Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első babája koraszül...

Akinek az első babája koraszülött lett, annak a második is?

Figyelt kérdés
koraszülés alatt azt értem, amikor nem kötelezően kellett valamilyen veszélyeztető tényező miatt hamarabb megszülni a babát, hanem magától, természetes úton indult meg korábban.
2011. okt. 5. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőmnek volt úgy, hogy az első baba hamarabb jött, de a második babája időre érkezett meg.

Az első terhességével sem volt semmi baj, nem volt előjele sem, egyszer csak beindult nála a szülés. Második babával meg majdnem túlhordta.

2011. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon, ez biztató számomra, bár ez még csak egy válasz, remélem a többi is hasonlóan pozitív lesz. az enyém sajna 1 hónappal korábban jött, és eléggé megszenvedtük...
2011. okt. 5. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Programozott császár várt volna ránk, de a kicsim úgy döntött, hogy nem várja ki, 36+2. napon megszületett, nagyon gyorsan és könnyen, spontán, komplikációmentesen. 2200 gr és 49 cm volt.

A fiam 39+1. napon született, szintén spontán, és még extragyorsabban (szintén bármiféle gond nélkül). Ő 3400 gramm és 59 cm volt.


Mindkétszer váratlanul, minden előzmény nélkül egyből irtó erős 7-5 perces fájásaim lettek, hamar beértünk a kh-ba, burok magától repedt, baba 2-3 tolásra kint volt. Első szülés 4.5 óra volt összvissz, a második meg másfél óra se és abból 40 perc volt a kitolás, mert rá volt tekeredve a zsinór (ha nem így lett volna, akkor a dokik szerint tuti, hogy az odaúton megszületik még a kocsiban :O )


Mondjuk én az első komolyabb fájásnál elkezdtem homeopátiás bogyót szedni, talán ez is besegített, meg az öröklött hajlam, mert nálunk anyai ágon mindenki könnyen és gyorsan szült.

Most 9 hetes várandós vagyok, nem tudom, mi lesz, ha ennél is gyorsabban lezajlik...

2011. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon után elmaradt a jó:)
2011. okt. 5. 12:56
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsó: örülj neki, hogy ilyen gyorsan sikerült . nálam 2,5 óra volt:)
2011. okt. 5. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
kisfiam 30.hétre született,20 hónap múlva a húga pedig 39+5 hétre született.Teljesen egészséges a kisfiam aki most 32 hónapos,a húga pedig tegnap múlt 1 éves.
2011. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

fiam 18 évvel ezelőtt 29 hétre született elfolyt a magzatvíz 1400g volt mostanra 180cm jóképű pasi:)

utána még 2x szültem és nem volt gond.

Most 29 hetes terhes vagyok és eddig minden ok remélem benn is marad még decemberig.

2011. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
18 év korkülönbség nem sok kicsit? hogy hogy így döntöttetek?
2011. okt. 5. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát elváltam.Az előző férjemtől van a 3 gyerkőc.

A mostani és páromnak nem volt még gyereke.És szeretett volna ,nagyon jól elvan az én gyerekeimmel de egy saját az más.ÉS tényleg megérdemli!

2011. okt. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de érintett vagyok. Mindkét gyerekemnél a 35. héten elfolyt a magzatvíz. 8 év telt el a két terhesség között. A másodiknál szorosabb felügyeletet alatt voltam, tartottam tőle, h újra megtörténik, de a 31. hét körül megnyugodtam, és már elhittem, hogy végig ki tudom hordani. Hát nem így lett. Amúgy a másodiknál nem igazolódott fertőzés.
2018. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!