Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha nem adok neki...

Mi van akkor ha nem adok neki egy fillért sem az orvosnak? Mert nekünk konkrétan nincs fölös 70-10. 000Ft a zsebünkben amit oda tudnék adni az orvosnak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem munkaidőn kívül rohan be hozzád, tehát ha a saját dokid épp ügyeletben van vagy egy másik ügyeletes orvosnál szülsz, akkor egyáltalán nem gond ha nem adsz semmit!
2009. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam,nem volt rá keret,és ügyeleten szültem,minden ellátást megkaptam,csak épp nem voltam kivételezett.De nem voltam hátrányban.
2009. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De mi van akkor ha magán rendelésre járok hozzá de a szülésre nincs annyi pénzünk?Nagyon gáz?
2009. júl. 13. 21:10
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

1. vagyok. Ha nem tudjátok kifizetni, akkor ne kérd őt fel a szülésre. Ha bemész a kh-ba és mázlid van, akkor pont ő lesz bent :)

Teljesen megértem az aggodalmad, de senki sem dolgozik ingyen a szabadidejében :(

Ha 30-50ezer között adsz, az már bőven elég szerintem, ha külön miattad jön be a kórházba. Nem beszéltetek erről?

2009. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyon szűken állunk anyagilag, de megpróbáljuk kiszorítani, sajnos ha szeretnénk se tudnánk 30 ezernél többet adni, de ha felkéred, hogy legyen majd ott veled nem igazán jönne jól ki ha utánna nem adnál neki pénzt mert tényleg a szabadidejébe menne be, amire nem lenne köteles. Tudom elég nehéz helyzet, de ha tényleg nem futja rá inkább ne kérd fel,

Könnyű, gyors szülést,

36 hetes kismama:)

2009. júl. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Neked is könnyű szülést kívánok!

30.000Ft-t ki bírunk még szorítani.Csak azt hittem 70-nél kezdődik a tarifa.

2009. júl. 14. 09:04
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is gondba vagyunk... Fogadott dokim van, minden hónapban jártam hozzá volt, hogy 2x is. 5 ezer Ft egy magánrendelés és úgy tudom a magánrendelés díjának 10xesét "illik" adni szüléskor. Hát a párom azt mondta max 40-et tud kiszorítani rá...De lehet, hogy kap valami ajándékot is, mondjuk egy jobb italt vagy ilyesmit.

Szerintem mindenképpen adj neki valamennyit ha már ott lesz a szülésnél, főleg ha meg vagy vele elégedve. Kitudja, hogy reagálná le ha nem adnál és legközelebb mennél hozzá vagy esetleg a második babát is nála akarnád szülni. (ha lesz második baba) Szóval érted mire gondolok... akár hogy is van, azért nekik is számít, hogy ki mennyit ad vagy ad e egyáltalán.

Könnyű szülést!

39+5 hetes km

2009. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy voltunk ezzel, hogy a magánrendelésén már fizettünk annyit (kb. kéthetente 5 ezer), hogy ez már igencsak szép summa egy "szülésért". Végül a varratszedésen adtunk neki még 20 ezret, szabadkozva, hogy csak ennyi. Tudom, hogy sok helyen a magánrendelésen túl szokás még plusz 50-100 ezret adni, de mi úgy döntöttünk, ennyit tudunk erre szánni.

Igaz, ha még egyszer nála szülnék, előre tisztáznám vele, hogy mi az, amit mi vállalunk anyagiakban, s annyiért hajlandó e ugyanolyan tisztességesen és kedvesen ellátni mint az első alkalommal vagy inkább keressek másik orvost. Bízom benne, hogy nem sértettük meg az összeg nagyságával. Már csak azért is, mert a hathetes kontrollon is segítőkész és kedves volt, illetve említette, hogy visszavár 3 hónap múlva rákszűrésre (nem szedek/sosem szedtem/ fogamzásgátlót, így a rákszűrésen kívül más okból nem látogatok nőgyógyászt). Gondolom, ez utóbbit máshogy fogalmazhatta volna meg, ha nem szeretné, hogy továbbra is hozzá járjak.

2009. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem kérdezd meg az orvosodat kerek perec, hogy van-e a szülésnél fix tarifája. Mert ha igen a válasz, és annyit nem tudtok adni, akkor nem kéred fel a szülésre.

Az én dokim pl azt mondta, hogy annyit adjunk, amennyit tudunk.

Könnyű szülést kívánok!

2009. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam semmit az orvosnak igaz ügyeletesnél szültem.Azt a pénzt inkább a picire költöttük.Az én véleményem hogy a picurka jobban megérdemli hogy ráköltsétek a pénzt.
2009. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!