Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi "szülési szabadság"...

Mennyi "szülési szabadság" jár a törvény szerint az Apukának?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom, van ilyen, 1 vagy 2 hét.
2008. ápr. 21. 15:22
 1/4 anonim válasza:
100%

Az "apaszabira" gondolsz? Miután a bébi megszületett?

Ha igen, ezzel tisztában vagyok, mert bérszámfejtésen dolgozom. 5 nap jár, de csak akkor veheti igénybe, ha kész a baba taj kártyája, és a születési anyakönyvi kivonat is kell hozzá.

2008. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok, csak nem tudtam a nevét, hogy pontosan hogy nevezik. :-) TAJ számot is meg lehet addigra szerezni, hogy otthon maradjon velünk már amikor kijövünk a kórházból?
2008. ápr. 21. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A TAJ kártyát csak jóval később (kb 1 hónap) múlva kaptuk meg, a címünkre kipostázták. A legjobb lenne, ha a férjed megkérdezné a munkahelyén, de 5 nap jár. Benne van egyébként a munkatörvénykönyvében is (interneten rákereshetsz). Annyi azt hiszem a kikötés, hogy a baba születését követő talán 2 hónapban veheti ki. Erre az időszakra egyébként teljes fizetés jár, és a különböző pótlékokat is ki kell fizetni. Nálunk nem kellett semmi hozzá, csak szólt a férjem a munkahelyén.
2008. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a TAJ-kártyára kell kb. egy hónapot várni. Szerintem az a legjobb, ha az apa megbeszéli a munkahelyén, hogy amikor ti hazajöttök a kórházból, akkor szeretné kivenni azt az öt napot, hiszen akkor lesz rá nagy szükség, hiszen te is még igen gyengécske leszel, segítenie kell neked. És esetleg meg tudja beszélni, hogy a papírmunkát majd elintézik később, ha már megvan a TAJ szám.
2008. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!