Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi Szülészeti Klinikáról...

Pécsi Szülészeti Klinikáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Elméletileg hétvégén szülünk és szeretnék felkészülni, hogy mire számítsak. Minden részlet érdekel!
2012. júl. 3. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy találkozunk :) én ma fekszem be, holnap indítják....Az orvosom nem engedi átlépni a 41. hetet, és én sem szeretném. Nem tudom mire vagy kíváncsi. Nekem van dokim és szülésznőm is, jártam a klinikára és a városba is felkészítőre, ahol mindent elmondtak. Még 1 órát itthon vagyok, mire vagy kíváncsi konkrétan? Minden részlet érdekel ok, nem voltál szülőszoba látogatáson? Ott is sok mindent elmondtak.

40+4 hetes kismama

2012. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem pécsiek vagyunk és a védőnő nem szólt a lehetőségekről. Igazából csak egy listát kaptunk, hogy miket kell bevinni. Meddig tartanak bent sima szülésnél?
2012. júl. 4. 10:56
 3/8 betta55 ***** válasza:

Szia!

Én tavaly augusztusban szültem az Édesanyák útján.Nem volt se orvosom,se szülésznőm!Sima szülesem volt, 3 napig voltunk bent,mert a baba nem sárgult be.császárosnál 5 napig vannak a kórházban.Igazából a kaja volt csak rossz.A kórtermek szép tiszták saját fürdőszobával (4 ágyasban voltam).A baba végig velem volt.Segítettek a szoptatásnál,megmuttaták hogyan kell ellátni a babát(fürdetés,köldökcsonk ellátás,tisztábatevés stb.).Egyszerre egy látógatót lehet fogadni az ebédlő részben.Én nem tudok rosszat mondani róla,pedig maga a szülés elég nehéz és hosszadalmas votl,de erről nem tehet senki!

Könnyű szülést kívánok!


10 hós kisfiú anyukája

2012. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 betta55 ***** válasza:
Még annyi,hogy a szűlőszobák klímásak,ami elég jó ilyen hőségben.Szülés előtt borotválnak,beöntést felajánlják,de nem kötelező.Oxit mindjáan kaptunk akikkel beszéltünk.Lehetőség van fájdalomcsillapításra (eda,gáz).Én a gázt kaptam,mert az edát nem tudta az altató orvos bekötni.Túl sokat nem ér! :-( Van alternatív szűlőszoba is,de oda azok juthatnak be akiknek van fogadott dokija.Gátmetszést az első szülésnél mindig végeznek (nekem ezt mondták).A párod vagy valaki végig ott lehet veled,de be kell öltöznie ( a ruha 1000 Ft.)Ott kell megvenni.Ha még érdekel valami írj!
2012. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok infót! De miért kap mindenki oxit? pl. ha vannak renedes fájások akkor nem indokolt, na meg persze a gátmetszés sem. Minek kell ok nélkül szadizni meg hentes módjára vagdosni az embert ha nem muszály?
2012. júl. 4. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kap mindenki alapból oxit, és jobb vágni mint repedni. Ha nincs fogadott orvos és szülésznő, akivel megbeszéld, hogy ilyen igényeid vannak, akkor rutinból csinálják. Nekem holnap indítják, tehát kapok oxitocint jócskán, a mai uh-n 3720 gr-ot mértek, ha valami véletlen folytán normál szülés lesz, akkor is kérek EDA-t és nem akarok gátvédelmet, koponyavégű fekvésben van, de nem jó helyen van a buksija, nem nyomja a méhszájat. Azért van az orvos, diplomával tapasztalattal, hogy ő döntsön, ne a kismama. Fogadott doki és szülésznő nélkül tutira vágnak, ez nem szadizás és hentes mód, a 1 cm metszés 2 cm + átmérőt jelent, hát nem mindegy....

Ha minden rendben sima szülés 3 nap, császár 4-5. Pelenkát, popsitörlőt vinni kell, eldobható bugyi, Tena betét, wc papír és ülőkére papír, fertőtlenítő kendő, víz, kaja nem árt ha viszel, büfé csak az épületen kívül, bent semmi, csak kávé és üdítő automata van bent, de messze az osztálytól, szülőszobára lehet vinni ásványvizet (mentes) és szőlőcukrot, amíg nem folyik el a magzatvíz, lehet kádban vajúdni. Én külön csomagba pakoltam a szülőszobás cuccomat és a gyerekágyast, a szülőszobán ne kelljen akkora pakkot kerülgetni.

40+4 hetes kismama

2012. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy alapból vágnak, többen szültek első babát gátvédelemmel, köztük én is. És nem a szülésznőn múlik, hanem a dokin, minden esetben ő dönt. Az én esetemben a doki végezte a masszirozást, minden szülőszobában van olaj hozzá!!


Van 6 ágyas fürdő nélküli szoba is, de azt a 3 napot ki lehet bírni akár fél lábon. :) Volt rossz és jó tapasztalatom is csecsemőssel, nem egyformák. :(


Kaját mindenképp vitess magadnak, katasztrófa!!!


11 hós anyukája és 9 hkm

2012. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 4. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!