Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szülő anyukák!...

Császárral szülő anyukák! Történhet bármi bajom ha 3 héttel a szülés után szeretkezünk a párommal?

Figyelt kérdés
Lényegében már nem érzek semmilyen fájdalmat, mindössze annyi hogy nem indulnék a maratonon és Erős Pistával szemben sem állnék ki mint súly emelő,(vérzésem is nagyon kevés van, épp 1 tisztasági elég egész napra) de sem fáradtabb nem vagyok, sem gyengébb mint amit kihoz belőlem a szoptatás, és "éjszakázás" a kicsi mellett. Terhesen már 2 héttel a szülés előtt befektettek, és már 3 hét telt el a szülés óta. Már néha azért nagyon megkívánjuk egymást a párommal, és érdekelne hogy volt e olyan anyuka aki nem várta ki a 7 hetet ?
2012. jún. 17. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6 hetet kell várni. Én nem kockáztatnám az egészségemet a szexért. Ki lehet bírni. De mindenki maga tudja...
2012. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van más módja a kielégülésnek is.:)
2012. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkép mindegy a szülés fajtája,a lényeg hogy a méh-falán a placenta helyén egy nagy seb van,annak kell meggyógyulni,regenerálódni.Biztosan van aki nem várta ki a 6 hetet,ami a gyermekágy,és biztos nem is lesz baja mindenkinek aki nem,de egy jó kis méh-gyulladást én nem kockáztatnék.Még egy két hetet várnék.Én mindkétszer kivártam a 6 hetet,hogy ne frusztráljon,hanem kellemes legyen az első együttlét :) amennyire lehet!
2012. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van! Ha sima szülés, ha császáros, a 6 hetet ki kell várni! Lehet hogy semmi bajod nem lenne, de éppen lehet is bajod... 50-50 % az esélye....
2012. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, semmi nem történik. Ha nincs szerencséd, akkor összeszedsz egy jó kis fertőzést, és esetleg oda a méhed:(


Amikor szültem, nem volt hely a gyerekágyon és első éjszakára a nőgyógyászatra tettek. A szobatársam 1 hónappal a szülés után szexelt a férjével, és összekapott egy olyan bakteriális fertőzést, hogy a dokija 3 órán át pakolta helyre, nehogy rámenjen a méhe, de még utána is azt mondta, hogy hajszál híja volt. Még a császáros sebe is befertőződött szegénynek belülről.

Úghogy szerintem baromira nem éri meg kockáztatni.


Gondolj bele: egy szex, és egy hétig nem lehetett a babájával, elapadt a teje, mert az antibiotikumok miatt nem szoptathatott, és totál depressziós lett szegény lány emiatt.

Inkább ne kockáztass.

2012. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam hogy ennyire komoly dolog ez. Azt sem hogy elkaphatok fertőzést is. Még akkor is ha a hüvelyem "megmaradt"?Elviekben csak oda hatol be a párom. Rosszul tudom?
2012. jún. 17. 20:14
 7/12 anonim ***** válasza:

A fertőzést azért kaphatod el, mert a méheden seb van, ami éppen gyógyul. Alapesetben ugyanezt a fertőzést akár egy menses alatti szextől is lekaphatnád, de akkor a seb kisebb, és a szervezeted jobban felkészült.


A méheden meg szülés után mindenképpen ott a placenta helye, akárhogy szültél. Ezért mondják az orvosok a 6 hetet - mert pl. hiába vagy együtt a férjeddel óvszerrel, attól még fertőzés bejuthat, jobb nem bolygatni a méhedet a gyermekágyi időszak alatt.


Ha már egyáltalán nem vérzel, akkor menj vissza a dokidhoz, ő majd megvizsgál, és zöld jelzést ad.

2012. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mint írtuk mindegy a szülés módja, ott a seb a méhedben a placenta helyén. Ha a hüvelyedből felszáll a fertőzés az igen nagy gondot okoz. Ennek semmi köze ahhoz hogy ott jött-e ki a baba vagy sem.
2012. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából most nagyon hülyén érzem magam hogy ennyire felvilágosulatlan vagyok, de azért is kérdeztem hogy valaki mondjon valami okosat ezzel kapcsolatban.
2012. jún. 17. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad hülyén, nem feltétlenül kell mindent tudni:) Amit nem tudunk, azt megkérdezzük, ennyi:)
2012. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!