Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Péterfy kórházról tudtok...

Péterfy kórházról tudtok infókat mondani?

Figyelt kérdés

Maga a hely, orvosok, szülésznők érdekelnének. Császár után nem köteleznek-e újabb császárra?

Köszönöm!


2012. júl. 27. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Áprilisban született itt a második kisfiam, szóval elég friss a tapasztalatom. Nekem nem volt gondom semmivel, mindenki rendes volt és segítőkész.

Engem nem köteleztek császárra, mert az első is az volt, megpróbálhattam a sima szülést, de sajnos a vége ismét császár lett, de nem az orvos miatt. A szülésznők sokat segítettek végig és sokáig velem voltak még a műtét után is.

A babát még aszülőszobán kihozták, tudtam szoptatni is, mert nem kellett több órát várni, éber volt még a baba.

Az első éjszaka nem volt velem, este 11- kor kerültem ki az osztályre, de másnap reggel már hozták is. Én alapítványi szobában voltam, ez csak 2 ágyas és van bent WC és zuhany, még hűtő is. A csecsemős nővérek kicsit mogorvák néha, de ha kértem tőlük valamit mindig segítettek.

Lényegében nekem jók a tapasztalataim a kórházról.

2012. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Az első és a második császárod között volt különbség, pl a fájdalom tekintetében utána? Valóban ebben a kórházban másképp zajlik a császár (valami újabb módról hallottam)? Volt fogadott orvosod, tudsz ajánlani valakit? A szülés után "rendesen" átvizsgáltak?
2012. júl. 27. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Fájdalom tekintetében nem volt különbség, mindkettőnél az első nap volt a legrosszabb, de talán most rutinosabb voltam és tudtam, hogy mi vár rám :-) és vittem hasleszorító bugyit, amiben sokkal könnyebb volt a mozgás, mert fogta a hasam :-)

A műtét itt valóban más mint máshol. Pl. műtét után mozgathattam a fejem, míg az előzőnél fefájás miatt nem lehetett volna. Ez jó volt mikor hozták a babát szopizni. Nem volt varratszedés, mert felszívódó varratok voltak, 2 gyerek mellett ez hasznos volt, nem kellett a kórházba vissza menni, csak a 6 hetes kontrollra. A műtéti hegem is szebb, mint az előzőnél volt, csak egy kicsit hosszabb.

Az érzéstelenítő beadása gyorsan ment, mert normál szülésre készültünk és kaptam Eda-t, így már bent volt a cső.

Egyébként a előző hegemmel nem volt gond, bírta volna a normál szülést, a műtét alatt is mondták, hogy minden ok.

Szülés után az volt a szerencse, hogy nem vittek ki az osztályra, hanem a szülőszobán tartottak 2 órán át ( itt ez a szabály ), ugyanis nekem volt egy kis komplikáció. De szerencsére időben észre vették és kezelték a bajt. Ezért főleg a szülésznőknek vagyok hálás, pedig egyik sem volt fogadott.

Orvosom volt, ha gondolod megadom a nevét, írj privit és átküldöm. Azért azt még leírom, hogy császár után próbálkozni a természetes szüléssel nehéz. Olyan mintha először szülnél és csak 30-40%esélyt adnak, hogy sikerül is.

2012. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 (L) Bella (L) ***** válasza:

Barátnőm szült két hete egy arab dokinál a Péterfyben. 16 óra vajúdás után császár lett a vége szegénynek. Császár nem steril eszközökkel...még most is fekszik. Ráadásul altatásban akarták a császárt csinálni, de nem várták meg, míg elalszik...még most is kezelésre jár, nyomkodják ki a gennyet a sebéből.

És a barátnőm megjegyezte, hogy elég sok a roma.

2012. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnálom kedves utolsó ami a barátnőddel történt, mielőbbi jobbulást kívánok neki!!!!
2012. júl. 29. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Ott születtem 2002-ben. anya mondta hogy normálisak az orvosok.

császárral.

2012. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!