Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendö ha nem akarom...

Mi a teendö ha nem akarom túlhordani a babát?

Figyelt kérdés
Nincs fogasott orvosom, ezért nem tudom mihez kezdjek. Olyan rémtörténeteket hallottam már a tulhordás miatt ami miatt félek akár egy nappal is tulhordani. Ha a vizsgálatot végzö orvosnak megmondom, hogy meg szeretném szulni akkor beindítja? Vagy azt csak fogadott doki tenné meg? Nagyon félek a tulhordástól.
2009. júl. 3. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
szia!a tulhordás nem minden esetben tulhordás....pl abban ha rosszul számitják ki az idöpontot,és észre sem veszik...amikor ki akar bujni a baba ugyis megteszi!hidd el ezt nem lehet siettetni!amugy meg nem fogják ok nélkül meginditani a szülést,még a fogadott orvos sem szokott ijesmit csinálni!
2009. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha furcsan is hangzik, de a BABAD tudja a legjobban, hogy mikor kell megszületnie.

Lehet, hogy kapsz majd itt ilyen-olyan tanacsokat, babakoktel, lepcsözes, tonic, szex, stb. DE SOKAKNAL EZEK NEM VALTAK BE, söt! Az en dokim kimondottan ellenzi peldaul a lepcsözest, a lelkemre kötötte, hogy ne csinaljam... (en is sürgetnem az idöt)

A testednek es ami a legfontosabb a babadnak meg kell ernie, fel kell keszülnie a szülesre, gondolj arra, hogy a termeszet olyan szepen es tökeletesen megtudta alkotni a gyermek kihordasat, a szülest, a utogondozast...

Sajnos persze, vannak negativ tapasztalatok, elmenyek, ez ketsegtelen, de nem ezek vannak többsegben. Probaljad meg a gondolatodat modositani, es inkabb gondoljal arra, hogy minden egyes bent töltött nappal a babad egyre fejlettebb, egeszsegesebb lesz. Es ahogy irtam : ö tudja, hogy miert pont akkor jön a vilagra, miert ugy alakul majd minden .... :)

2009. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát... én 11 nappal hordtam túl. nem voltam elszámolva, tervezett gyerek, 28 napos ciklus, nagykönyv.

fogadott orvos. minden egyes nap, a kiírás dátuma után szó szerint könyörögtem neki, hogy indítsa meg. nem, mert abba belebukunk, császár lesz a vége, stb.

aztán végül 11 nappal a kiírt dátum után megindult magától, de gyenge fájásaim voltak. a doki burkot repesztett, innentől begyorsult, de azt mondták, délután 4ig nem lesz baba (hajnal 6kor repesztettek burkot.) 11kor kértem az EDA-t (elotte nem akartam, de szemetek voltak, mert fájás közben kérdezték meg, jó a kórháznak ha kérem az edát, kértem), de elotte kaptam fájáserősítőt, ami beindította a tolófájásokat, és az EDA-ra nem maradt idő. viszont elhúzódott a kitolási szak, több mint fél óra volt, babám a szülőcsatornában rekedt arccal felfelé. vákummal szedték ki. 4-es apgar. kevés magzatvíz. az anyai ösztönöm jól súgta, hogy meg kellett volna már indítani, és ezt a doki is nagyon jól tudja már. szerencsére azóta már minden rendben van velünk, de én azt mondom, a következő gyereknél akár egy nappal is túlhordom, indítsa be, nem érdekel, szedje ki belőlem. a kis bőrét hetek voltak rendberakni, úgy szét volt ázva. úgyhogy én megértem az aggodalmadat, és ha tudod, minél előbb indíttasd meg, ha már túlvagy a kiírt dátumon, és tutira nem vagy elszámolva. jobb az ilyesmivel nem játszani.

2009. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!