Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Okozhatta-e a szülésznő a...

Blasko Gergely kérdése:

Okozhatta-e a szülésznő a párom méhszáj, nyak repedését azzal, hogy túl korán kezdte a párommal kitolatni a gyereket, illetve a másik szülésznő, aki nyomással próbálta a babát világra segíteni?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnt, hogy a szülésznő nagyon sietett valahova,3 ujnyi tágulásnál már burkot akart repeszteni. A szülés megkezdésénél a páromnak még nem voltak tolófájásai! A szülésznő viszont utasította a nyomásra. Abban sem vagyok biztos, hogy addigra eltűnt a méhszáj. A fájások 3-4 percesek voltak.

2012. máj. 17. 09:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Természetesen okozhatta,sőt!

A méhszáj,akkor tűnik el teljesen,ha a kismama határozottan nyomásingert érez.A burokrepesztés sajnos már egy bevett eljárás akár 10 perces fájásoknál is.Kérlek,havan időd írd le,mégis hogyan zajlott le az a szülés,én bizony elképzelni sem tudom.Inger nélkül szülni.Felháborító amit tettek veletek!

2012. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Már akár 1 ujjnyi méhszájtágasságnál is lehet burkot repeszteni, szóval ettől nem függ.

Arra, h mikor és miért kezdték el nyomatni a párod meg csak akkor tudok helyes választ adni, ha látom a ctg szalagot.

Eltűnt méhszájnál is repedhet a méhszáj, sőt, akár a méh is. Ez az esetek többségében nem orvosi/szülésznői hiba, hanem az anya szöveteinek a gyengesége, rugalmatlansága.

2012. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Elős válaszoló, akkor te hogy magyarázod azt, h sok anyának eltűnik a méhszája, de a magzat feje még nincs annyra lent, hogy székelési ingert okozzon? Gondolom, h sok szülést vezettél már.
2012. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Abból,gondolom,hogy az orvosok,szülésznők Kifejezetten kiabálnak a szülő nőkkel,hogy NE NYOMJON!NEM BAJ TARTSA VISSZA? MÉG NEM TÜNT EL TELJESEN, AKKOR IS SÓHAJTOZZA VISSZA!!Ja persze azt nem monják,hogyan,csak kiadják az utasítást aztán meg megint kiabálnak a nőkkel,hogy NEM BÍR VISELKEDNI?Hál'Istennek még nem vezettem le szülést!És SOHA nem is csinálnám,bennem nagyobb az empátia a szülő nők iránt!
2012. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

2 ujjnyira voltam kitágulva, 5 perces fájások, burkot repesztettek.

Ez volt délben.

Délután 5- te teljesen eltűnt a mégszáj, full kitàgultam, 1 perces fájások.7 körül már össze fojtak a fájások, de nem jöttek a tolófájások!

Na akkor az egyik doki felnyúlt, a baba fejét igazgatta, a másik próbálta kinyomni, nekem is mondták nyomjak, de meg sem mozdult a baba, én meg igazából azt sem tudtam hová hogy nyomjak, nem éreztem azt hogy nyomnom kéne!

Na mondta a doki forduljak jobra, majd balra 10 percenként, közben nyomjaoiciket, de semmi. Meg sem

Mozdult a baba. 8 kor megint kipróbálták nyomni a gyereket, nem

Jött ki:)

Császár lett a vége.

2012. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A nők 10%-a nem érez tolófájást egyáltalán. Én is így vagyok ezzel. Így a szülésznőre kell hagyatkoznom, hogy mikor nyomjak. Illetve a második szülésemnél már rájöttem, hogy onnantól kell nyomni, ha enyhe nyomásra csökken a fájdalmam.

Nekem mindkétszer repesztettek burkot, de tuti nem túl korán, hanem kitoláskor, ahogy kell...


Ezt csak azért írtam le, hogy az még nem feltétlenül szülésznői "hiba", hogy nyomásra utasította, holott ő nem érzett ingert...

2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

És hol volt az orvos? Mert - bár lehet, hogy félreértem - de erről nem írsz...

Volt fogadott szülésznő vagy orvos?

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, hogy teljesen kinyílt méhszájnál nincsenek tolófájások. Első gyereknél pláne. Négyszer szültem. Az első gyermekemnél egyáltalán nem voltak tolófájásaim. Második gyermekemnél, szintén alig éreztem késztetést. Harmadik gyermekemnél váratlanul jött a tolófájás. Szét is repedt a méhszájam. Negyedik babámnál bivaly erős tolóim voltak, hiába javasolták, hogy lassan a kicsikém kicsapta a kiskaput. Szóval szakadt minden. Az én szöveteim nem rugalmasak, így minden szülésnél vágni kellett. Az utolsónál meg nem volt rá idő, mert mielőtt vághattak volna kiviharzott a kicsikém.
2012. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Egész pontosan: 18:00 vizsgálat fogadott szülésznő= 2 ujjnyi tágulat. Hazaküld minket a cuccokért.

19:40 visszaérünk, újabb vizsgálat Párom jön ledöbbent arccal, hogy 3 ujjnyi, és burkot akart repeszteni, de nem engedte, mert lelkileg még nem készült fel. kb 1,5-2 óra a kádban 4-5 perces fájások. vizsgálat, fel az ágyra , forgás jobbról balra 3 fájásonként. fájásnál vizsgálat, na aztán gyerünk nyomni...-de-de-de- nem duma, nyomás... nem megy. másik szülésznő fel a fellépőre, nyomással rásegít.-jelzem orvos sehol(nem tudom, ez jó-e)- sok szenvedés után gyerek kint,Köldökzsinór elvágás, babus babus persze rengeteg vér. A párom remeg mint a kocsonya. ekkor vizsgálat "a boltozatig repedt..." orvos hívás varrás (nem lettem volna a párom helyében, kegyetlen fájdalmai voltak). Másnap reggel kivitték neki a gyereket, de aztán a nővérke el is vitte az orvoshoz, aztán fel az koraszülött osztályra,inkubátorba, mert teljesen bekékült keze, lába, és hányt. most itt tartunk.

2012. máj. 17. 10:00
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hol szült a feleséged? Nálunk felvételnél az ügyeletes orvos vizsgál és a szakmai felelősség az övé, ha nincs fogadott orvos...itt a szülésznő egyedül nem is vezethet le szülést, a kitolásnál mindig kell, hogy orvos legyen bent...

Én ezért fogadok dokit. Kinyomni akkor szokták így a babát, ha a szülőcsatornában van és baj van a szívhanggal és rá kell gyorsítani a folyamatra, de akkor is van fogó vagy vákuum..

Én utánajárnék, hol volt az ügyeletes orvos!

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!