Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
EÜ-s vagyok, és nagyon nagyon rossz véleményem van a kórházunkban lévő szülészetről. Az anyósom osztályvezető sebész ott, ő szokott lejárni a műtőjükbe rendbe tenni azt a tömérdek hibát, amit ők elkövetnek. Mondjuk úgy, hogy kutyát sem bíznék rájuk, nehogy egy szülést. Épp ezért rettegek oda menni. Elég erős akaratú vagyok, szerintem a terhesség nem betegség, ameddig nem indul a folyamat rossz irányba, addig nincs szükség orvosra hozzá. Szeretnék háborítatlanul szülni, hogy én határozzam meg milyen pózban legyek, nem szeretnék gátmetszést (van egy betegségem, ami miatt a gátmetszés egyenlő lenne minimum egy műtéttel, szerencsétlen esetben többel is, de nálunk az első-szülőknek rutinszerű, sőt, gyakorlatilag mindenkinél), sem oxitocint, mert ezek csak vonzzák magukkal a további beavatkozásokat. Amikor ezeket előadtam a nőgyógyásznak, hogy nem egyezem bele körberöhögött, hogy akkor lehet otthon szülni. Szerintetek kezdjek el szervezkedni otthonszülésre (gyalog sincs többre 5 percnél a kórház), és ha elkezd rossz irányt venni a folyamat (pontosan tudom, hogy nem egy pillanat alatt szokott gond lenni, egy jó szülésznő pl. már a kezdőjeleket is kiszúrja), vagy próbáljam érvényesíteni az akaratomat a kórházban? Ha gond adódik, nem ellenkezek az orvosokkal, tehát nem vagyok megrögzött kórházellenes. Sajnos nem Budapesten élünk, hogy válogatni tudjunk a kórházak között.

2012. jún. 27. 16:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyósod osztályvezető sebész ott, akár talán terád jobban oda fognak figyelni. Vagy beszélj az anyóssal, hogy szóljon előre, hogy vigyázzanak rád, ne kontárkodjanak.
2012. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, természetesen egészséges terhességre, és egészséges magzatra értettem a dilemmát, tehát ahol problémamentes szülés várható.
2012. jún. 27. 16:23
 3/32 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha neked ilyen igényeid vannak, akkor maradj otthon.
2012. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
17%

Akkor nézz utána a születésházaknak,azok a Te igényeidnek felelnek meg.


Hogy válaszoljak is a kérdésre,Helyedben én nem finnyáznék,a terhesség nem betegség,a szülést ki lehet bírni és azt a 3-4 napot is az osztályon.

2012. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen ilyen igényeim vannak, talán ez is gond? :) Végül is én fogok szülni, nem a doktor úr.
2012. jún. 27. 16:36
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem a 3-4 nappal van baj, hanem hogy egy egészséges szülésnél, miért kéne az orvosnak irányítania, és teljesen felesleges beavatkozásokat csinálnia? A születésházakat tudtam szerint illegalizálták, és bezárták, nem így van?
2012. jún. 27. 16:39
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlen a területileg hozzád tartozó kórházban szülnöd!!!Barátnőm ahogy én is Bajához tartozott és ő Szekszárdon szült.Nem tudom hol laksz,de azt gondolom fenn áll nálad is választás lehetősége!
2012. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Dunaújvárosban lakom, esetleg Székesfehérvár jöhet szóba reálisan, de az dettó ilyen sajnos :(
2012. jún. 27. 17:01
 9/32 anonim ***** válasza:
34%

Nahát,hogy ezek a kórházak!


Ha tényleg semmi sem jó,akkor maradj otthon.

2012. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Bevallom nem tudok olyan kórházról, ahol az első szülőnek ne csinálnának gátmetszést, de... esetleg azt meg lehetne beszélni, hogy csak szükség esetén vágjanak (bár szerintem jobb egy vágás, mint egy repedés) Próbáld meg a testedet felkészíteni a szülésre pl.. homeopátiás szerekkel, gátmasszázzsal (ez utóbbiban a férjed is segíthet), hátha elkerülhető így a dolog.
2012. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!