Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy amit a...

Miért van az, hogy amit a híradóba is mondtak, h akinek 8 osztálya van, annál nagyobb az esélye, h koraszülött lesz a babája? Miért végzettséghez mérik?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Őszintén,nem tudom!Valószínűleg ez csak valami blama:)

Egy olyan tippem lenne,hogy feltehetően,akinek magasabb iskolai végzettsége van,jobban él,így több mindent meg tud engedni magának..De erre csomó ellenpéldát is lehetne hozni.

Sógornőmnek főiskolai végzettsége van,sokat pihent a terhesség alatt,vitaminokat szedett,figyelt magára stb,mégis koraszülött lett a kislánya.

2012. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Általánosságban igaz.Tehát nem mindenkire,mint ahogy az sem,hogy 240ezer ft az átlagfizetés.

A kisebbségnek van többnyire 8 osztálya,a többieknek szakmunkásképző,vagy szakiskola,vagy érettségi.

És minél alacsonyabb az életszinvonal,annál valószínűbb a koraszülés.Alkohol,dohány,verés,elégtelen táplálkozás.

De nem kötelező ám!!!

2012. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem azért, mert a koraszülések egyik legfőbb oka a nem megfelelő higiéniai körülmények, és akik nem végzik el a 8 osztályt, valószínűleg nem túl jó körülmények között élnek, és nincs is igényük az alap higiéniára.


Ez persze nem általánosítás, senkit nem kell beskatulyázni, hanem egy statisztika.

2012. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én roma vagyok, és van diplomám.

Elég pontatlan, és célirányos következtetés volt az utolsó kommentáló.

Nekem meg vannak magyar ismerőseim, akik 8 osztállyal rendelkeznek, és nem érdekli a munka sem.

De nem akarom rasszista vonalon vinni a kérdésem, így maradjunk a koraszülésnél:)

2012. júl. 16. 12:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Cigány,nem cigány,Roma,nem Roma,Magyar,nem Magyar... Egy biztos. Akinek 8 osztálya van a mai világban- itt a fiatalabb korosztályra gondolok- az igen is az ingyen élés miatt szül!

Akinek 8 osztálya van,azért lehet nagyobb a kora szülés kockázata,mert nem elég tájékozottak. Ahogy előttem is írták,nem fogyasztanak elég vitamint,esetleg dohányoznak,vagy az ilyen embereknek nincs meg a megfelelő higiéniájuk.


Egy kora szüléshez bőven elég ha dohányzik,ha stresszes életet él az anyuka,vagy ha nem vette észre / vagy nem foglalkozott vele/ hogy hüvelyi fertőzése van. De lehet,hogy elesett az illető és azért lett kora szülés,vagy volt vetélése.... Számos oka van a kora szülésnek,és az csak feltételezés,hogy az alul iskolázottaknak nagyobb eséllyel lesz kora babájuk!


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A 4-esnek ment a pont!
2012. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ha pontatlan volt, hogy lehet célirányos? :) Leírtam, amit gondolok, és amit tudok, nem akartam célozgatni semmire.


Nekem volt koraszülésem méhszájprobléma miatt, és akkor nagyon sokat beszélgettünk orvosokkal, és utánanéztem sok mindennek, innen tudom azt, hogy az egyik legfőbb ok, a nem megfelelő higiéniai körülmények, úgyhogy ez tény.


Ez a 8 osztály dolog pedig statisztika, aminek vagy hiszünk, vagy nem, mindegy is, csak én így kapcsolom össze a két dolgot, mint ahogy leírtam.


Pont azért írtam, hogy nem kell beskatulyázni senkit, mert nagyon sok magyar ember is igénytelenül él, ez nem hovatartozás kérdése.

2012. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez pusztán egy kutatási eredmény. Amennyiben ennyi volt belőle a hírekben publikálva, úgy igen nagy hibát követtek el, hiszen nyilván az is nézhette, akinek nyolc osztálya van, megfelelő képzettség és ismeretek híján azonban azt hihette, hogy pusztán a végzettsége (vagy annak hiánya) is veszélybe sodorja a gyermekét.


Eléggé otthon vagyok mind az orvostudományban, mind a biostatisztikában, ezért merem azt állítani, hogy ezek a nagy hypeként felröppenő kutatási eredmények inkább bulvárhírek.


Volt egyszer egy kutatás, amely azt vizsgálta, hogy az agydaganatok kialakulásának van-e köze a mobilátjátszó állomások közelségéhez, és az derült ki, hogy igen. Később egy kontrakutatásban ugyanezt a kérdést tették fel, de arra voltak kíváncsiak, hogy a könyvtárak közelségének van-e köze az agydaganatok kialakulásához. Ez is pozitív eredményt adott, pedig természetesen nyilván nem rizikótényező sem egyik, sem másik. Kérdés, hogy ezt a kutatást pl. független kutatók meg tudják-e ismételni, hogy milyen alanyokon végezték (az, aki szándékosan veszélynek teszi ki magát, és így lesz koraszülött a gyermeke, nem hasonlítható össze olyan populáció tagjaival, ahol ez lényegében nem fordul elő). Tehát én fenntartással kezelném ezt a kijelentést, és azt is hozzátenném, hogy amennyiben mégis egy hiteles, és megismételt kutatás eredménye, akkor is valószínűleg az életszínvonalhoz van inkább köze: azaz azt mondhatjuk, hogy az alacsony színvonalon élő általános iskolai végzettséggel szülők között gyakoribb a koraszülés (szintén nem tartozik ide az, aki 13-14 évesen szül, hiszen a koraszülésnek régóta ismert és kiemelt rizikófaktora a z extrémen fiatal anyuka).

2012. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
valóban az életszínvonalhoz van köze, de az életszínvonalnak pedig az iskolai végzettséghez van köze!
2012. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a 4-es, de eltűnt a válaszom!!!!Ha tetszik ha nem ez sajnos így van! Én az iskolázatlan putris cigányokra írtam amit írtam! Mert sajnos ez a valóság! Lehet szemet hunyni felette, de ez igaz és ezt csak az tudja, aki látta, tapasztalta, aki velük egy környezetben kénytelen élni. Hogy terhes nagy hassal is szívják a bagót, cipelik a 20 kilós szatyrot, mert ha nem az "ember" lekever olyat, hogy attól az árokban köt ki, a gyereknek meg úgyis mindegy, "nem baj az ha fogyatékos vagy koraszülött lesz, mert több utána a píz!" Még 1x leírom, ha tetszik ha nem, ha felháborító ha nem ez így van!
2012. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!