Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata gátmasszázs olajjal? Milyen, mennyit használ szüléskor? És egyáltalán hogy kell használni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

DM-ben vettem Veleda márkájút. Finom illata van. :)

Nem szüléskor kell használni, hanem a 34-5-6. héttől folyamatosan naponta egyszer, és nem is akárhogyan, hanem célirányosan fokozatosan tágítva-lazítva a szöveteket. A gugliban találsz rá egy szuper leírást rajzzal együtt (rögtön az első találat, egy doc file). Nem kellemes, sőt, inkább kicsit fájdalmas főleg eleinte, de megéri!

2012. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kaptam ajándékba, de egyszer sem használtam szülés előtt! És mégis sikerült a gátvédelem! És nem is repedtem, szakadtam! Én a SOTE2-n szültem és volt ott olaj, így az enyémet nem is kellett használni! Azóta is a fiók mélyén van! :)

2012. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem én, én is úgy gondoltam, hogy előtte használni.

Csak ugye a szülésnél fejti ki a hatását. Nekem nem u a az első, elküldenéd a linket esetleg?

2012. máj. 4. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. itt a link:

www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1191107335.8029.doc

2012. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én búzacsíraolajjal kevert orbáncfűolajjal masszíroztam. Az elején kellemetlen volt, de éreztem, hogy volt hatása, mert rugalmasabb lett a gátam. A szülésznőm is masszírozott tiszta orbáncfűolajjal vajúdás közben, Dianatal gélt is használtunk, kitoláskor nagyon feszes olt a gát és habár függőleges pozícióban szerettem volna szülni, nem sikerült, mert annyira betalált az EDA, hogy nem éreztem a lábaimat, nem tudtam lábra állni. Így ülve szültem (az orvosom kifejezettem fekveszülés-ellenes), azt mondta, hogy a sikeres gátvédelemhez kell még pár tolófájás, hogy elsimítsák a gátat, de ha vág egy centit, azonnal kint lesz a babám. Na, én itt mondta, hogy vágjanak! A babám tényleg kibújt, vagy inkább kiugrott... Szerintem érdemes használni!
2012. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!