Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor, ha a szülő...

Mi történik akkor, ha a szülő nő visszautasít bizonyos beavatkozásokat?

Figyelt kérdés
A sürgősségi császármetszésen kívül mire lehet kényszeríteni? Rákényszeríthetik az anyát pl. az oxitocinbekötésre, a háton fekvésre kitolás közben, vagy a gátmetszésre? Ha visszautasítja, mi történik?

2012. jún. 29. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket visszautasíthatja, és akkor más megoldást kell keresnie az orvosnak. Csak, sajnos, ilyenkor nincs ereje az embernek megszólalnia, döntenie.
2012. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha vki tudatosan ilyen szülést szeretne ,ezt előre lebeszélheti az orvosával és főleg a szülésznővel. Az a jó, ha a kismama igényei összhangban vannak a szülésznő "módszereivel", tehát tulképp rá kell találni. (a legtöbb szülésznő azért igazodik a kismamikhoz, azt tudni kell)
2012. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Tegye, ha kockáztatja a saját és a babája életét. De egyszerűbb a dolgok elébe menni és előre egyeztetni az orvossal ezeket az igényeket, mert nem mindenhol van rá lehetőség.

Én úgy gondolom, hogy választott orvossal az ember biztonságban van, megbízik benne, tehát rábízza a szakmai döntéseket, mert ő az orvos, tapasztalattal és rajta a felelősség, ha valami történik. Annak ellenére, hogy 2000 ellést felügyeltem és tisztában vagyok humán oldalon is az élettani oldalával, eszembe nem jutna beleszólni abba, hogy mit tesz az orvos a baba és az én egészségem érdekében. Ma töltjük a 40. hetet és ha csütörtökig nem történik semmi, akkor indítás lesz. Meg kellene akadályoznom, amikor tudom, hogy a 41. hét után nő a komplikációk és halva születések aránya? Én már most túl lennék rajta, de az orvosom megnyugtatott, hogy minden rendben van. Nem tenném ki őt semmilyen felelősségre vonásnak, csak azért, mert én jobban tudtam, mint ő....Szerintem a megfelelő orvos és szülésznő választással meg lehet találni a megfelelő szülési módot.

És inkább vágjanak, minthogy repedjek.

40 hetes kismama

2012. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szülés közben nem tudtam volna gondolkodni, hogy visszautasítom-e vagy nem.

A vajúdás+szülés felét a férjem mesélte el, mert csak pillanatnyi kockákra emlékeztem.

Igaz, hogy ekkor vagy a legkiszolgáltatottabb.

2012. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem ez volt a kérdésem, hanem hogy ilyenkor mi történik? Tehát pl. a vajúdás átlép a kitolási szakaszba, majd az édesanyának azt mondja a szülésznő, orvos, hogy menjen fel a szülőágyra, mert csak háton fekve szülhet. Erre az anya visszautasítja. Ilyenkor mi történik? (megjegyzem, nem mindenki fogad orvost, és az pl. nem indok az idő előtti burokrepesztésre, oxitocinadásra, hogy közeledik a hétvége)
2012. jún. 29. 20:40
 6/19 A kérdező kommentje:
3. válaszolóra gondoltam.
2012. jún. 29. 20:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az oxitocint vissza lehet utasítani, ez biztos.


Nekem nem volt fogadott orvosom. Amikor bemértem, az ügyeletessel megbeszéltem ezeket a dolgokat, mint beöntés, oxitocin, fájdalomcsillapítás stb.


Érdeklődj előre, hogy van-e lehetőség a kórházban nem fekve szülni pl. Én vajúdás alatt sokat zuhanyoztam, kolléganőm máshol szült ő ki sem mozdulhatott a szülőszobáról.

2012. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Az, amikor az orvos/szülésznő azt mondja, hogy csak a hátadon fekve szülhetsz, annak is meg van az oka (pl. köldökzsinór rossz elhelyezkedése), a kötelező gátmetszésnek is meg lehet az oka (legtöbbször nem azért csinálják, hogy könnyebben kibújjon a baba, hanem muszájból). Az oxitocin bekötését szerintem vissza lehet utasítani, de a többit hidd el nem érdemes, és az az igazság, hogy nem is nagyon lesz időd, sem energiád a tiltakozásra.
2012. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, szerintem ez nagyban függ a szülés folyamatától, hogy milyen ütemben zajlik. Nekem sem a teljes mértékben a hétvége miatt lesz megindítva, hanem mert max 1 hetet húzunk rá, mondjuk az vasárnap lenne. Én a szülésznővel megbeszéltem mindent, ezzel kapcsolatban, nálunk sarokkádak vannak a szülőszobában, labda, bordásfal. Nekem más elképzeléseim vannak, mint neked, én nem utasítom el ezeket a beavatkozásokat, tájékozódom, de nem szólok bele. Én nem utasítom vissza az EDA-t és a gátmetszést sem.

A magyar egészségügy nincs felkészülve az alternatív szülési módokra, itt is van alternatív szülőszoba, de lebeszélik róla a kismamákat.

Én inkább arról az oldalról közelítem meg, hogy ezek a beavatkozások rutinból vagy a baba és a mama érdekben történnek-e és ehhez bizony kell a fogadott orvos és szülésznő.

40 hetes kismama

2012. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Én inkább arról az oldalról közelítem meg, hogy ezek a beavatkozások rutinból vagy a baba és a mama érdekben történnek-e és ehhez bizony kell a fogadott orvos és szülésznő. "


Ezzel leírtál mindent, így van! Az ügyeletes biztos nem fog elmélázni azon, hogy ja...tényleg ...úgy is lehetne...

De ha előre van az orvosnak, szülésznőnek említve a dolog, h mint lehetne hogy...akkor ha pl. nem is engedhetik a kismamát négykézláb szülni, de legalább megadhatják azt, h éppen üljön, álljon vajúdás közben. Mert rutinból ugye a fekvés az alap.

2012. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!