Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatok a szülés során?...

Tapasztalatok a szülés során? Praktikák?

Figyelt kérdés
Anyukák, ti mit tapasztaltatok, hogy "könnyebb" a szülés? Kinek mi vált be!? Séta, málna levél tea? stb
2012. ápr. 30. 19:07
 1/8 anonim válasza:
Tulajdonképpen a szűlés milyenségét örököljük. Tehát kérdezd édesanyádat, nagymamáidat. De ha nekik nehezebb is volt, könnyithet rajtad az, ha fizikailag jó formában vagy. Sőt, szűlés közben se feküdj ott tehetetlenűl, a fájások közt jó mozogni, sétálgatni egy kicsit. Az jó a vérkeringésnek, és eltereli a figyelmedet, oldja a feszült várakozást. Lehet egyet tusolni is, mert a meleg víz lazitja a szöveteket.
2012. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy a szülés milyenségét örököljük. Anyukám nehezen szült, viszont nővéremnek 2 és fél óra alatt megszületett a gyereke.
2012. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lényegtelen, hogy örököljük-e vagy sem, nem is ez volt a kérdés.

Nekem, ami segített az a sétálás! De nem csak terhesen, hanem vajúdás közben! Amíg lehet mászkálj, nekem enyhített a fájásokon. Persze csodát ne várj, így is fájni fog, de a gravitáció tényleg segíthet.

A málnalevél teát nem próbáltam, de ha kipróbálod, akkor nem veszítesz vele szerintem.

2012. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem sétálhattam, mert rám kötötték az nst-t!

Kérdésedre válaszolva nekem a hosszú mély levegővételek segítettek lassan kilélegezve!

Sok sikert, könnyű szülést:)

2012. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia én ittam a málna levél teät meg jártam a 34 hétöl akupunkturäs kezelésre de igyis 38+2 hetesen szültem meg 5 óra alatt lett meg de nagyon fájt vehettem én igy meg ugy a levegöt meg kifujni semmi nem volt jo ;) de mégerte szenvedni igaz most ugyanugy sznvedek toväbb mert siros nagyon a babäm de majd csak vége lesz egyszer ennek a korszaknak sikeres szülést!

3 hónapos anyukäja

2012. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem igaz,hogy örököljük a szülés milyenségét! Nálunk a családban mindenki simán szült és könnyen, nagymamám 4szer szült, ebből kétszer ikrei lettek. Én meg sokáig szenvedtem és a végén császároztak. Pedig nem hagytam el magam több dolgot is próbáltam,de így is nehéz volt!
2012. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

35 hetes kortól 2 csésze (reggel-este) málnalevél tea, plusz napi 1x gátmasszázs a szülés előtt.

Ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, megfelelő étrend, napi fél-1 órás séta.

Szüléskor sok séta, gimnasztikai labda, zuhanyzás.

Első baba 40. hétre lett meg, első fájástól utolsóig 2,5 óra alatt. A kitolási szak 10 percig tartott. A gátvédelem is sikerült, egyáltalán nem repedtem.

Édesanyám szülései borzalmasak voltak, nem hiszem, hogy ettől függ.

2012. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami bevált nálam az a lelki felkészülés! nagyon sokat foglalkoztam ezzel és sokat készültem rá, hogy milyen szép lesz a szülés! az is lett.

szervezetet felkészíteni a málnalevéltea és homeopatia vált be.

Vajúdáskor a homeopatia és nagyon mély susogó légzés fájásokkor.

Ami még nagyon jó volt- állva- sétálva vajúdni, Amennyire lehetséges- az oxitocin infúziót messze elkerülni, nem kell gyorsítani a szülés menetét feleslegesen.

Én válaszottam egy jó dokit az első babánál, akiben megbíztam, jól irányított- nem is bántam meg.

Összesen háromszor szültem, az első szülés kicsit hosszabb volt, legnagyobb babám volt, kaptam oxitocint- onnaltól szörnyű 2óra volt, mire meglett a baba, összesen 3.5órás volt mindenestül a szülés.

2-3. babák kisebbek voltak, könnyen gyorsan tágultam, nem volt se oxi, se gátmetszés semmi, csak az a csodálatos babaillatú pillanat, mikor rámrakták őket... bármikor végigcsinálnám mégegyszer.... :) Annyira de annyira csodálatos pillanatai voltak az életemnek.

2012. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!