvédelemmel szültem, nem vágtak, nem repedtem. Én pont azt vallom, hogy fontosabb a szülésznő, mint a doki. A dokik bent sem voltak, csak a kitolási szakban, de a másodiknál a doki csak a lábam tartotta, lent mindent a szülésznő intézett. Azt a tanácsot kaptam, hogy harmadik babánál már csak szülésznőt fogadjak, mert a lényeget úgyis ő intézi, a dolgok menetével kész szülés után már tisztában vagyok, az ügyeletesorvos pedig úgyis ott van kéznél, ha szükség lenne rá. Ha fontos Neked a gátvédelem, és ehhez találsz egy ilyen szellemiségű szülésznőt, akkor szerintem érdemes. Az első találkozásnál úgyis vázolod neki, hogy milyen volt az első szülésed, mit vársz a következőtől és már ki is derül, hogy ő ezt vállalja-e, tud-e segíteni, egy hullámhosszon vagytok-e. Én harmadszorra is fogadnék, nekem nagyon sokat jelentett, hogy a 2 órás megfigyelés alatt már törökülésben ülhettem, tényleg nem fájt semmim, csak a babával foglalkozhattam, nem kellett a sebeimet nyalogatnom.
2012. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezért nem fogadtam dokit az elsőnél - de akkor nagyon pechem volt az ügyeletessel - most inkább ezért fogadok saját dokit...
2012. ápr. 24. 10:42
 3/4 Kerria ***** válasza:

nekem csak fogadott dokim volt, szintén a szent Imrében, de a másodiknál lesz szülésznő is. Van ott egy tünemény nő, aki az elsőnél is segített, őt szeretném majd. Komplikált volt a szülés, de nagy lelki támaszom volt a szülésznő. Most szültem decemberben, szóval nekem még odébb van ez a dolog.


Körülöttem a komplikáció végett sürögtek-forogtak, és maximálisan elégedett voltam az orvosokkal, ápolókkal, és a szülésznővel is. Jól összedolgozott csapat!


Ha megteheted én azt mondom fogadj mindkettőt!

2012. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem épp a szülésznő fogadása volt fontos, csak ő meg nem vállal doki nélkül, így 2.szor is lesz doki is.


én úgy tapasztaltam, hogy a gátvédelemhez a legtöbbet az előkészítés számít. ezt épp a szülésznő mondja el. pl.nekem ezt ajánlotta: 36.héttől málnalevél tea, homeósbogyók szedés és gátmasszázs naponta 5 percig, puhító olajjal.

nálam bevált 1.re is, remélem most is be fog... (a napokban szülök...)

2012. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!