Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukak! Ti mennyit adtatok...

Anyukak! Ti mennyit adtatok az orvosnak szuleskor? Nekem nemsokara itt az ido, az ismerettsegi koromben nem ismerek olyat, aki mostanaban szult volna.

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok,hogy kb. mennyit ,,illik\'\' szuleskor fizetni.Nem szeretnek keveset adni,mert hallotam,hogy vannak orvosok,akik ilyen esetben nem is torodnek a babaval es a mamaval,viszont olyan sok penzunk sincs parommal,hogy tobb szarezret adjunk..a baba egeszsege a legfontosabb.Ti mennyit adtatok?
2009. júl. 12. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

én 60.ezret adtam neki!

nekem magán orvosom volt.

2009. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nálunk 7000 ft a magánrendelés, szülés előtt utolsó előtti nst a magánrendelőben adtunk 20.000 ft-ot, majd szülés után még 30.000 ft-ot.

Igy nekünk sem volt olyan megterhelő.a doki is örült

2009. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

koszonom a gyors valaszt:)

varom mas anyukak valaszat is:)

2009. júl. 12. 19:28
 4/29 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok!


Bocs,hogy belekontárkodom a kérdésedbe,de arra én is kiváncsi lennék,hogy akinek nem volt fogadott orvosa,sem szülésznője,na Ő mennyit adott nekik?


Lassan én is szülök,még egy pár hét,és még pontosan mi sem tudjuk,hogy kinek mennyit fogunk adni...Ugyanis az a doki,akihez járok,őt nem tudtuk bevállalni,mert 70-80-at kér egy szülésért...Nekünk meg sajna nincs erre ennyi pénzünk...:(


Előre is köszi a segítséget,és még egyszer bocsi!

2009. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát ezekben a dolgokban én sem nagyon vagyok otthon,viszont azt hallottam,hogy akkor szokták már csak odaadni a pénzt amikor hazaengednek,vagy 6 hetes kontrollon,úgyhogy ez nem befolyásolja azt hogyan kezeli a babádat,illetve téged.

Mi sem vagyunk úgymond "gazdag" kategória,úgyhogy én nagy franc módon 4 éve született lányomnál úgy fogadtam orvost,hogy megkérdeztem tőle,hogy nála ez hogy megy,mert hallottam olyant,hogy valamelyik orvos megszabja mennyiért vállalja.Ő erre azt mondta ez nem etikus,és a pénztől függetlenül vállal.10-et adtam neki.Tudni kell,hogy akkoriban egyik barátnőmet az ő dokija 30-ért vállalta.

2 hónapos kisfiamat ügyeletesnél szültem,mert nemrég költöztünk ide.Hát életemben ilyen jó dokival nem volt dolgom,profi módon vezette le a szülést,barátságos és humoros volt,és utána is rendes volt.Ezzel csak azt akartam,hogy az a jó,ha az orvos nem a pénzért törődik az emberrel.Mivel most sem állunk túl jól,azzal háláltam meg neki,hogy 6 hetesre magánrendelésére mentem.

A véleményem az,hogy akkor adj csak pénzt neki,amikor eljöttök a kórházból,az összeget pedig attól függően határozd meg,hogy hogyan viselkedett szülés alatt és után.Ha most kéne orvost fogadnom e cálból,jelenlegi anyagi helyzetemben 20 ezernél többet nem adnék,főleg ha az illető orvos magánrendelésére járnék.

Remélem segítettem.

2009. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
semmi baj,hogy te is irtal..akkor mar ketten varjuk a valaszokat:)
2009. júl. 12. 19:41
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
nálaunk a magánrendelés alkalmanként 9.000 ft.- és a szüléskor kapott 50.000 ft.-ot. ha császáros lettem volna akkor 60.000 ft-ot adtunk volna. Most idén novemberben szülni fogok és akkor is 50.000 ft-ot fogunk adni..... elég az is :)
2009. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ,magán dokim volt. 50000ezret adtam szüléskor,a szülésznőnek semmit bár ari volt de a doki volt végig mellettem!

Akivel együtt feküdtem a kórházban neki nem volt dokija az ügyeletesnél szült ő mikor hazaengedték a dokinak bonbont és 5ezret adott a szülésznőnek csokit!

2009. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

szia,

én 4hete szültem,és fogadott dokim és fogadott szülésznőm volt.a dokinak a magánrendelése 7000/alkalom és a szülés után ennek a 10szeresét adtam,mivel mindenkitől úgy hallottam hogy ez a "szokás",h a magánrendelési összeg 10szerese..a szülésznőmnek pedig 30at adtam mert az adott kórházba úgy hallottam h az a szokás h 20-30körül adnak a szülésznőknek.én nagyon meg voltam elégedve velük (ha nem lettem volna lehet h vmivel kevesebbet adok,egy ismerősöm pl nem volt megelégedve teljesen és ő fele ennyi pénzeket adott és kis ajándékcsomagokat) de nálam végig mind 2en bent voltak,kedvesek voltak nagyon és biztattak,segítettek! :)

amúgy gratulálok a babához! :)

2009. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. Úgy gondoltam, ha elégedett leszek, meghálálom. Végül a szülés kellemes élmény maradt, nagyon figyelmesek voltak velem, így az orvosnak adtam, 25 ezret, a szülésznőnek 10 ezret. Ja, és mindketten kaptak 1 kg szépen becsomagolt konyakmeggyet. Állítom, ennek örültek a legjobban. :-)
2009. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!