Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésnél körülbelül mennyit...

A szülésnél körülbelül mennyit kell fizetni az orvosnak meg a szülésznőnek? 28hkm

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban, amennyit a pénztárcád enged.

Függ attól, hogy vidék, vagy nagyváros-e. Felkapott-e a kórház, orvos.

Gondolom fogadott orvosod van, ha igen, akkor általában a vizitdíj 10X-ét szokták adni, de nem törvényszerű. Szülésznő is függ attól, hogy fogadott-e, 15000-40.000FT.


Ha egyik sem fogadott, akkor teljesen rád van bízva, főleg, hogy meg vagy-e elégedve velük.


Tudsz majd érdeklődni más anyukáktól, de konkrétan rákérdezhetsz neten is az adott hely szokásairól.

2012. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánrendelésre jártál, akkor a vizsgálati díj 10x-esét szokták.

Én ügyeletesnél szültem kétszer. Az első lelépett, mielőtt adni akartam volna (de akartam, mert jó volt), a másodiknak nem is akartam, mert mindent a szülésznő csinált (ott se volt szinte). Úgyhogy a doki díjat megspóroltuk. :-) A szülésznőknek mindkétszer 20-20 ezret adtunk.

2012. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondják ezt a 10-szeres dolgot, de szerintem ez ma már nem igaz. Nekem 7000 volt egy rendelés, de 40-et adtam a dokinak a szülésért. A szobatársaim 30-at. Válság van, ezt nekik is tudomásul kell venni. Szülésznőnek elsőnél nem adtam, mert nem fogadtam meg. Másodiknál adtunk neki 5000 Ft-ot, egyből fülig ért a szája, mindent rögtön másképp csinált.
2012. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol szülsz?Mert ezt városa,kórháza,orvosa válogatja.Én Bp.-en lakom,a Szt.Istvánban szülök ősszel(immáron majd 3. alkalommal),a fogadott szülésznők tarifája itt 30000 ft,a dokiké változó.Az enyémnek a magánrendelése 14000/alkalom,ám a szülés 70000 ft Nála(a sima és a császár is)
2012. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én Budapesten, a Bajcsy Zsiliniszky Kórházban fogok szülni. Nincs se fogadott orvosom, sem pedig szülésznőm. Fölöslegesnek tartom, hogy legyen fogadottam, ugyanis annak idején anyunak nálam fogadott orvosa volt, és épp el volt utazva, amikor én születtem, fizetett neki feleslegesen.
2012. máj. 10. 19:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 4. vagyok.Én már az elején megkérdeztem,hogy mikorra tervezi a szabiját,és számíthatok-e rá 1000%-ban.A válasza igen volt.
2012. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értelek. Sajnos nálam az anyagiak is közre játszanak.
2012. máj. 10. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Bajcsy-ban szültem 2010-ben fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül. Nagyon jó volt. Az orvosnak 30e-t, a szülésznőnek 5e-t adtunk a végén, egyikük sem tudta, hogy kapni fog valamit. Ez azonban tényleg "hála"pénz volt, amit nem bántam meg. Minden olyan volt, ahogy az ember elképzeli, nem volt kiszolgáltatottság érzése, végig figyelmesek voltak, jöttek, néztek, segítettek. Tényleg nagyon szuper stáb dolgozik ott. Idén szeptemberben jön a 2. baba, most is ugyanígy tervezek szülni, a pénzt pedig meglátjuk.
2012. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sumergo ***** válasza:
Nem muszáj fizetni. Ügyeletes császározott, nem kapott semmit. Munkaidőben volt bent, nem én kértem, hogy elvégezze a dolgát(ha lehetett volna választani, akkor pedig tuti nem őt választottam volna). Ahol voltam, ott nem is lehet orvost választani.
2012. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2008-ban szültem ott fogadott dokival,és szülésznővel.Doki 50e ft,szülésznő 25e ft.(bár szívem szerint,fordítva adttam volna a borítékot)Most nem lesz dokim,jövőhét kedden megyek az első nst-re,megkérdezem a szülésznőket,hogy valamelyik bevállal-e.(szintén 25e ft-ot tervezek adni)
2012. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!