Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a zalaegerszegi szülész...

Milyen a zalaegerszegi szülészet, főleg a koraszülött osztály?

Figyelt kérdés

Járt valak arra fele? Fenyegetnek a koraszüléssel , és akkor oda kell mennem.

Ha van tejem, bent maradhatok a babával, amíg őt bentartják? És ha nincs, akkor haza kell jönnöm, vagy akkor is ott maradhatok vele?


2008. ápr. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

A Zalaegerszegi szülészet egy borzalom,ahogyan az egész kórház itt.A morál,hát az szörnyű.Az orvosok emberszámba sem vesznek,tárgyként kezelnek,a főorvos a legnagyobb bunkó akit valaha láttam,hacsak nem tudod jó vastagon megfizetni,mert akkor nagyon jófej lesz veled.Kár,hogy nem elégszik meg kevéssel,mint ahogy egy doki sem itt.A szülészeten a nővérek nagyrésze nő létükre pont olyan tahó mint a dokik:(((

Szóval nekem sajna ez a véleményem,és rajtam kívül még sokaknak.Nem találkoztam emberrel,aki jó véleménnyel lett volna az egerszegi kórházról.Én két gyereket szültem már itt.Az elsőnél nem tűnt fel annyira,mert csak szülni mentem be,és pár nap múlva haza.A másodikkal viszont voltam bent elég sokat,és sajna még császárosok is voltunk:((((Hát semmi jó tapasztalat.Volt egy két jófej nővér,de nehéz volt őket kifogni.

Viszont a koraszülöttosztályon volt ismerősöm a babjájával amíg én a patológián voltam,elég sokat voltam ott,és ott jófej nővérékékkel találkoztam.Csak azt nem tudom,hogy ott is forognak-e a dolgozók,vagy állandóak.Bent lehet maradni a babával egyébként akkor is ha szopik,akkor is ha tápszeres.A rooming az egyetlen jó ezeken az osztályokon.

Én ha tehetném másik kórházba mennék,de nekem túl körülményes lenne az.

Hát sajna csak ezt tudom leírni,ezek itt a tapasztalatok:(((

2008. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Én még most fogok szülni, de az előttem szólóval ellentétben csak jót hallottam az egerszegi kórházról. 39 hetes vagyok, már 4szer voltam NST-n, és csak kedves nővérekkel találkoztam. Akik bent fekszenek kismamák, velük is beszélgettem és ők is jó véleménnyel vannak. Az ismerőseim is nagyon ajánlották az egerszegi kórházat, ők mind nagyon meg vannak elégedve. Igaz, én fogadtam orvost, Dr Györe Imrét. Róla is csak jót tudok mondani, a legnormálisabb orvos akit ismerek. Ráadásul most jött vissza gyesről egy szülésznő, aki nagyon segítőkész és tényleg kedves. De napokon belül megszülök és akkor már több tapasztalattal tudok neked írni.

2008. ápr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat, még ha ellentétesek is:-) De ez ilyen, mindenki másképp áli meg, vagy más szituba kerül.

nem nagyon tudok mit tenni, ha kell, oda kell mennem, csak jobb tudni, mire számítsak:)

A második válaszolótól szivesen fogadok majd tapasztalatot, ha hazaérkezik, és kívánok könyű szülést:-)

És további válaszok is jöhetnek, ha van valakinek:-)

2008. ápr. 25. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A második válaszoló valószínüleg nem pártatlan.

Vagy ott dolgozó,vagy valakije van ott.

Nekem szerencsére nem sok dolgom volt a Györe dr-al sem,de ha kedvességet,tisztességes ellátást vársz tőle ,mint ahogy a többi orvostól is,jó mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.

A barátnőm 7 hetes terhes volt,mikor nemrég bevittem,mert vérzett.A Györe dr volt ügyeletben.Olyan volt a modora nővérkével együtt mint a pokróc.Elő kellet fáradnia a kényelmes helyéről szegénykének.Aztán mikor említette a barátnőm,hogy a férje is kórházi dolgozó,akkor kicsit kedvesebbek lettek,kapott egy szurit és ennyi.Másnap elvetélt:((

Számtalan esetet tudnék említeni,és tényleg senkit nem ismerek,akitől jót hallottam volna erről a kórházról,pedig Zeg-i vagyok.A saját tapasztalataim is lesújtóak.

