Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi klinikán szültek,...

Pécsi klinikán szültek, kaptatok beöntést szülés előtt? Lehet kérni v. választani? Milyen volt a szülésetek? Köszi 36 hetes kismama

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan nem Pécsett szültem, de a Te és a kicsi érdeke is az, hogy kapj beöntést. Kivédi a balesetet, gátrepedés/metszés esetén a fertőzést, és gondolom, azt sem szeretnéd, hogy a baba székletbe és vizeletbe szülessen bele.

Általában minden klinikán adnak, jogod van visszautasítani, ahogy a borotválást is.

A szülés előtt én is kaptam, szükség is volt rá, mert borzasztóan erős székrekedésem volt már napok óta, és a toló fájásokat székelési inger kíséri.

2012. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szintén nem Pécs, de én nagyon féltem a beöntéstől. Aztán a 36. héten vaklárma miatt ugyan, de a szülőszobán kötöttem ki, ahol abszolút elszálltak az aggályaim. Először is vissza lehet utasítani, de semmiképpen nem érdemes, másodszor pedig láttam egy előkészítést szinte végig (nyilván nem az orrom előtt csinálták a beöntést, hanem függöny mögött :o), és a lány, aki mellettem feküdt és már épp vajúdott azt mondta, hogy nagyon félt ugyan, de hatalmas megkönnyebbülés volt a beöntés, és nem is érezte kellemetlennek. Szóval nyugalom, és bár le lehet róla mondani, de én sem javaslom.


38 hetes km

2012. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Pécsen szültem, de császárral. Nem kaptam beöntést.

Egyébként a bababarát kórházak többségében már nem erőltetik a beöntést, mivel rájöttek, hogy nem védi ki a "baleseteket", sőt, beöntés után gyakrabban fordul elő, mivel fellazítja a dolgokat, és későbbi hasmenést is okozhat.

Több ismerősömmel is beszélgettem erről, akik már szültek, és közülük aki kapott beöntést, azzal történt baleset szülés alatt, aki meg nem, azzal nem.

2012. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hűha, ez érdekes statisztika. :))
2012. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pécsett lehet kérni kúpot is, de én viszek magammal, majd a szülésznőm segít dönteni.

31 hetes kismama

2012. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

utolsó!

(bocsi, hogy beleoffolok, de érdekel a téma)


a kúp az hogy? vagy mi? nem vagyok még pocós, csak erre tévedtem, és nem tudom, mit jelent a válaszod :)

2012. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hashajtó kúp, ugyanaz a "végeredmény", mint a beöntésnél, csak egyel humánusabb módszer :)
2012. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!