Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy császáros szülés...

Igaz, hogy császáros szülés után a következő szülésnél nem adhatnak oxitocint?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már túl vagyok 2 császáron, és tapasztalatból mondom, hogy ha már volt 1 császáros szülésed akkor nagy valószínűséggel a következő is az lesz, mert az orvosok nem akarnak kockáztatni.
2011. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz!

Barátnőmnek első császár volt,másodiknál próbálkoztak simán.Ki is tágult,de sajnos nem haladt előre a gyerek a szülőcsatornában,így vitték császárra.Kiderült,hogy valami repedése is lett a méhén,úgyhogy amúgy is meg kellett volna műteni.Szerencse,hogy nem lett semmi baj.

2011. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az én dokimnak nem ez véleménye. Sima szülésnek indulunk neki januárban pedig 3 éve császárral szültem. :(

Az enyém azt mondta nála már rengetegen megszültek minden gond nélkül császár után persze a végén figyeljük majd a heget meg, hogy hogy vagyok meg a baba hogy van de sajnos nagyon jól vagyok, a hegem sem érzem egyáltalán. Az első azért lett csaszis mert bár nagyon nehezen kitágultam (16óra szenvedés után) a baba nem jött le.

2011. nov. 27. 14:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nyomták belém az oxit mint az állat, hogy gyorsuljunk már be de így is nagyon lassan haladtunk és meg úgy éreztem meghalok már annyira fájt. :( A dokim most annyit ígért, hogy most ennyit nem fogunk várni. Néhány óra után ha látszik már, hogy megint nehezen fog menni, megműt. Különben Ő is azt mondta, hogy valszeg csaszi lesz a vége de nem így állunk hozzá. :( Az kérdésemet azért tettem fel mert ha most nem adhatnak oxit akkor talán nem fog annyira fájni meg akkor úgyis lassan fogunk haladni ebben biztos vagyok és remélem inkább gyorsan megműt. :O Én azon leszek.
2011. nov. 27. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem SOS császár volt az első, most a második ismét császár lesz, programozott, az én dokim nem mondta, hogy szenvedjünk egy kicsit a műtét előtt. Bár nem vagyok császárpárti, és nagyon félek tőle, nem értem, hogy miért nem döntheted el TE egyedül, hogy milyen szülést szeretnél. Számomra ez elég kiábrándító.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem kaphatsz oxitocint. :(

2011. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem adnak, mert félő, h a méh nem bírná a mesterséges fájást.

Nekem tök fura olyat olvasni, h vki császárt szeretne másodszorra is. én nagyon szerettem volna sima szülést, azt az élményt, ahogy kibújik a kicsi és rám rakják ... mondtam is az orvosnak h sima szülést szeretnék másodszorra, de nekem sajnos nagyon fájt a hegem így 10 óra vajúdás után császár lett.

Persze ezzel nem ítéllek el, az előző rossz emlék miatt megértelek, meg persze a baba a legfontosabb.

2011. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen, én is azt hittem, hogy nem lesz probléma vele megbeszélni, hogy csaszi legyen mert neki is könnyebb lenne egy előre megbeszélt időpontban megműteni. Most így akármikor berángathatom, hogy szülök. Én becsülöm egyébként emiatt mert szépen elmagyarázta, hogy ez az én és babám érdeke és neki ez a legfontosabb. Azért szeretnék inkább császárt mert nekem a vajúdás borzasztó élmény volt, nem akarom még egyszer ill a kitolás az amitől a legeslegjobban félek de már gyerekkorom óta. A császárral meg nem volt gondom, több más jellegű mőtétem is volt már így tapasztaltam, hogy nagyon jó a sebgyógyulásom és hamar és könnyen felépülök egy műtét után így attól cseppet sem félek.
2011. nov. 27. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!