Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan büntetnek a hálapénzért?

Hogyan büntetnek a hálapénzért?

Figyelt kérdés

Tegnaptól lépett érvénybe a törvény miszerint büntetés jár a hálapénzért. De most mégis kinek? Aki adja vagy aki elfogadja? Nem mind1!

Ahol én szülök abban a kórházban még ilyenről hallgatnak.

39h km



2012. júl. 2. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értelme ennek a törvénynek.

Persze, jó lenne, ha nem kéne súlyos pénzeket letennünk azért, hogy normálisan ellássanak, odafigyeljenek ránk, de hogyan fogják bebizonyítani és ki fog feljelentést tenni?? Mondjuk én szülök, adok a nődokimnak pénzt, aztán meg feljelentem, hgy elfogadta?? Vagy ha véletlenül tudomására jut mondjuk egy kollégájának, akkor Ő fog feljelentést tenni?? Vagy hogy??

2012. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hallgatni is fognak.....

Már éppen ideje,hogy lépjenek valamit.

CSak ettöl függetlenül elfogják fogadni a pénzt.......Ugyan kitöl tudnák meg,na meg bizonyítani,hogy pénzt fogadtak el.

2012. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Szinte minden magyar kórházban engedélyezték vagy engedélyezni fogják a hálapénz elfogadását - közölték az intézmények vezetői. A hálapénz adása vasárnaptól bűncselekménynek számít, hacsak a kórházigazgatók nem döntenek másképp. A legtöbb kórház vezetése úgy döntött, nem áll a paraszolvencia útjába.2


Magyarul nem téged büntetnek meg, ha adsz, hanem az orvost, aki elfogadja. Nyilván csak akkor, ha 1) Nem engedélyezett az adott intézményben (ugyebár itt a kórházról beszélünk) vagy 2) nyilvánosságra kerül, hogy te "lefizetted" az orvost.

Elméletileg azért fizeted a TB-t, hogy normális, rendes ellátásban legyen részed. Természetesen ez már a "fizetés" és "ellátás" címszavak alatt érvényét vesztette, mert a TB-ről is új rendelkezések látnak napvilágot.


Ha adsz hálapénzt az orvosodnak/szülésznődnek, akkor javaslom a kis borítékos változatot és a teljes diszkréciót! Ez jelenti azt, hogy ideje a varratkészítésre összerakni a lóvét!


Boldog babázást! :)

2012. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Itt egy kis infó a kórházakról:


"Az MTI összeállítása szerint kiadta az engedélyt a hálapénzek elfogadására többek között a fővárosi Uzsoki kórház, a váci, a nagyatádi, kecskeméti, nyíregyházi, békéscsabai, gyulai, hódmezővásárhelyi, dunaújvárosi és tatabányai kórház is. A kaposvári kórház vezetői szintén kiadták az engedélyt, de csak azzal a feltétellel, hogy fizetős, térítésköteles ellátások esetén még utólag sem kérhetnek hálapénzt az orvosok. A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház főigazgató-főorvosa szintén feltételekhez kötötte a hálapénz elfogadását: itt a hálapénznek nem lehet szabott ára, és az orvos nem teheti a hálapénzt kötelezővé.


Rengeteg további kórház vezetője közölte, hogy ugyan még nem született meg náluk az engedély, de tervezik, hogy rövid időn belül kiadják. Tervezik a hálapénzt engedélyezni a budapesti Szent János Kórházban, a kalocsai, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei, miskolci, makói, marcali és egri kórházakban is. Szegeden, az egyetem klinikáin is megszülethet az írásos engedély, de itt az érdekképviseletekkel közösen csak a jövő héten döntenek erről.


A Vas Megyei Markusovszky Kórház viszont központi állásfoglalásra vár, és annak megismeréséig nem tervezik a veszprémihez hasonló utasítás kiadását. Nagy Lajos, a kórház vezérigazgató főorvosa szerint ugyanis nem lenne szerencsés, ha az állami kézben lévő kórházakban eltérő módon kezelnék ezt a meglehetősen összetett kérdést.


Varga Ferenc, a siófoki kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség alelnöke szintén nem tartja elfogadhatónak, hogy a kórházigazgatók és kórházi vezetők "nyakába varrják" a döntést. Azt mondta, állami állásfoglalásra volna szükség. Ezért fordult a kórházszövetség a GYEMSZI-hez, amely a jövő hétre ígért tájékoztatást."

2012. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Büntetik nem büntetik az orvosok elvárják.. Sőt. Megkövetelik.
2012. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi,én is így gondolom. :)

Aki akar úgyis ad bármi áron,mert én is (mint sokan mások) szeretném ha figyelnének rám,és normális kezelésben részesülnék.

Én azt is el tudom képzelni hogy majd a kollégák vagy a beépített emberek kamerával,fényképezővel követik a dokikat hogy bizonyítékot szerezzenek...

Olyanok mint az ÁNTSZ,látszólag mintha ott sem lennének,aztán egyszer csak felfedik magukat :) Vagy már sok krimit nézek?

Mindenesetre elég nevetséges ez az egész!

2012. júl. 2. 13:58
 7/15 A kérdező kommentje:
4-es,én is ezt olvastam. De a fehérvári kimaradt a szórásból :/
2012. júl. 2. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:

akkor , ha van fogadott dokim arra is vonatkozik?

szerintem nem, vagy most hogy is van ez?

azért fogadom fel, hogy foglalkozzon velem, ezért fizetség jár. szval nem bűntethetik meg a dokim ugye?

2012. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Ha a d számlát róla nem büntetik meg...


de nem ad.


Te egy olyan szolgáltatásért fizetsz ami ingyen van hisz van TB-d csak így hamarabb kapsz meg mindent.

2012. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha én nem a kórházban, hanem mondjuk a 6 hetes kontrollon adom oda neki a hálapénzt?

Akkor nem a kórházban történik a dolog.

2012. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!