Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan működik a...

Szülés után hogyan működik a vizit?

Figyelt kérdés
ott csak megkérdezik hogy vagyok vagy meg is vizsgálnak?
2012. máj. 15. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En at hiszem ez nagyon korhazfuggo. Bp. Szt. Istvanban csak megkerdeztek minden reggel hogy vagyunk, volt-e szeklet, mennyire verzunk, kb. ennyi. Valahol meg, ahogy olvastam, meg a betetedet is megnezik, milyen benne a ver :-S
2012. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
2 éve szültem, gondolom a vizit kórházanként eltérő lehet. Nálunk csak megkérdezték, hogy jól vagyok-e és ennyi. Nem vizsgáltak. Sőt fel sem tűnt nekik, hogy a bennt töltött 7 napból csak 2* voltam bennt a szobában vizit alatt, mert a gyerekorvossal beszéltük meg a részleteket (a kicsi csúnyán besárgult, ezért nem mehettünk haza és a felnőttek vizite alatt volt a kicsiké is).
2012. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat!kedves első azt a betétes dolgot én is olvastam és ezért kérdeztem hogy az minden kórházban így van e!én különben Sopronban fogok szülni!!
2012. máj. 15. 10:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Bp. Szent Imrében megnézik a gátadat, sebet, ha van. Tehát "ki kell csomagolódni", de emlékeim szerint tényleg csak egy kukkantás, nem ér hozzád az ügyeletes doki. Szerintem ez hasznos, hiszen ha van valami rendellenesség, akkor azt észre veszi, míg Te nem biztos hogy érzed, vagy tudod, hogy mi számít "normálisnak". Nekem ez sosem okozott problémát. A szüléshez képest ez nem nagy dolog. Bár csak megint ott tartanék már! :o)

40+1 hkm

2012. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk volt h be sem jöttek csak az ajtóból beszóltak,hogy jól vagyunk-e.
2012. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Az jutott eszembe, hogy csak a szülés utáni napon nézték meg, tehát utána többször már nem. A kartonunkon rajta van, hogy mikor szültünk, az alapján megy a dolog...

Utána már tényleg csak a "hogy vagyok" van.

2012. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Flór: szülés utáni vizit abból állt, hogy egy felkeltett a nővér engem is és a babát is, majd a dokik megkérdezték jól érzem e magam. Elmesélték egymásnak, hogy hogyan szültem, és pá. Se hastapi se egyéb vizsgálat, hazaadáskor sem.

Uzsoki: szintén zenész, annyi, hogy a dokim a hazaadás előtti este kikapta a varratokat.

Szóval nálam senki semmit se nézett csak kérdezett. Igaz semmi panaszom nem volt. Köv vizsgálat 6hét után.

2012. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia, én sopronban szültem kétszer.

Betétet sosem néztek, a hétvégi vizit tényleg csak annyi, hogy bekérdeznek, minden oké-e.

Amúgy a babákat reggel szokták fürdetni, 9 körül, kb akkor van az első vizit. (szokásos: jól van-e, megy-e a szoptatás, vérzik-e stb.)

Néha van nagyvizit, akkor mindenkit visszaterelnek a szobákba.

Délután 3 körül van még egy, meg esetleg este.

2012. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sopronban szültem én is. Szülés után erősebb volt a vérzésem, mint illett volna (amit aztán kezeltek és elmúlt), de egyszer egy dokin kívül senki nem nézett alám. A hogy van, ebben az esetben is elég volt. Sokszor a folyosón viziteltek. Azt sem tudtam mikor van vizit.

A szülésznők viszont minden műszakváltáskor jöttek és felmérték a helyzetet (megnyomkodták a hasam, megnézték mennyire vérzem).

Hazamenetelkor is csak ránéznek az emberre, a varratokat veszik ki (vagy nem- dokifüggő), kézi vizsgálat nincs.

2012. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. vagyok.

Első két napban van gátkezelés. Külön vizsgálóban a szülésznő lefertőtleníti a gátat, megnézni, megnyomkodja a hasat. Kb. 2 perc.

A későbbiekben a szülésznők csak engem nézegettek, mert "problémásabb" voltam, a többieket nem.

2012. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!