Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülész orvosok ajánlják az...

A szülész orvosok ajánlják az epidurális fájdalom csillapítást?

Figyelt kérdés
mi szól mellette, és mi ellene?

2012. júl. 26. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, melyiket kérdezed meg.

Az enyém nem ajánlja.

2012. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg ez attól is függ, h hogy bírod a vajúdást. Nincs két egyforma nő, de még két egyforma szülés se. Pl. 1. babánál nagyon kellett volna, az oxi miatt már a papírról kilógott a fájásmutató...:S

2. meg gyönyörűen, szabályszerűen jött, fájdalommal, de ezt sokkal gyengébbnek éltem meg.

2012. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem, mert a kitolást nagyon meg tudja nehezíteni. Személyes tapasztalat, hogy ha jön a fájás, akkor egyszerűen muszáj nyomni, vissza se tudod tartani, és pont ez kell a szüléshez. Az epidurál ezt elnyomja. Sok epidurális érzéstelenítéses szülésnek ezért lesz császár a vége.
2012. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Az enyém ajánlotta, és a férjem is (ő is doki).


Nem csinált semmi rosszat, semmit nem nehezített semmin. Az ő tapasztalatuk szerint segíti a szülés folyamatát. De ahány orvos, annyi vélemény.

2012. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
(A végére egyébként leállítják az EDA pumpáját, és a kitolást ugyanúgy érzed.)
2012. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Az epidurálisnál azt olvastam , h nagyon sok függ attól a személytől, aki beadja, h MIKOR adja be? Mert ha KÉSŐN, való igaz, elnyomja a tolónyomást. (Bár itt is olvastam a GYK-n, h van aki alapból se érezte...)

Ha jól van időzítve , akkor leállítják a tolónyomások előtt, így újra "érezhető" minden.

2012. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Én is kaptam EDA-t. Amikor elmúlt az érzéstelenítő hatása, akkor nyomhattam. Szóval maga a kitolás már egyáltalán nem volt érzéstelenítve, pontosan azért, hogy érezzem, mikor kell nyomni.

De a vajúdás idejére nagyon jó dolog. Amíg tartott a hatás volt időm picit pihenni. Ha nem pihenhettem volna, nem bírtam volna megszülni a babánkat.

2012. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém nem erőlteti. Jobban mondva, azt mondta, próbáljuk meg nélküle, de nem hagy szenvedni, ha szólok ad, de biztat, hogy anélkül menjen... Nem tudom, miért. A természetesség híve eléggé, pl. nem csinálna csak azért császárt, mert valaki kéri, csak ha szükségét érzi, meg ilyenek...

44+4 hkm

2012. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
azaz 40+4 (bár már 44nek érzem...) :o)
2012. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!