Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon nehéz első szülést...

Nagyon nehéz első szülést hogy dolgoztad fel? A 2. szülésed könnyebb volt?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz szülésem volt, át kellett minden olyat, amitől korábban féltem (szülésindítás, oxitocinos infúzió, kézzel tágítás, a baba is elakadt,végigrepedtem, stb.). Lassan kezdem feldolgozni, viszont babát csak pár év múlva vállalnék ismét. A második szülésetek milyen volt? Nem okozott lelki gátat a korábban átélt élmény a teherbeesésnél?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.


2012. jún. 15. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom mennyire volt "nagyon nehéz". A kitolásnál elakadt a baba, szívhangja esni kezdett. Emiatt sürgősségi gátmetszés, repedtem szakadtam, oxitocin és a doki kinyomta belőlem a babát.

Kijött az aranyerem csúnyán, a gát gyógyulásakor vadhúskinövésem lett, amit csak a baba 8 hónapos korában távolítottak el, mert hiába vártuk, hogy magától eltávozik...

Kb. egy év kellett, mire fizikailag helyre jöttem, és a házasélet is jó lett.

Ez volt nehéz, de talán az a bizonytalanság, hogy a baba jól van-e vagy nincs, ami a szülés utáni 20-30 percben kínzott minket, az volt a legnehezebb így visszanézve.


Ugyanakkor én bíztam az orvosomban, és összességében úgy éreztem, hogy a lehető legjobb jött ki a dologból még így is. A baba 15 hónapos korában már vágytunk a kis testvérre, és jött is.

Ő problémamentesen született, szép szülés volt, és épp 2,5 hetes a harmadik, aki szintén könnyen született, egy nagyon nehéz és hosszú terhesség után.


Szóval azt tudom mondani, hogy annál minden könnyebben ment, és hogy az évek már azt a szülést is megszépítették nekem, minden nehézségével együtt.


Akárhogy is lesz, nincs két egyforma terhesség és szülés sem, úgyhogy csak hajrá, én azt mondom!

:o)

2012. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Én az első szülésem után évekig azt mondtam, hogy soha nem fogok még egyszer szülni, mert annyira fájt és hosszú volt a szülés. Aztán eltelt kilenc év és teljesen elfelejtettem az egészet és csak bevállaltam egy kistesót, abban a reményben, hogy nincs két egyforma szülés, és a második baba hátha nem is lesz olyan nagy, mint az első. A szülés nagyon fájt most is, de fele annyi ideig tartott. A második babám is ugyanolyan nagy lett, mint az első 4kg és 35 dkg.
2012. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első babóm nekem is nagyon nehezen lett meg, már a császár is felmerült, de végül természetes úton született meg, utána meg sem kaptam a babót majd 2 órába telt mire a doki rendbe tett. Azt mondtam soha többet nem vagyok erre képes. ÉS láss csodát 8 év múlva mégis belevágtam még egyszer. Könnyű terhesség, gyors, könnyű szülés. Az első fájásoktól a megszületésig 2 óra telt el!!!! Igaz volt gátmetszésem, de csak 4 öltés kellett. Nekem sokkal könnyebb volt a második. DE ahogy a többi kismamával beszéltem ők is azt mondták, hogy gyorsabban lett meg a második. Szerintem várj addig, amíg neked jó, mikor megint úgy érzed, hogy egy gyémánt, akkor ne habozz. A második jobb, könnyebb, csodálatosabb.
2012. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!