Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az oxitocinos vajúdás-szülés...

Az oxitocinos vajúdás-szülés tényleg pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
Én kétszer szültem, szerencsére oxi nélkül. Így visszagondolva szerencsére. Mert itt olvasgatom,hogy az oxis iszonyúan fáj,bár gyorsabb. Most újra kismama vagyok és most már remélem, most sem kell oxi a vajúdáskor. Ki hogy élte meg az oxi-t? Tényleg ennyire rossz? Félek most már tőle.. Köszönöm.

2012. máj. 8. 14:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nagyon fajt. Ketszer is kaptam infuziot, mert nem tagultam. Pokoli volt, foleg ketszer atelni. A szules nem volt olyan fajdalmas, mint az infuzio okozta fajasok. (pedig vakummal szultem, rengeteg vert vesztettem, elajultam, majd altatni kellett h kikaparjak a bentmaradt mehlepenyt).

Most megint terhes vagyok, ezt a babat epiduralissal fogom szulni.

2012. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%

Hát...engem kétnaponta fektettek be fél órára oxira, mivel túrhordtam a fiam. Akkor kisebb görcsöket éreztem, hol erősebben hol nem, de nem volt vészes.

Amikor tényleg megindult a szülés (oxi nélkül) nagyon elhúzódott,és a 12-ik óra után kaptam oxit. Hát...az nagyon durva volt, valóban felgyorsította a folyamatot, a nagyon-nagyon fáj módosult bexarok úgy fájra. Olyan gyorsan zajlik minden, hogyha minden okés veletek, akkor hipp-hopp meglesz a bébi. Sajna nálunk nem így volt, komplikációk léptek fel, császározni kellett, és a konkrét tolófájások a műtőasztalon jöttek rám, még mielőtt nem adták be az injekciót a gerincembe.

Ne félj, gondolj arra gyorsan túl leszel, és kezedben tarthatod a picibabád!

2012. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
91%
Igen,mellettem aki kapta üvöltött fájdalmában,de hamar kitágult és hamar 5-6 óra alatt megvolt a baba.
2012. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

én is vákummal szültem a lányomat, mert belekakált a vízbe, lenyelte és lecsökkent a szívhangja sajnos.

én is kaptam oxitocint valószínű ezektől volt akkora brutál fájásaim, hogy gyorsabb nem tudom de nálam cselekedni kellett,a baba miatt ezért 5 óra alatt meg is lett.


én kértem volna fájdalomcsillapítót, bármit, de nem kaptam...

2012. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Az első gyerekkel fájások nélkül, észrevétlenül tágultam több, mint 2 ujjnyira, kaptam az oxit, hogy beinduljon a szülés. Hát fájt, mint a fene, de hamar meglett a baba. (Kórházba érkezéstől számítva 2 óra - szerencsés vagyok).


A másodiknál keményedésim voltak, fájások nem, ez jelezte, hogy beindult a szülés. Aztán később jöttek a fájások is. Oxit keveset kaptam, csak azért egy kicsit, hogy rendszereződjenek a fájások. Őszintén szólva, így nekem sokkal jobban fájt, mint amikor az indításhoz kaptam az oxit az első gyereknél. Szó szerint majdnem a falat kapartam. A szülsé is tovább tartott vaalmennyivel(kórházba érkezéstől számítva 3 óra)


Szóval nekem az oxival indított szülés tűnt könnyebbnek.

2012. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

nekem sincs jó tapasztalatom ezügyben.

az egész terhességem egy álom volt,igazi sportos kismama voltam, az orvosom azt mondta,hogy könnyű szülésem lesz...

Hát...39 hetes 1 napos voltam,amikor elfolyt a magzatvíz otthon,este negyed 10kor.

Másnap reggel 8kor még semmi,csak a 10 percesek, de nem tágultam.10kor bekötöttek oxira,és délután negyed 3kor végül kikönyökölték belőlem a fiamat...

hát lányok,én ezt nem kívánom senkinek.végigbőgtem a szülést,annyira de annyira fájt,hogy azt hittem belehalok...senkinek nem kívánom.

de a 27 hónapos rosszcsontért megérte szenvedni.de többet nem tudok vállalni,mert nem tudom feldolgozni a szülést...:(

2012. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%
Nekem fél 8-kor kötötték be, negyed 9-kor megszületett a kisfiam. 5-6 fájás után jött a kitolás. Fájt, de ennyit simán ki lehetett bírni. Nem volt egy hangom sem. Van akinek nagyon fáj, de én vagyok a példa, hogy nem feltétlenül fogsz megveszni a fájdalomtól. Ne aggódj ezen túl sokat.
2012. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%

Akkor én kivétel leszek, két terhességemet is túlhordtam, mindkettőt 11 nappal,mindkettőt oxival indították.

A nagyfiammal reggel 9-18-ig vajúdtam, az utolsó fél óra volt nagyon fájdalmas.

A lányomnál valahogy más volt, nála 5.30kor kötötték be az infúziót, 9 után nem sokkal már éreztem, hogy beékelődik a feje, azzal a lendülettel elfolyt a magzatvíz, és jöttek a tolófájások. 9.59kor született meg.

Persze fájt mind a kettő, de szerintem nem jobban, mint egy normál szülésnél. A dokim meg a szülésznő nagyon figyeltek rá, hogy fokozatosan emeljék az oxitocinszintet.

2012. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Az oxi nekem nagyon felerősítette a fájásokat, sokkal rosszabb volt vele, mint nélküle. De valaki meg épp azt mondja, hogy hurrá milyen jó, hogy kapott, mert gyorsan meg is szült...nekem ez nem jött össze sajna, de hát mások vagyunk, másképp reagálunk rá.

Következőt remélem oxi és mindenféle rásegítés nélkül szülhetem meg.

2012. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

Nekem kedden hajnalban elkezdett folyni a magzatvíz, de csak szerdán reggel 7-kor (24 órával azután, hogy a kórházba értem) kaptam oxit!

Hogy mire vártak a mai napig nem értem fájás nem volt és csak 1 ujjnyi voltam!

3 órával később a helyzet változatlan, így emelték az adagot és kértem kéjgázt,onnantól kicsit összemosódnak a dolgok, de nem fájt kibírhatatlanul. 13:15-re meg is lett a fiam.

Most megint babát várok és nagyon remélem, hogy sokkal gyorsabban fog menni a szülés, mert a 35 óra eléggé kimerített anno.

2012. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!