Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési szabadságot mikor...

A szülési szabadságot mikor vegyem ki, junius 20ra vagyok kiirva? Ezt hogy kell intézni és ugyan annyi lesz összegbe mintha táppénzen lennék?

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
igen. a fizetésed 70 százaléka. szerintem érdemesebb a szülés napjától igénybe venni! jobban jársz, mert később kezded meg a gyed-et, ami maximálva van.
2008. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Függ attól,hogy előtte táppénzen voltál-e.

Úgy tudom,hogy szülés előtt pár héttel már lehet igényelni.

Nekem a munkahely utalta a táppénzt (mert kifizetőhely egyébként a megyei egészségbiztosítási pénztártól kell igényelni) amikor szülés előtt bementem azt mondták,hogy mivel táppénzen vagyok elég hogyha szülés után veszem ki.

Nekem a munkahely intézte és annyi mint a táppénz amit előtte kaptál.

2008. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha táppénzen vagy,akkor csak a szülés napjától érdemes kivenni, de ha dolgozol végig, akkor a szülés kiírt időpontja előtti 28.naptól lehet kivenni, az nem baj, ha nem szülsz napra pontosan.

A munkahelyed intézi, ott kell a munkaügyesnek bejelentened.Más néven TGYÁS-nak is hívják, 168 napig jár, és a szülés időpontját megelőző évi jövedelmed alapján számolnak ki egy napi átlagkeresetet, és annak(bruttónak) a 70%-át kapod.

168 nap után folyósítják majd a gyedet.

2008. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én június 24-re vagyik kiírva és táppénzen vagyok azt ajánlották, hogy szülés után vegyem ki.
2008. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!