Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Miért akartok...

Kismamák! Miért akartok fájdalomcsillapítót kérni a szülésetekhez? (EDA és társai. )

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból kérdezem! De még nem is tudjátok milyen lesz (első babások) már a fájdalomcsillapítón agyaltok, hogy milyen lehetőségek vanak. Én oxitocint is kaptam amivel állítólag erősebb fájdalommal jár a vajúdás mégis kibírtam és eszem ágában sem volt kérni fájdalomcsillapátót. Ne parázzatok már annyira! Sok sikert!
2009. júl. 17. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

2 gyereket szültem egy 4,4 és egy 3,95 kilósat simán és EDA-val.

Nem bántam meg, hosszú volt a vajúdás.

Isten volt akik kitaálta az EDA-t.

2009. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert ismerem magam. Mindenen parázok, ráadásul a fájdalomküszöböm sem túl magas, egy szúnyogcsipéstől meg tudnék halni, és azt gondolom, a szülés azért jobban fáj...
2009. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp viseli a fájdalmat. Az hogy vki már gondol a fájdalomcsillapításra még nem jelent semmit. Attól még tisztában lehetek ezzel a dologgal, és nem biztos hogy kell. Nekem a fájdalomküszöböm nulla, már a szunyogcsipést sem bírom nem hogy a szülést. Végül nem kellett a fájdalomcsillapítás, de csak azért mert a végén császárral szültem.
2009. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első! A vajúdásod végig olyan fájdalommal járt mint a végén? Én mondjuk szerencsésnek mondhatom magam 3 óra alatt megszültem az első fájstól ami még elviselhető volt. De az utolsó 1-1,5 óra volt a durva.

2009. júl. 17. 17:30
 5/19 anonim ***** válasza:
Én nem akartam kérni, de amikor közölték, hogy 5 percem van, hogy eldöntsem, mert a doktornak, aki beadhatja 5 perc múlva mennie kell, akkor már féltem, s kértem. Én nem tudom, hogy mennyire hat az EDA, de nekem durván fájt, még így is. Pedig sokmindenkitől hallottam, hogy semmit sem érzett szinte. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a kitolási idő előtt már csökkentik az adagot, hogy lehessen érezni, mikor jönnek a tolófájások. (A kisfiam 4, 1 kg-mal született :)
2009. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
kedves kerdezo te biztos nagyon konnyen szultel es biztos nagyon hosiesen turted a fajdalmat de tudod nem egyformak az emberek....
2009. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De jó fejek voltak, döntsd el 5 perc alatt....
2009. júl. 17. 18:38
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igazad van de amig valaki nem tapasztalta, honnan tudja hogy szüksége lesz e fájdalomcsillapítóra vagy nem? Már néhány hetes terhesen sokan ezen gondolkodnak! Lehet a nélkül is ugyanolyan ügyesen végigvinné mint pl. eda-val.

2009. júl. 17. 18:40
 9/19 anonim ***** válasza:
mert felnek a fajdalomtol mondjuk meg oszinten ha valaki meg nem szult es kerdezi egy olyantola ki szult hogy milyen egy szules o mit mond ra egybol?? jaaajjj borzaszto nagyon faj majd bele haltam, hatpersze hogy egybol elgondolkozik az ember m,ikor terhes lesz hogy en kerek fajdalom csillapitot hol ott lehet tenyleg kibirna anelkul is, en sem akartam kerni EDAT de nekem is ilyen 5 perc gondolkodasi idot adtak hogy kerek e vagy sem , megmondom oszinten nem akartam kerni es ugy nezett ram a doki is meg a szuleszno ismint ha megbolondultam volna es mondtak hogy kerjek csak mivel elso szulo voltam kertem mert hallgattam a dokira most januarba megint szulok majd meglassuk mi lesznem mondok elore semmit hogy kerek e EDAT vagy sem
2009. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az elsőnél semmit sem tudtam a szülésről.Nem volt internet,alternatív szülés stb.Nagyon fájt,de kibírtam.A másodiknál már tudtam a fájdalomról,de még akkor sem adtak kérésre semmit.Most felkészülten mentem szülni.Igaz elfelejtettem az elején szólni,de láttam egy ballont,gondolom lélegeztetéshez kell,és rögtön könyörögni kezdtem egy kis gázért.Mondták,hogy gázt bele,mert itt a baba,már nem használ.Sosem tudom meg,hogy milyen fájdalom nélkül szülni.
2009. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!