A lényeg,ha minden rendben megy,akkor lehet hogy nincs sok ok panaszra.De,ha gond van,az a jó isten mentsen meg ettől a kórháztól.

A saját dokimmal én is meg vagyok most elégedve,persze nem

önzetlenségből jó fej,de nem érdekel.

Én még egyetlen kórházban sem találkoztam ennyi embertelenséggel,nemtörődömséggel,érdektelenséggel mint itt.

A lejobb barátnőm 31 évesen méhnyakrákba halt meg amikor én a lányom szültem,mikor ez itt kiderült,a főorvos majdnem a jó anyjába küldte.Egyébként az az ember biztos,hogy nem normális,legyen akármilyen szaktekintély a pályályán.

Egy otromba tahó modorú szörnyeteg,aki inkább fát vágna mintsem kismamák közelébe kerüljön.De persze jó nagy összegért,nagyon szélesen tud mosolyogni,hihetetlenül kedves:(((undorító!!!pfúújjjj.

Amikor bent voltam a lányommal harmincpár hetesen,úgy hidd el,hogy a kismamák a tahó modora miatt sírva jöttek vissza a vizsgálatáról(a bemutatásról,ahogy itt is nevezik,még a megnevezése is undorító)

Az én férjem megígérte,hogy táppénzre küldi amíg bent leszek,ha nem hagy békén.

Szóval,én kívánok neked minden jót,és főleg azt,hogy ne sok dolgod legyen ebben a kórházban.

Hacsak a kedves hozzászóló nem szerez neked protekciót.


Boldog babavárást,üdv.


Ja,azt még leírom,hogy mikor szültem,akkor szült velem együtt egy kanizsai hölgy,akit probléma miatt hoztak ide.

Kérdezte,hogy mennyit adjon a számára ismeretlen dr úrnak azért a 20 percért amit rászánt.Hát 3-ik gyereke volt,nem voltak gazdagok,szegényke csak egy tízezrest tudott adni.

A mélyen tisztelt dr úr,5 perc múlva már nem is köszönt neki,és azután mindig elfordította a fejé,ha összefutottak.A saját szememmel láttam több esetben.

Na,szerinted???

Remélem neked nem lesz semmilyen rossz tapasztalatod itt,üdv.

2008. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bár már jó régi kérdés, azért leírom szomorú tapasztalatomat. A helyzet mit sem változott azóta sem. A szülészeten nekem nem volt problémám, bár volt fogadott szülésznőm, lehet azért. Viszont az újszülött osztály borzalmas. Azt a stílust, amit az anyukákkal szemben alkalmaznak, inkább nem is minősíteném. Az első gyerekes anyák jó nagy bajba kerülhetnek ott. Nekem pl egy ember nem akarta megmutatni, hogy kell szoptatni, vagy fejni, úgy kellett könyörögnöm, utána meg hallottam, ahogy kibeszélnek a hátam mögött emiatt. Az osztály védőnőjéről meg ne is beszéljünk. Az hagyján, hogy pökhendi, úgy mászkál az osztályon, mint egy császárné. Lenéző, nagyképű. Mintha női riválist látna egyes anyukákban. Engem úgy méregetett, hogy majdnem megkérdeztem már tőle, mi a problémája. Kb 3 csecsemős nővér van, aki nagyon kedves, a többi bunkó. Picuromat a lefejt tejemmel úgy itatták meg, hogy majdnem megfulladt, majd büfiztetés nélkül ment a kék fénybe. Én persze odaálltam mellé, hogy megnézzem, rendben van-e a babám, arra meg beszóltak, hogy ne álldogáljak mellette. Jó lenne ez a roaming rendszer, de első gyerekeseknek nagyon nehéz. Nekem a 4 gyerekes szobatársam mutatta meg, hogy kell szoptatni. Az osztály lényege, hogy szülés után kussoljál, ne kérdezz, tudjál szoptatni, a súly gyarapodjon, a gyereknek véletlenül se legyen baja, akkor talán emberi hangon szólnak hozzád. Ezzel szemben az koraszülött osztályról csak jót hallottam, nem egy embertől. Az újszülöttről viszont nem csak nekem ez a véleményem, vannak még jó páran így vele.
2013. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!