Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudnátok valamiféle felvilágos...

Tudnátok valamiféle felvilágosítást adni homeopátiás szerekről szüléshez?

Figyelt kérdés
Első babót várjuk, és szeretnék segíteni magamnak annyiban hogy ilyeneket szedhetek következmények nélkül is, viszont nem tudom hogy mit(tágító;tejserkentő;fájdalomcsillapító hatásúnak) kellene venni, hogy hol lehet beszerezni, és hogy nagyon drágák-e?!Ezekhez tartozik adagolási leírás, és orvosi felügyelet szükséges hozzájuk? Akinek van valami tapasztalata ilyen téren kérem írjon!Nagyon köszönöm előre is 38 hkm
2012. máj. 1. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok nagyon nagy hozzáértő, de ezt pont ma olvastam a mamamin:



homeos szerek!!!

Szülés elött és alatt:

A 37. terhességi héttől érdemes elkezdeni az Arnicából naponta 1x5 szemet, a Caulophyllum 5 ch -ból is (ez puhítja a méhszájat) napi 1x5 szemet szedni, a Cimicifuga r.30 ch-ból heti 1x10 szemet. Ha elindulnak majd a fájások, akkor a Caulophyllum 5 ch-ból szedjen minden fájásnál, s kb. 4 ujjnyira kinyílt méhszájnál kel a Cimicifugából bevenni 1x5 szemet, s folytatni majd Caulophyllummal. Így nagyon gyakori, hogy 1-1,5 óra alatt megszülethet a baba, első szülés esetén is.


Szülés UTÁN:

A baba megszületése után az Arnicából napi 2x5 szemet szedjen, sebgyógyító, vérzéscsillapító és fájdalom csillapító hatásuk miatt. Arnica, és Cimicifuga utófájásokra.



Bogyók:

Arnica CH9 napi 1X5 golyó

Caulophillum CH5 napi 1X5 golyó

Cimicifuga CH5 3 napont 5 golyó


Egyébként patikában (neten van lista, melyekben), bioboltban lehet kapni. De Kispesten van kifejezetten homeós bolt is. Drogériákban is láttam már. Mindenhol segítenek, ha rákérdezel.

Remélem tudtam kicsit segíteni. :)


Szép szülést kívánok Nektek.


Üdv, 28 hkm

2012. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, még ezt találtam:

[link]

2012. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon köszönöm! Viszont szép szülést és baba várást! :)
2012. máj. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!