Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor "kell"elindulni?

Mikor "kell"elindulni?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok!A kiírt időpontig még van 11 napom!Viszont ma egész nap nagyon fájt a csípőm,és a derekamból érzek fájásokat!A baba mocorog,és ezek sem időre jövő fájások!Fogalmam sincs mikor induljak el...vagy ráérek még??valaki segítsen:)
2009. júl. 4. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon bizonytalan vagy akkor hívd fel a kórházad(ahol szülni fogsz) szülészetét. Az ügyeletes szülésznő biztos készségesen fog válaszolni a kérdésedre.

Méred az időt a fájásaid között?

2009. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek jósló fájások. Ne izgulj! Ha rendszeres időközönként jönnek a fájások és egyre erősödnek, akkor jött el a Te időd!

Viszont ha elmegy a magzatvíz, mindenképp azonnal menj be a kórházba!

Minden rendben lesz! Sok sikert!

2009. júl. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia! Én 34 hetes vagyok, nekem azt mondta a szülésznő, hogy ha fájásaim vannak, úgy lehet megállapítani hogy jóslóak-e vagy már az "igaziak", hogy a fájásoknál be kell ülni egy kád olyan meleg vízbe amit csak el tudsz viselni és ha 1 óra múlva még mindig vannak fájásaid, akkor azok már igaziak! Ha elmúlik a fájás, akkor jósló volt.
2009. júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok ellentmondani, de szerintem a nagyon forró vízzel vigyázni kell, mert - én legalábbis így tudom - még inkább segíti a méhösszehúzódást, így elindítja a szülést.

Én legalábbis úgy tudom, hogy épp emiatt nem javasolják kismamáknak az ülőfürdőt. Főleg nem a nagyon meleg, sőt forró vizeset.

2009. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Július 16.-ra vagyok kiírva és nekem is állandóan fáj a derekam és görcsölök is néha. Voltam NST-n, de nem mutatott nagy fájásokat. Neked nem kellett még menni? A túl meleg fürdő beindíthatja a szülést! Nekem azt mondta a nővérke az NST-n, hogy úgyis észre fogom venni ha már indulni kell, mert azok a fájások teljesen mások. Rendszeresen jönnek és egyre erősödnek. Amíg nem tudod mérni a fájásokat addig jóslóid vannak, viszont ha már egyre gyakrabban jönnek előfordulhat, hogy meg indult a szülésed. Mérd a fájásokat, sokat pihenj és ne izgulj! Tudni fogod mikor kell menned! Egy jó tanács: Inkább otthon vajúdj többet, ne indulj el egyből a legkisebb fájásra, mert a kórházban sokkal rosszabb egy helyben feküdni és várakozni. Viszont ha elment a magzat vized akkor ne várj olyan sokat, 1-2 órán belül indulj el a kórházba. Én csak akkor akarok bemenni ha már tényleg erős fájásaim vannak, addig el leszek itthon. Nem akarok sok időt tölteni a szülőszobán.

Kitartás már nincs sok hátra!

Gyors, könnyű szülést!

2009. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
forró vizet mondtam?? Ne haragudjatok, de tuti nem tudjátok jobban mint a szülésznő.... én biztosan az ő szavát fogom figyelembe venni és nem a tieteket...
2009. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia én két hete szültem. Nekem nem voltak erős fájásaim egyáltalán, a baba is mocorgott, de többé-kevésbé rendszeresek voltak. Hatperceseknél indultunk el.

Szóval ne várj nagy fájdalmat, mert lehet, h nem lesz, ha rendszeresek, akkor induljatok.

2009. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is a jóslókhoz hasonlóak voltak az igazi fájások, még aludtam is kicsit közben, de tudtam, hogy ez az én időm, nem fájt jobban, csak ha mentem, vagy lépcsőztem éppen, én kettőtől hétig otthon vajúdtam, és akkor a 20 percesektől már 5-6 percesekig jutottam, és félig már ktágultam mire beértem.
2009. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Gyors zuhanyt vettem tegnap este,hátha menni kell,de abbamaradt az egész,tehát még itthon vagyok,egyben:)Aki írta,hogy 16-ára van kiírva :hol fogsz szülni?

Amúgy a védőnő megint ellentmondott...amikor rákérdeztem,lehet e /akár éjjel is/hívni a szülészetet,rámförmedt,és azt mondta megne próbáljam,mert ott szülnek,és csak zavarnám a őket....

Azt fogom tenni amit tanácsoltatok,nem "sietek"és inkább várok itthon:)köszönöm mindenkinek!!:)

2009. júl. 5. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Szép kis védőnőd van, ha ilyenért rádförmedt...

Remélem, azóta is jól vagy!


36 hetes

2009. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!