Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kaphattam? Oxitocint?...

Mit kaphattam? Oxitocint? Burokrepesztés is volt? Mai napig nem tudom.

Figyelt kérdés

Annyit olvasom itt hogy akinél burkot repesztettek és kapott oxitocint, annak nagyon fájdalmas volt a szülés.

Nekem leengedték a magzatvizet (egy tálba), ez volt a burokrepesztés? Utána még járkáltam jöttek a fájások, de még beszélgettem a párommal, anyukámmal, szülésznővel. Majd kaptam még azt hiszem nospa inyekciót, de hogy minek, nem tudom azt sem, és azt mondták, hogy fájásgyenge vagyok, ezért kötöttek be infúziót. Akkor kellett feküdnöm egyik oldalamon megvárva 5 fájást, majd a másik oldalamon szintén 5 fájást, és megint felkelhettem sétálni. 2 ilyen után már azért nem beszélgettem, mikor a fájások voltak, akkor már kapaszkodtam a tusoló kapaszkodójába addig a 30-40 mp-ig. Majd a végén ugyanez: infúzió, 5 fájás egyik oldal, 5 a másik oldal, majd nyom. Ez volt az oxitocin? Utána kaptam valami gázt is amit szívhattam az orromon, állítólag oxigén volt benne... Annyira nem érdekelt, hogy mit kapok, hogy nem is kérdezgettem, így utólag, hogy olvasok róla merült fel bennem. Ez már 2,5 éve volt, de amint kijöttem a szülőszobáról, mondtam, hogy jöhet a következő, szóval annyira nem viselt meg, annak ellenére, hogy majdnem vákum lett belőle, de aztán sikerült kijönnie a fiamnak. Ha a mostani is ilyen lenne, egy szavam nem lenne ( a vákumos ijesztgetést leszámítva)

Akkor miért baj az oxitocin? Ez lehetett az amit kaptam?


2012. jún. 27. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a zárójelentést.

de szerintem volt ott burokrepesztés meg oxi is.

de miért nem érdekelt, hogy mit csinálnak veled?! nem értem. én mindent megkérdeztem, el is mondták.

a no-spa injekciót görcsoldónak kaptad, én is kaptam, semmit nem használt.

2012. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valahogy olyan állapotban voltam, hogy hiába is mondta a szülésznő mit kapok, mit csinál, lehet elfelejtettem :o) Bíztam benne, meg a dokimban is, ha kell hát kell alapon. A babámra koncentráltam, később a légzésre, ami jól is jött, amit tanultam, nem tudom, hogy miért nem tudom pontosan mi történt. A legnagyobb fájások alatt majd elaludtam, ragadt le a szemem, de amint kibújt a kisfiam, onnantól úgy éreztem magam, mint aki fel van pörögve, és még a dokitól is kérdezgettem volna mindent a varrás közben is (amit meg sem éreztem már), úgy kellett visszafogni magam, hogy ne dumáljak annyit.. fura egy állapot volt.. ezt most csak kíváncsiságból tettem fel, majd ha megyek megint a dokihoz, megkérdezem pontosan. Még azt sem kérdeztem meg, miért kellett volna a vákum, az tény, hogy sokadik nyomásra sem akart kijönni, és kiderült, hogy a keze beszorult az arca mellé, úgy jött ki végül....
2012. jún. 27. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, oxytocin lehetett, gondolom fokozatosan növelték az adagot, nehogy nagyon megterhelje a babát. A No-Spa nem görcsoldó, szülésnél elé furcs lenne, hanem No-Spa-Papaverin injekciót kaptál ami simaizom lazító, és azért adják, hogy könnyebben eltünjön a méhszáj.
2012. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nospa a méhnyak "felszámolására" van. Nem mindenkit visel meg az oxitocin, a fájdalom abszolút szubjektív érzet, tehát lehet, hogy neked nem volt olyan erős, mint esetleg pl. nekem. :D:D
2012. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nos-spa a méhnyakadra van, hogy elsimuljon, ha még túl kemény.

Burokrepesztésed volt és oxit is kaptál.

2012. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor most már szakszavakkal is tudom, hogy mi volt, ha esetleg más kérdezi :o))

Eddig csak azt mondtam, hogy "leengedték a magzatvizet egy tálba" illetve, hogy "kaptam infúziót is"... :o)

2012. jún. 28. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A zárójelentésen minden ilyen "beavatkozás" fel van tüntetve!
2012. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: burokrepesztésed volt, kaptál oxitocint, és fájdalomcsillapításra kéjgázt. Sokszor felesleges az oxi...Anélkül is meglenne a baba, csak mondjuk később. Nálad pont nem volt felesleges.

Egyébként a záróból nálam is kifelejtették a méhszájlazító injekciót, csak a gátmetszés szerepel a papíromon.

2012. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!