Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mikor induljak a...

Szerintetek mikor induljak a kórházba?

Figyelt kérdés

5 napja ment el a nyákdugó. vannak jósló fájásaim. tegnap voltam ctg-n, illetve dokinál, azt mondta egy ujjnyira teljesen ki vagyok tágulva. (azaz 1111 a méhszáj érték) a pici folyamatosan mocorog tegnap óta, (dolgozik nagyon) és egyre erősebben menzesz szerű fájásom van hasamban meg derekamban, de nincs bennük rendszer. tegnap délután már pici alvadt véres barnás lett a tisztasági betétem. kb félóránként kell pisilnem. de magzatvíz nem folyt el, és nem rendszereződnek a fájások...éjjel sem aludtam valami sokat, de pl most ahogy ülök a gép előtt nem érzem hogy annyira fájna. pici meg kavar rendesen a hasamban...

a kiskönybe tegnap még azt is írta a doki hogy NST: rendszeres. akkor most vajon elkezdtem tágulni? induljak, vagy még mindig várjak???


2012. ápr. 25. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Szia.

Dehogy indulj!!!Amíg nem folyt el a magzatvíz inkább otthon nyugodtan kényelmesen lazítva éld meg a vajúdás első szakaszát.Melegvíz akár tusolva,vagy elmerűlve a kádban,halk nyugtató zene,illatgyertya,séta bármi ami jólesik.Ha majd rendszeresen mérhető 10 perces fájásaid lesznek akkor indulj.

Én az 5 perceseket is megvártam még itthon,de nekünk (előtte lemértük) 20 perc volt az út a korházba,ami egyébként a hivatalos idő.Mire beértem 3 perceseket mértünk és igen intenzív volt.Felvették az adatokat és mire az ágyra feküdtem már szültem is.:)Nem volt külső macera,vagyis beöntés borotválás.Tudtam,hogy csak belezavarnának ezzel a természetets ritmusba.

Ha első szülő vagy,akkor ne várj ilyen sokáig,de a 10 perceseket mindenképpen érdemes kivárni.:)Sok sikert és gratulálok!

2012. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
sztem menj be,legfeljebb hazaküldenek.én nem várnék.
2012. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

de igenis menjen!! nem mindenkinek ilyen szuper a szülése sajnos. én sem vártam meg mig elment a magzatviz,fájt,mentem és jól tetem mert a baba nyakán volt a zsinór,azonnal császároztak, ha otthon lébecolgatok,megfullad. semmivel sem rosszabb a korházban vajúdni,neki rengeteg jele van,menjen be ne kockáztasson!!


főleg h már tágul

2012. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

mielőtt elindulsz, azért egy langyos-kellemesen meleg zuhany (beleülni már ne ülj bele szerintem) nem árthat. Annak rendszereznie kéne a fájásaidat. Illetve,ha vannak homeós szereid,akkor azokat most már kezd el szedni,attól is jól berendszereződik. A dokid érdemes lenne felhívni,mert ő ismeri a terhességedet. nekem pl. azt mondta, hogy 10 perceseknél menjek, a másodiknál, hogy a 20 perceseknél,mert tudta, hogy ha berendszereződik,akkor onnantól kezdve nagyon gyorsan szülök (pl. 20 percesekkel indultunk, 10 perc a kórház és a kocsiból már 2 percenként jöttek a fájások)

Minden rendben lesz és drukkolok! :)

Jó szülést és babázást kívánok!

2012. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Csúcs a hangnem...egyébként meg azt írta,hogy volt dokinál!!OLVASNI,mielőtt válaszolni és rendszeresen kell is járnia.

És valóban nem mindenki ilyen szerencsés a szülés lezajlásának folyamatában,de nem is mindenki készül császárra.

Én leírtam,hogy szerintem...és kész,úgy is ő dönti el!

2012. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
jaj és még annyit, hogyha nem múlik el a fájás a zuhanyra,akkor is menj be, mert rendszertelen fájásokkal is ki lehet tágulni, ezt hívják fájásgyengeségnek.
2012. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Menj be és a ctg megmondja mi a jelenlegi helyzet.

Első baba?


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizony a tartós rendszertelen fájásokkal is illik bemenni. Legalább egy NST-re na meg estleg egy amnioscopia-t is csinálhatnának. Tényleg, legfeljebb hazaküldenek. Nekem a második szülésem kezdődött rendszertelen fájásokkal. Az NST sem mutatott semmit. Igaz, nem jókor érkeztem a kórházba éjjel kettőkor, éppen császárra készültek a szülőszobán. Szóval szobára kerültem, de nem tudtam aludni. A fájások rendszertelenek maradtak. Reggel elküldtek UH-ra. Ott kiderült, hogy a magzatvíz nagyon kevés és a köldökzsinór is összeesett. Azonnal szülnöm kellett. Egy orvoscsapat és inkubátor várta kint a babámat. Ennek ellenére ő köszönte, jól volt. Szóval, ha vannak fájások, akkor érdemes megnézetni. Mert bár természetes dolog, mégis veszélyeket rejt magában a szülés.
2012. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
tahókám,én sem készültem császárra. de nem jobb 10x potyára menni,mint 1x nem beérni időben?? szóval kedves kérdező: inkább menj be.
2012. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent, hogy tegnap volt orvosnál. Attól még ma is nyugodtan elmehet. Ha baj van sem feltétlen lesz császár, nekem sem lett, csak siettetni kellett a babát, mert a köldökzsinór összeesett. Ja, meg töltöttek alulról vízzel, hogy jól legyen a szülés végéig. Ha nem vagyok ott és nem néznek meg, akkor a egy tízéves kisfiúval szegényebbek lennénk. Én inkább vagyok a túlzott óvatosság híve, mint a ráérek még-nek.
2012. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!