Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írna olyan, akinek vajúdás...

Írna olyan, akinek vajúdás alatt fordult be a babája fejvégűbe? Milyen fekvésű volt előtte, és mennyire volt ez kellemetlen? Simán ment utána minden?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 25. 10:56
1 2
 1/18 Sókristály ***** válasza:

A legkisebb fiam végig instabil fekvésű volt. Váltogatta a haránt, félharánt, fejvégű fekvést.

A dokival megbeszéltük, hogy akkor indít szülést, amikor éppen fejvégű, mert a fájások miatt már nem tud kifordulni belőle. Ehhez képest a vajúdás elején még félharántba fordult, sőt születése előtt kb 1 órával a füle volt a méhszájon. Végül csak befordult, de azt mondta utólag a szülésznő, hogy erősen rezgett a léc, hogy császár lesz. Az volt a szerencsém, hogy tudtuk előre, hogy mi várható, és olyan orvosom volt, aki tudta és merte kezelni ezt a helyzetet.

2012. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az enyémnek a popsija van lefelé leginkább, fejvégűben még sosem volt.

A dokim természetesség páti, így indítani biztosan nem fog. A szülésznő szerint vajúdás közben is megfordulhat, a doki meg azt mondja, hogy mindegy hogy fejvégű, vagy faros, "megszüljük természetesen", csak azt nem tudom, hogy a ferde fekvés mennyire gond. Rettegek a császártól.

3. baba

2012. ápr. 25. 11:21
 3/18 Sókristály ***** válasza:

A 3.-at megszülőd már popsival előre is :-)

Nem próbálta fordítani? Felénk azt hiszem a 35. héten szokták szülőszobán külső fordítással megpróbálni.

Amúgy nekem is a 3. produkált először furcsaságot, Ő is instabil fekvésű volt. Aztán a 4. és az 5. szintén. Gondolom olyan a formám, hogy keresztben is jól tud tágulni a méhem.

Szerintem ne aggódj, ha a dokid nem császármániás, akkor megpróbál segíteni. Ha meg mégis császár lesz a vége, akkor sincs semmi, a baba biztonsága fontosabb.

2012. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A szülésznőm mondta, hogy a mi kórházunkban külső fordítást nem végeznek.

És igen, a doki is azt mondja, hogy a faros szülés is teljesen rendben lesz, csak haránt nem fekhet, és azt is tudom, hogy a császár nem a világ vége, csak valahogy úgy vagyok vele, hogy nem szeretném. Rettegek minden műtéti dologtól, meg ami ezzel jár (katéter, érzéstelenítés stb). De addig még informálódom, hogy pontosan mire is számíthatok. Legjobban a bizonytalan dolgoktól tartok, és hét a szülés kiszámíthatatlan... :D

De majd csak lesz valahogy, bent nem marad, az már tuti...

2012. ápr. 25. 12:18
 5/18 Sókristály ***** válasza:

Ha medencevégű a babád, akkor nem hiszem, hogy harántba fordulna.

De ha tartasz ettől, annyit még megkérdezhetsz a dokidtól, hogy szülés közben hajlandó-e harántból irányba állítani. Egy mozdulat az egész, uh készülékkel ellenőrzik, nem lehet belőle gubanc. Ez is egy sansz, ha már előre tervezetten nem csinálnak fordítást a szülés előtt.

De szerintem tényleg nem fog Ő már sehova sem forogni, te meg szülsz egy szép faros babát :-)

2012. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!


Igazából azt sem tudom pontosan, hogy a ferde fekvés mennyiben tér el a haránttól, ha jól értelmezem, akkor egy nyolcad fordulattal? De hát az nem sok.

Meg úgy tudom az sem mindegy, hogy popsi vagy lábak vannak elöl, utóbbiak nem lehetnek. Hm?

2012. ápr. 25. 12:41
 7/18 Sókristály ***** válasza:

Hát ez a ferde fekvés tényleg érdekes. Mi ezt nevezzük félharántnak. És ugye nem mindegy, hogy a feje, vagy a medencéje van egy kicsit eltolódva a méhszájhoz képest. Bár még ez is mindegy, ha medencevégűt meg engednek megszülni.

Az azonban tuti, hogy a lábbal előre babákat nem szokták díjazni, mert könnyen elakadnak, de nyugi, az meg olyan ritka, mint a fehér holló.

Fenntartom a véleményemet, lesz egy szép fejformájú faros babád.

2012. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Görbe popsival! :o)))

Köszi, majd megírom, ha eljutunk odáig...

2012. ápr. 25. 12:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Hol tartasz a terhességben, hányadik hét?


Több anyukát is ismerek, akinek szülés előtt pár nappal fordult be a babája. Főleg a többedik gyerekek nagyon sokáig elférnek, és tudnak mozogni. Nekem a 3. baba a 36. héten fordult be. (én meg a faros szüléstől féltem, valószínűleg nem vállaltam volna)

2012. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Betöltött 37.

És az eddigiek 38-on már kint is voltak.

2012. ápr. 25. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!