Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés inditás hogy müködik?...

Szülés inditás hogy müködik? Holnap megyek föorvosi konzultációra és lehet inditanak.40+5 hkm

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

borotválás, beöntés, burokrepesztés

utána infúzió, attól függően hogy hat 10-12 óra és meg is van a baba

2012. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez több dologtól is függ de leginkább az orvostól.


Hivatalosan így lenne. Ha nincs semmi gond, se baba se mama részéröl akkor 10 napot ráhuzatnak minden nap CTG-vel. Majd 10-ik napon befektetnek, és elkezdik lassan oxitocinnal indítani. Ez olyan lassú hogy akár 3 napot is eltarthat. Ha ekkor sem indul be akkor a 4-ik napon meg császároznak, vagy is max 14 napot húzhatod túl.


Na de itt jön az orvos a képpe.

Elgondolkodik, hmm nekem most a héten több szülésem is lenne, ja meg anya is elakar vinni vacsizni, köv héten meg jönnek Józsiék, akkor inkább most. Na kedves kismamam feküdjön be holnap azt meglátjuk. Persze hogy ügyeletes a doki, beléd lök egy halom oxitocint, mert hát okot mindig tud rá mondani, aztán már meg is van a baba, az üvölt hetekig mindenki arra fogja hogy a hasa fáj pedig csak sokkot kapott a szülésnél, az anyuka szétrepedt ezer fele, fája gátsebe még 10 év múlva is, és sorolhatnám...


Èn örülök, hogy nem így történt és kiváratták velem a 10 napot. Egy csepp oxitocint sem kaptam.

2012. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így volt:

Mivel zavaros volt a magzatvíz, ezért indították. Doki megvizsgált, és megrepedt a magzatburok, elfolyt a magzatvíz, majd bekötötték az oxitocint.

Fájások egyből jöttek, és erősödtek, de sajnos én nem tágultam egy ujjnyit sem, fél nap alatt sem, úgyhogy megcsászároztak.

De ha jól reagálsz az indításra, akkor nem lesz gond.

Ha nincs eü oka, akkor kerüld el az indítást, csak úgy - mert épp túlhordod - ne indítsanak szerintem.

2012. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3 hete folyamatosan fájásaim vannak,1 hete minden nap ctg-re meg vizsgálatokra járok, már 4 kg kb a baba,menni ülni állni is nehéz,ma rosszul voltam a fájdalomtól,levegöt alig kaptam. Párom vitt be a dokihoz. Nem bírnak magzatvizet nézni,mert nem férnek hozzá. :-(

menzesz szerint 2 hét túlhordásban vagyok.

2012. máj. 23. 14:09
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vmi zselével inditanak?
2012. máj. 23. 14:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt zselé, de szurit kaptam (izomlazítót).
2012. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt se borotválás, se beöntés. Burkot repesztett a doki, elkezdett folyni a magzatvíz, le kellet feküdnöm, bekötötték az oxitocint. Jöttek a fájások, de nem tágultam eléggé, a baba meg belekakilt a magzatvízbe, így császár lett a vége.
2012. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem zselét adtak az első babámnál (elfolyt a magzatvíz, de fájás sehol nem volt), 6 órát vártunk, semmi nem történt, még mindig nem volt fájásom, vagy csak nagyon gyengécske. Ekkor kötötték be az oxitocint, na annak meg lett a hatása, 2 óra múlva megszületett a kisfiam:-)

Most a második babámnál besárgult a magzatvíz 2 napos túlhordásnál, így meg kellett indítani, megint azzal a zselével akart próbálkozni a dokim, de mondtam neki, hogy nem akarom, kösse be rögtön az oxitocint. 6 óra múlva megszületett a lányom. Az első 4 órában nagyon lassan csepegett, állítólag ezért tartott ilyen hosszan.

2012. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi az hogy menzesz szerint 2 hét túlhordásban vagy?

miért változtattak rajta?

2012. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Menzesz szerint 42 hetes vagyok,uh szerint 40+4 hetes. De uh szerint néznek mindent. Hiába vagyok rosszul,eddig nem csináltak semmit mert rendbe volt a ctg. De magzatvizet meg nem birnak nézni,ma is próbálták de nem ment. 1 ujjnyira tágultam ki állítólag,azt is szerintem a doki rásegitésével sikerült elérni,de nagyon fáj most is alul a hasam,görcsölök nagyon.
2012. máj. 23. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!