Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor beindult a szülésetek...

Mikor beindult a szülésetek apuci bepánikolt? Hogy viselte? Tapasztalatok? Hogy közöltétek vele hogy indul a mandula?

Figyelt kérdés
Én már nagyon kiváncsi vagyok hogy hogy fog reagálni..Még 12 hét van hátra
2009. júl. 8. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20 perces fájásokkal indult, akkor még nem szóltam neki (egész nap itthon volt), aztán amikor éreztem, hogy erősödik és már 10 perces, szóltam neki, hogy szerintem még ma menni kell. Nagyon jól fogadta, átnéztük a holmimat, hogy minden megvan-e, elkezdtünk nézni egy filmet, csinált nekem kaját, aztán az 5 perceseknél elindultunk a kórházba. Éreztem, hogy izgul, de nagyon jól leplezte:) Aztán engem bent fogtak, őt meg hazaküldték éjszakára, hogy még messze a vége...hát, utólag azt mondta, hogy azt az éjszakát nem kívánja senkinek...nem aludt semmit, nem evett semmit...mit ne mondjak, én sem;)

Így utólag azt mondom, nagyon jól viselte. Inkább a kórházból való hazajövetel volt a gázosabb neki, az első éjszaka semmit nem aludt (én sem), nagyon ideges volt, hogy minden rendben legyen, meg hát neki is meg kellett barátkoznia a babával:)

1 hétig még nem nagyon aludt, de azóta nagyon jól végzi apai teendőit:)


Boldog babavárást és majdani könnyű szülést kívánok!

2009. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első apás szülésnél a párom rendesen bepánikolt,amikor hívtam a kórházból,hogy szülünk.Olyan falfehéren érkezett,hogy azt hittem ebből nem lesz apás szülés.Aztán megnyugodott,amiben a szülésznőnknek is nagy szerepe volt,a végén már poénkodni is volt kedve.Aztán amikor kinnt volt ababa feje,na akkor megont elváltozott a színe,de mire a köldökzsinórt kellett vágnia,addigra már le sem lehetett volna törölni a vigyort a képéről,na meg az örömkönnyeket.Kb. 2 méterrel repkedett a föld felett,hogy egészséges fia született.A 2. szülésünknél,ami 3 hete volt már nagyon rutinosan állt a dolgokhoz,profi módjára masszírozott és nagyon higgadtan,nyugodtan viselkedett.Sok jó felvétel készült,mert most már erre is tudott koncentrálni.Hatlmas élmény volt mindkét apás szülésünk,ki ne hagyjátok!
2009. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem pánikolt be, nem az a típus
2009. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Totál hidegvér volt. Nem szokott pánikolni. Amúgy Én sem. Valahogy, a Mi szülésünk olyan nyugodt volt úgy összességében, ebből kifolyólag. :-)
2009. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 10perceseknél szóltam neki, hogy induljon el haza, ez este 10kor volt (épp programja volt). Ő azt hitte, mikor belépett az ajtón, hogy majd itt ülünk együtt órákat az éjszaka folyamán, és majd egyszer csak elindulunk. Mikor belépett az ajtón, kérdezte, hogy na és akkor ez már biztos és mikor kell indulni? Mondtam, hogy együk meg a maradék dinnyét, elmosom a tálat aztán mehetünk is. Na hát ott lett teljesen kész :)

Nem jött be velem, anya jött be, mert ő nem bírja a szenvedést, azóta is nagyon örülök, hogy nem jött be, mert látom, hogy hogyan potyognak a könnyei a hasfájós kislányunk felett... biztosan fel kellett volna mosni, ha lát engem szülés közben, ráadásul a szívhang is rendetlenkedett a kitolásnál, úgyhogy lehet, hogy infarktust is kapott volna.

2009. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon izgult, de pánikot nem irnék :) Olyan aranyosan aggódott, és nem értette, hogy én miért nem. Aztán a kórházba érve megnyugodott.
2009. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én párom akkor pánikolt be, amikor jött be a kórházba látogatásra, és a nővér közölte vele, hogy most nem vagyok elérhető, mert éppen császároznak. Ő akkor teljesen kétségbe esett.

Túlhordás miatt már befektettek, amikor a kicsim szívhangja leesett, és mivel faros is volt, és nagy is, nem szórakoztak a szülésindítással, hanem azonnal toltak a műtőbe. Annyi időm sem volt, hogy telefonáljak. Ez látogatási időben történt, amikor pont jött be a párom, és a nővér mondta neki, hogy a megszületett a kisfia. Ő azt mondta, hogy kicsit megijedt, de nem vészesen. A nővér viszont azt mesélte, hogy azt hitte, ott helyben elájul, és a műtő elé is úgy kellett odavezetni.

2009. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk nem pánikolt,sőt nem is láttam rajta semmit.délután voltam nstn,hazavitt,este megvacsoráztunk,én akkor már intenzíven éreztem a fájásokat,majd ő lefeküdt aludni olyan 9körül,én meg elvoltam a fájásmérésekkel a tv előtt.Majd fél 12kor már 5percesek voltak,így szóltam apának,jobb ha indulunk.Miért kicsim elfolyt a magzatvíz?nem,csak egyre jobban fáj.(így én összvissz aludtam vagy 20percet a tv előtt)majd a kórházban engem vizsgáltak,nst...apa meg kint a váróban,úgy volt,hogy apás szülés lesz,de a nagy hajrában lemaradt.jobb is mert vákumos szülés volt.Mellesleg 3x megkérdezte a nővérektől,hogy mi van velem,hajnali 3óta nem látott,míg végül egy másik hozta a fiát :-)
2009. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!