Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg Gyesen vagyok....

Jelenleg Gyesen vagyok. Mennyi szabadságot kell kivennem a bentmaradt szabikból ahhoz, hogy szülésig táppénzen lehessek? Mennyi a MINIMUM?

Figyelt kérdés

Szeptemberben járt le a Gyedem, és kezdtem a Gyest, most pedig 10 hetes terhes vagyok. Nem szeretném az összes szabit elhasználni, de valamennyit ki kell vennem ahhoz, hogy betegállományba vegyenek. Nem tudom, hogy van-e erre valami szabály.

Gyesről természetesen lemondok, le is kell, ha jól tudom. A doki ki fog írni, veszélyes munkakörben dolgozom.

Előre is köszi a segítséget!


2011. jan. 5. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Semennyit.

MIvel neked él a biztosítotti jogviszonyod a gyed-gyes alatt is, így a táppénzhez szükséges napjaid megvannak. Akár az összes szabidat is benthagyhatod, és egyből mehetsz táppénzre. Csak arra az egyre figyelj, hogy ha így teszel, akkor a tgyás-gyed alapja a második babára a betegszabi alatt kapott 70%-os béred lesz.

2011. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Én úgy tudtam, hogy valamennyit ki kell venni, hogy papíron újra állományban legyek, mivel most fizetés nélküli szabin vagyok a Gyes miatt, tehát szünetel a munkaviszonyom. (Vagy valami ilyesmi, nem értek hozzá:-) ) Anélkül nem lehetek táppénzen, mivel nem dolgoztam a Gyes alatt.

Lehet butaságot írok, de nekem így mondták, hogy ki kell vennem a szabikat, szóval újra munkába kell állnom hivatalosan, hogy július végéig táppénzen lehessek.

Mégegyszer köszi, hogy írtál!

2011. jan. 5. 20:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és elfelejtettem a kérdést, hogy nem jól tudom?
2011. jan. 5. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ahhoz, hogy újra állományba kerülj csak a fizetés nélküli szabadságot kell lemondanod. Utána egyből mehetsz táppénzre.
2011. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak a pénz miatt kell átgondolnom?! Oké. Köszönöm a segítséget!
2011. jan. 5. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!