Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarorszagon is van epidural...

Magyarorszagon is van epidural (eros fajdalomcsillapito, amit a gerincbe adnak be)?

Figyelt kérdés
Mi a velemenyetek rola,ha van?Nem tul veszelyes?Jobb inkabb a termeszetesen szules?
2009. júl. 11. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
az epidural ( EDA )nem erős, hanem egy speciális fájdalomcsillpító és igen lehet kérni.
2009. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia,

igen lehet kérni.Én is azzal szültem,nekem nem csillapított fájdalmat (azt mondták h nem mindenkénél hat egyformán) viszont gyorsabban tágultam. a rossz benne,h nem mindenki érzi a tolófájásokat ennek hatására és akkor akkor kell nyomni amikor a doki meg a szülésznő szól(úgy hallottam ilyenkor nagyobb esélye van a méhszáj sérülésének),szerencsére nálam nem így volt én végig éreztem mindent,de örülök h kaptam mert így kb 4óra alatt megszületett a babám :)

2009. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, alkalmazzák Magyarországon is. Epidurális Anesztézia a neve. Egy kis tűn keresztül egy műanyag csövet vezetnek a gerinc mellé az epidurális térbe (nem a gerincbe vagy a gerinc velőbe) és ezen keresztül adagolják lokálisan az érzéstelenítőt. Ellazítja az izmokat, a méhizomzatot is, ezzel segíti a tágulást. Akkor adják be mikor már 2 ujjnyira ki van tágulva a szülő nő és az egész vajúdás alatt adható. A kitolási szak elején visszaveszik az adagot, hogy ismét vissza térjen a fájás tevékenység, mert így hatékonyabban tud nyomni a szülő nő. Tehát a kitolást ugyan úgy érzi a kismama mint ha nem alkalmazták volna az EDA-t.

Azért is van szükség rá, hogy a végére vissza vegyék az érzéstelenítőt, mert ha továbbra is adnák fájásgyengeség miatt elhúzódhat a kitolás, mert a kis mama nem érzi, hogy mikor kell nyomni. Ezért sokan tévesen elítélik az EDA-t. Akkor nem lép fel fájás gyengeség ha a kitolási szakban már nem kap a kismama érzéstelenítőt.

Szerintem ez egy nagyon jó dolog. Én biztos, hogy kérni fogom. Hiszem minek feleslegesen szenvedni ha fájdalom nélkül is (vagy csak nagyon kevés fájdalommal) végig lehet csinálni? Ha nem muszáj nem szenvedek. A másik dolog amiért tetszik, az az, hogy nem fárad el az anya a végére úgy mint ha nem kapna semmit. Sokszor van az, hogy mire eljön a kitolás annyira kifáradnak a szülő nők a fájdalomtól, hogy képtelenek kinyomni a gyereket és úgy kell kirángatni belőlük fogóval, vákummal, vagy az orvos rátérdel a hasukra és úgy nyomja ki belőlük a gyereket. Elég kellemetlen lehet. Úgyhogy én inkább az EDA-ra szavazok.

39+2 hetes kismama

2009. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen van!!én ajánlom nagyon a másodiknál is kérni fogom.4hete szültem
2009. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én edaval szültem, igaz nekem nem használt, mert anniyra hamar bontotta szervezetem, hogy miree hatott már kellett is követleő, és végül már nem lehetett többet adni, a vége császár lett, így em kellett megszúrni azonnal, mert már bent volt a kanül, ráadásul három napig azon keresztül kaptam érzéstelenítőt, így angyon klassz volt, semmi műtéti fájdalmat nem éreztem, én ma is rászavaznék, igaz azzal tisztában kell lenni, hogyha adják sem jelenti azt, hogy semi nem fáj.
2009. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Van. 15 napja szültem. Majdnem császár lett miatta. Amikor beadták a fiam szívhangja lement 60-ra. Már előkészítették a műtőt. A szülésznő oldalamra fordított, így visszaállt 130-ra. Később adtak még egy kis adagot és megint lement 80-ra. Szerencsére ismét sikerült visszaállítani. Először nem akartam semmit, csak természetesen szülni ,de mivel éjszaka 11-től bent voltam a vajúdóban, hajnali 5-kor úgy döntöttem mégis kérek.
2009. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem mire ez a felhajtás! Nekem eszembe sincs hogy fájdalom csillapítón agyaljak. Mindenki tudja vagy gondolja h mivel jár a szülés és szerintem felesleges azon agyalni h mi mennyire fáj. Szerintem a legjobb ha az ember pozitívan áll hozzá.
2014. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!