Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány helységben zajlik a szülés?

Hány helységben zajlik a szülés?

Figyelt kérdés
külön szobában vajúdsz és külön másikban jön ki a baba? mikor kell átmenni, ha igen? és hova tesznek mikor megérkezel? és amikor vége van a babával töltött 2 órának? ki hova kerül, és azt ki mondja meg? A cuccokat hova teszed mikor megérkezel? át kell valamikor valahova pakolni?
2012. máj. 27. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kórházra válogatja. Tatabányán szültem, van egy vajúdó szoba (2 ágyas), és 1 ágyas szülőszobák vannak. NST a szülőszobában van, én végig ott voltam, mert nem volt egyenletes a baba szívhangja. Ott vizsgáltak meg, úgyhogy végig ott voltam. Igaz, aznap egyedül szültem, lehet, hogy azért nem küldtek ki. Oda mentem, ahová akartam. A cuccom kint volt a folyosón a férjemnél (Anyukám volt bent velem), a szülészet folyosójára toltak ki szülés után. 2 óra után toltak be a szobába, nem kellett semmit sem pakolnom. Betette a bőröndöt a szülésznő a szekrénybe az ágyam mellé.
2012. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a szülőszobán vajúdtam és szültem, nem kellett menni sehova közben. A csomagom addig egy zárt szekrényben volt a szülőszobák folyosóján.

Szülés után még 2 órát itt lehettünk, utána mentünk át a kórterembe.

Bp

2012. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol fogsz szülni?


Én a Bajcsy-ban szültem (Bp), előkészítőben megvizsgáltak, majd a szülésznő borotvált, adta a beöntést, wc. Ezután lehetett menni a szülőszobába, ott volt a vajúdás is, nem kellett más helyiségbe menni. Szülés után 2 órával lehetett menni a szülőszobáról a kórterembe. Én alapítványi szobában voltam, szülés alatt már megkapta anyum és férjem a kulcsot, bepakolhatták a cuccaimat, mivel más nem volt a szobában, be lehetett zárni. De ha nem így lett volna, akkor gondolom addig a családtagokkal lett volna kint a cucc a váróban, vagy lent hagyjuk a kocsiban.

2012. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is kórház függő;érdemes utána érdeklődni.Én Hódmezővásárhelyen szültem.Ott is úgy van,hogy a szülőszobán vajúdik a kismama (közben sétálhat,tusolhat,ilyesmik).Ott van egy NST készülék,amit közvetlenül rád kötnek.

Amikor elkezdődik az egész,a kis cuccoddal(amit előtte összepakolsz és csak a szülésre készítesz össze) becsattogsz a szülőszobára,a holmidat lerakod magad mellé és vársz,hogy megszülessen. :) Amint megszültél,odaadják,örültök egymásnak,aztán őt elviszik rendbe rakják.Apuka mehet a babával és figyelemmel kísérheti (nálunk így volt).Ez alatt engem összevarrtak.Majd a szülőágyon pihentem azt a 2 órát (és körebe tefonáltam a rokonságot).Utána mentem vissza az osztályra és nézhettem meg a kisfiamat.A szülésznő navigált,ő mondta mikor mit csináljak,mi következik és hova menjek.

2012. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt,hogy ott vajúdtam ahol szültem is!
2012. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szülőszobán vajúdtam és szültem. A folyosón vannak szekrények és oda betette a férjem a táskámat. Szülés után két óra megfigyelés, majd lekerültem egy emelettel lejjebb a szobába.Ott meg már szintén szekrény a cuccoknak. Ez Kecskemét..
2012. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Miskolcon a megyeiben ott szülsz ahol vajúdsz,de van egy kispapa szoba is oda átvisznek,ha üres,mert csak egy van az egy ágyas.Ha foglalt akkor marad a közös vajúdó.

Nemrég elkészült egy másik kórházban a szülészet még nem láttam,de ott azt mondják külön szobák vannak és minden jóval felszerelt.

2012. máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Szerintem erre gondolsz: http://www.youtube.com/watch?v=1F5QUKa_D8w :) tényleg jól felszerelt :) http://www.youtube.com/watch?v=sH5TSKsEMqY
2012. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!