Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne a kismamák véleménye...

Érdekelne a kismamák véleménye mit érdemes magaddal vinni szüléskor úgy a babának mint a mamának!?! Kaptam sok ötletet, tippet, de azért érdekelne még több kismama véleménye.

Figyelt kérdés
szüléshez
2012. júl. 7. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

10/L vagyok de tőlem kapod a legjobb tippeket:

Min. 1 guriga wc papir

törülkőző neked és a babádnak

ruha nektek (érdemes megismerkedni a szülésszel vagy ultrahangossal hogy ennyi ruhát vigyél magaddal)

betét

tusfurdő, sampon

fogmosócuccok

pohár

Pár iáték a bébinek

üres szatyrok

papucs

Kabala vagy egy kispárna hogy otthonosabban érezd magad

Babajordozó

kis pléd


jó szülést

2012. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Neked: szokásos tisztasági csomag, 2 törölköző, betét (Tena), melltartóbetét, mellszívó, telefon+ töltő, aprópénz automatához, evőeszköz, tányér, pohár, szalvéta, zsepi, eldobható bugyik, szoptatós melltartó, hálóing, kényelmes ruha, 2 papucs, mikrós sterilizáló (ha van az osztályon lehetőség), mellbimbóvédő. Fényképezőgép, kamera.

Babának: 2-3 textilpelenka (szoptatáshoz, és pelenkázó alátétnek), newborn pelenka, popsikenőcs, popsitörlő, hazavitelhez ruha.

Ahol én szültem, adtak cuccot a köldökápoláshoz, és csak ezek kellettek. Nekem nagyon beindult a tejem, mellszívó nélkül végem is lett volna. Volt hűtő is az anyatejnek, és kértem otthonról hűtőtáskát jégakkuval, abban hazaküldtem mindig a tejet az Aventes pohárban. Nekm nagyon jó szolgálatot tett a törlőkendő és a kézfertőtlenítő is.

Persze attól függ, hol szülsz, és hogyan, meddig maradsz bent. Igaziból mindez csak utána kell, közben teljesen mindegy, mi van nálad :)

2012. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nálunk a gyógyászati segédeszközök boltjában lehet kapni,úgynevezett derékaljat, bocsi de nem tudom már mi a pontos neve, szóval amit lefekvéskor az ágyra tudsz tenni a derekad és a feneked alá, nedvszívó és benn tartja a nedvességet,

nagyon jó volt, mert én estére szültem és éjszaka nem arra ébredtem, hogy a véres lepedőn fekszem, mert nincs az a betét ami mindent felszív.

Reggel jöttek lepedőt cserélni, de nekem tök jó volt, csak kidobtam ezt a derékaljat és kész.

Nem tudom érthető voltam-e?

2012. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A babának még nem kell játék, mert alig lát el 20 centire, az pont elég a mamának az arcát megismerni.


Neked:

tisztálkodószerek, evőeszközök, papucs, köntös, telefontöltő, fényképezőgép (esetleg ahhoz plusz elemek)

Ami fontos, hogy ne legyen sebes a melled: melltartóbetét az első pillanattól, mellbimbókrém és szoptatós melltartó


Babának: kombidressz (többet, mert minden pelenka ereszt, még az is, amire azt írják, hogy nem), ebben a melegben ennyi elég.

2012. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a babának csak hazahozni kell ruha, stb., ill., ha valaki baba-mamásba kerül, akkor még popsitörlő. Kórházfüggő.
2012. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha elmégy a kórházba szülésfelkészítőre, mert ott pontosan elmondják, ott mire van szükség neked és a babának.

Kórháza válogatja, mit kell vinned és mit adnak.

2012. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én most felmentem a kórházam honlapjára és ott le is írják, mire van szükség külön a szüléshez, külön a kórterembe.

Belinkeljem? Érdekel? (János kh, Bp.)

Nézz utána, hátha ott is van, ahova Te mégy szülni.

2012. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, kérlek linkeld már be nekem.:)
2012. júl. 8. 12:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 08:43 as értem amit leírtál, de jó lenne tudni tulajdonképpen ezt, hogyan is keressem az üzletekben.
2012. júl. 8. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a link, amit ígértem.


Az a derékalj engem is érdekelne!!!!!


Hány hetes vagy Kedves Kérdező?

2012. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!