Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedden szülök indítással. Van...

Kedden szülök indítással. Van valakinek erről tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kicsit félek, bár nem első baba. Már benn fekszem és a keddet tűzték ki. Állítólag zselés módszerrel fognak indítani és erről szeretnék olvasni tapasztalatokat.
2012. máj. 19. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idos terhes vagy es miert inditjak?
2012. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
38.ban vagyok és mert nagy a baba. már majdnem 5 kiló.
2012. máj. 19. 15:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Elő fognak előtte készíteni. Borotválás, beöntés v ahogy a kórházi protokoll megköveteli (ez ugyebár változó). Utána megnézik a magzati szívhangot és egy vizsgálat alkalmával megkapod a zselét. Onnantól kb egy óra múlva, ha jól reagálsz, akkor elkezdődnek a fájások, de ezek nagyon rendszertelenek és különböző erősségűek lesznek. Ekkor maj Oxitocinnal is meg fogják támogatni és innentől olyan lesz, mint egy normál szülés.
2012. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Uh, nem hangzik túl jól, mivel én már jeleztem, hogy vissza fogom utasítani az oxis beavatkozást.

De majd meglátjuk. Köszönöm a választ.

2012. máj. 19. 16:03
 5/19 anonim ***** válasza:
Az oxi nem szentírás. Van olyan, h nem kell. Eleinte nem fogják megengedni, h felkelj, nehogy kiszivárogjon a zselé. De tarthatsz bent egy palackot, amit kellemes melegvízzel megtöltve a pocakodra tehetsz. Az is elég stimulus lesz. Akkor lehet, h magától berendszereződik a fájás.
2012. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nagyon izgulok. :)
2012. máj. 19. 16:10
 7/19 anonim ***** válasza:

van olyan is aki meg sem érzi az oxit

mintha sós vizet kapnak:(

2012. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem először leválasztották a burkot a méhem faláról. Másfél óra múlva rendszereződtek a fájások, de nem voltak erősek. Ekkor burkot repesztettek és rá 20 percre megszületett a 4250 grammos kisfiam. Szintén 38 hetes voltam. Én azt javaslom, hogy pihenj még sokat, mert nemsokára kezedben tarthatod a gyermekedet, aki egy cseppet sem fog hagyni unatkozni az elkövetkezendő évtizedek alatt. Aggódni meg ráérsz, lesz rá éppen elég időd. :)


Könnyű szülést kívánok!


Egy 4 gyermekes édesanya

2012. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem programozott császárom volt mind a 2vel,az elsőnél elfogyott a magzatvízem,azért indították még aznap,ill 1 újnyira voltam csak nyitott,és a baba is 4620lett.a második nem is volt kérdés..ő is nagy volt 4320 esély sem volt hogy megszüljem nem tágultam...

Először nálam szívhangot néztek,megvizsgáltak,majd borotválás,beöntés,ill megnézik és segítenek ha nem jól borotváltad,aztán bent maradsz egy zuhanyzós Wc-s helyiségben ahol eltöltessz 10-15percet,majd lezuhizol.

Innentől ott volt párom is,átöltözve én meg hálóingben kórháziban..le kellett feküdni kaptam egy szívhang mérőt azt rám tették azaz a kicsire,és kaptam az infúziót..Mikor az lecsöpögött,be a műtőbe,epidurális érzéstelenítő,majd a kezemre egy vérnyomásmérő másikba infúzió,és kb 2 perc múlva már hiába cirógatták a hasam a mellkasom vizes vattával nem éreztem..5perc se és már kint is volt a pici,utána már csak azt figyeltem hogy merre viszik majd isszahozták,és csakis ő körülötte fogrott a világ...apuci kint volt az üveg ablak mögött engem nem láthatott de a picivel lehetett az első pillanattól kezdve...nem is bánta meg:-))Aztán mikor készen voltak a varrással átvittek egy kórterembe,a szülészetre,és kihozták a picit (kérdezték akarom e hogy kint legyen páár órát kint volt velem,2esével bejöhettek a nagyszülők...majd éjszakára elvitték...másnaptól msik szoba,másik 2 kismamával,és 24órában kint voltak a picik a fürdetést és a vizsgálatot kivéve:-))

nagyon jó volt,minden pillanata bentlétnek is,pedig eleinte féltem a kicsitől mit hogy amíg a tejci nem indul be.....

tudom nem teljesen ezt kérdezted de ha császár lenne belőle a baba nagysága miatt akkor sincsen semmi gond,nem kell tartani tőle:-)

Sok sikert!

Könnyű szülést!

2012. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)


ideges vagyok, de leginkább csak a branül behelyezésétől félek. a többi meg majd jön magától. megbízom az orvosokban.

2012. máj. 19. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!