Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák ti nem féltetek a...

Anyukák ti nem féltetek a természetes szüléstől?

Figyelt kérdés
én nagyon félek tőle h esetleg bármi baj lehet "menet közben". elakad, rátekeredik a köldök zsinór stbstb. szívesebben szülnék császárral. ez lehetséges? vagy csak nagyon indokolt esetben?
2012. máj. 24. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak nagyon indokolt esetben lehetséges. A császározás műtét, annak minden kockázatával.

Ha a spontán szülés alatt bármi fellépne, azért van ott az orvos, szülésznő, hogy azonnal cselekedjen, vagyis irány a műtő.

A szülésznő folyamatosan ellenőrzi a baba szívműködését, fájásokat, ha bármi nehézség lenne, hidd el,ők sem kockáztatnak.


Ne agyalj ezeken:) Szép, könnyű szülést!

2012. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

De féltem, majd hosszú vajúdás után komplikáció miatt megcsászároztak, aztán több hónapig nem tudtam elhinni, hogy nem tudtam természetes úton megszülni, és baromira zavart lelkileg.


Hivatalosan csak indokol esetben van császár, de biztos van doki, aki jó pénzért megcsászároz. Mondjuk ebben nem tudok segíteni, nem ismerek ilyen dokit.

2012. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én meg pont a császártól rettegtem és rettegek is a mai napig.

Kétszer szültem eddig természetesen, a harmadik gyerekemet várom.

2012. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem féltem, inkább izgatott voltam, a másodiknál már féltem, mert tudtam milyen, de sürgősségi császár lett végül! Ezerszer inkább a normál szülés!
2012. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én a császártól féltem iszonyatosan. A szülőszobán felmerült, hogy császároznak, mert szemölcsöm volt, de több orvos is megnézett és végül engedték a hüvelyi szülést. Mikor felmerült a császár gondolata, én már akkor úgy elkezdtem bőgni, hogy beküldték a férjem, hogy nyugtasson meg. :) Remélem, hogy most sem kell császározni... valahogy engem attól ráz a hideg, hogy a gerincemet szúrják, lebénítanak deréktól lefele, aztán meg átvágják az egész hasam, mindenem.. áááááá, köszönöm, inkább a sima hüvelyi szülés. Persze, ha a baba egészsége múlik rajta, akkor nyilván császár, de remélem sosem lesz rá szükségem. És ezt úgy mondom, hogy szülés közben szerte-szétrepedtem és még utána is voltak komplikációk, míg 1 hétig bent voltam a kórházban. :)
2012. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is a császártól féltem nagyon,a negyedik terhességemnél császárt akart a doki egy előző méh műtét miatt de én nem hagytam,szerencsére sikerült simán megszülnöm minden gond nélkül.Simán szülni sokkal jobb,sokkal gyorsabb a fölgyógyulás.
2012. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szülés nélkül is történhet baj. Nekem a 36 hetes babámra tekeredett rá a köldökzsinór, s meghalt méhen belül.

Sajnos.

2012. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ó te jó ég!Szegény,nagyon sajnálom!
2012. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A félelmek, negatív gondolatok nagyban felelősek a komplikációkért... olvashatod itt is, más kérdésnél is, hogy sokan, akik féltek tőle és aggódtak, végül csak császárral szültek, mert valami gond akadt. Személyesen is ismerek 2 ilyen anyukát. Szerintem nagyon nagy százalékban befolyásoló tényező a hozzáállásod a kérdéshez. Ne aggódj, semmi ok nincs rá, milliárdan megszültünk már, túléltük már... Ha pedig baj van, segítenek az orvosok. Szívből nem ajánlom az előre kért császárt. Nagy élménytől fosztanád meg Magad.
2012. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Dehogynem, szerintem mindenki fél. De úgy kell elképzelned, hogy ahogy szülésre jelentkezel, rögtön megvizsgál a doki, utána mész a szülésznőhöz, és ha egyik sem fogadott, akkor is rendszeres időközönként jönnek és megnézik a szívhangot, hogy hogy tágulsz, hogy minden rendben van-e. A kórházban jó kezekben vagy, és ha valami gubanc van, pillanatok alatt előkészítenek téged hogy császárral szülj.


Sajnos van itt anyuka, aki a 39. héten veszítette el a babáját, NST-re mentek a kórházba, teljesen rutinvizsgálatra, és ott derült ki, hogy nincs szívhang. Szóval bármi bármikor megtörténhet, de nem erre kell gondolni, hanem hogy minden rendben lesz! És fontos, hogy bízz a kórházi személyzetben, tudják, hogy mit kell csinálni, és nem fognak felesleges kockázatnak kitenni téged és a babádat.

2012. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!