Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esélyei vannak egy 30...

Milyen esélyei vannak egy 30 hétre született kisbabának?

Figyelt kérdés
veszélyeztetett vagyok félek a koraszüléstől.van valakinek tapasztalata?
2009. jún. 24. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam,hogy a 28.héttől már nagyon jó esélyei vannak az önálló életre a babáknak!30 hetesen a tüdő már elég fejlett de még valszeg kis időre inkubátorba tennék.Azért ne gondolkodj ilyeneken sűrűn!Nem lesz semmi gond,idejében fog megszületni a babád!Szemben velünk 33.hétre született egy baba és 9.nap jöttek haza!Egészséges,szép kisfiú!
2009. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy veszélyeztetett terhes vagy, nem jelent koraszülést. Nem gondolsz rá, a Te babád ügyesen kihúzza még legalább 4-5 hétig. (egy barátnőmnek kb így született 30-31 hétre a kicsi lánya, teljesen egészséges, már öt éves. Talán pici szívzöreje volt, amit kinőtt.) Én soha nem gondoltam arra, hogy baj lesz a babával, pedig 39 éves vagyok, és veszélyeztetett terhes voltam. 39 hétre született, szuper kiscsaj, teljesen egészséges.

Csak pozitívan!!!

2009. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Attól is függ, hogy hol születik az a kisbaba. Mondjuk egy vidéki lepukkant kórházban, vagy egy jól felszerelt, koraszülött babák ellátásában spéci kórházban. De valóban, a 28. héttől már nagyon jó esélyei vannak. Ne rémüldözz, és ne félj a koraszüléstől.
2009. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a hetekben sokat gondol ilyesmire az ember,velem is így volt.De lenyugtattam magam,tedd te is ezt.Így ő is ˝együttműködik ˝ veled.

Boldog babavárást!


34 hetes kismami

2009. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


30 hetesen már nagyon jók az esélyei; ha megszületne max. a tüdejét kellene fejleszteni még. De szerintem se gondolkozz ilyeneken , minél tovább marad bent , annál jobb! (nem a fejletlenség miatt írom, csak az utolsó 1 hónapban gyűjtenek annyi zsírréteget magukra, hogy jó kis "párnásak" legyenek , és ez segíti őket a kinti léthez való gyors hozzászokásban)

2009. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen együtt érzek veled. Nekem már az elején azt mondták, hogy komplikált a terhességem és gondolkodjak el az abortuszon, mert nagy az esély arra, hogy vagy én vagy a baba vagy egyikünk sem éli túl. Egész idő alatt be voltam tojva, hogy mi lesz velünk, orvostól-orvosig jártam, szerencsére jók lettek az eredményeink és a baba is szépen fejlődött. A 30. héten UH-n jól rám hozták a frászt mikor közölték, hogy II.-III. fokban érett a lepényem és ebből valószínű koraszülés lesz és másfél kg-s babám lesz... a 28. héttől kezdve jóslóim voltak, de a 32. héten erősebbek lettek és bekerültem a kórházba ahol visszatartották a szülést, mert még jó volt az áramlás. 5 napot voltam bent, szigorú fekvést és magnéziumot javasoltak, 2111 volt a méhszájam. Azóta itthon vagyok, fájások azóta is vannak, de kibírhatók. Már elég nagy a pocim és elindult lefelé. Azt hiszem 1 héten belül meg is szülök. Holnap töltöm a 37. hetet. Már teljesen nyugodt vagyok a babával kapcsolatban, várom a következő UH-t, kíváncsi vagyok mennyi lesz a súlya. Utoljára 32. héten nézték akkor 2045g-ra becsülték, mostanra biztos 3 kg felett van. :) Már nagyon várom a szülést, persze azért izgulok és félek is kicsit, hogy hogy fogom bírni, mert sajnos elég "kényes" vagyok, nem bírom a fájdalmat... De csak összejön valahogy. Bízom az orvosomban. Ne aggódj, már neked sincs sok hátra és ez a pár hét olyan gyorsan el szalad, hogy észre sem veszed. Mindig arra gondolj, hogy az a picike mindent érez odabent, azt is ha te idegeskedsz, az bizony nem tesz jót neki... Semmi baj nem lesz, hidd el!

Kitartás, könnyű, gyors szülést és gyönyörű egészséges kisbabát neked! :)

Üdv. 37 hetes kismama

2009. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Én is a 30. héten lettem veszélyeztetett, feküdnöm kellett, de végül kihúztuk a kiirt előtti 4. napig.

Gondolj arra, hogy legalább még 6 hetet ki fogtok bírni, 36 hetesen pedig már ugyanolyan jól működhet mindene mint 39-40 hetesen.

2009. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 26. héttől voltam veszélyeztetett. A kiírt időpont előtt 2 nappal szültem. :-) Ne aggódj. Ha nyugodt maradsz, minden rendben lesz.
2009. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a terhesség első felét fenyegető vetélés miatt izgultam végig, utána a koraszüléstől rettegtem, meg a dokim is. A kiírt idő után 4 nappal szültem.

Csak nyugodt legyél úgy nem lesz semmi gond.

2009. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!